Certifikace a ocenění výrobků - 3.díl

Kosmetika a drogerie

V našem eshopu si můžete vybrat ze dvou značek kosmetiky: Argital a Wegwartehof a z několika značek drogerie. Výrobky těchto značek jsou oceněny řadou certifikátů. Jednotlivé certifikáty si představíme v tomto abecedním přehledu.

 

Certifikace BDIH, Demeter a Ecocontrol

BDIH

BDIH je zkratka pro německou neziskovou společnost Bundesverband Deutscher Industrie und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungserganzungsmittel und kosmetischle Mittel e. V. (Asociace německých průmyslových a obchodních firem z oblasti léčiv, zdravotnických potřeb, potravinových doplňků a osobní hygieny). Je jednou z nejčastěji užívaných a také jednou z nejstarších známek kvality přírodní kosmetiky. Nejdůležitější podmínka pro získání tohoto certifikátu je používání výhradně přírodních surovin v maximálním možném množství, pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo ekologického sběru v přírodě. Velký důraz je kladen také na ochranu zvířat. Pokud jsou splněna potřebná kritéria, je produkt označen ochrannou známkou "Kontrolovaná přírodní kosmetika". Kosmetika BDIH nesmí obsahovat ropné produkty, syntetické parfémy, barviva, chemické konzervanty. Zakázáno je testování na zvířatech (nejen konečných produktů, ale také výchozích surovin).

www.ionc.info

(kosmetika Argital)

DEMETER

Ochranná známka Demeter se používá pro označení produktů biodynamického zemědělství. Tento certifikát se uděluje po splnění dalších kritérií nad rámec ekologického zemědělství. Při pěstování nebyla použita žádná syntetická hnojiva, chemické postřiky, syntetické ochranné produkty či geneticky modifikované organismy (GMO). Více informací o Demeter certifikaci najdete v článku DEMETER je ochranná známka, které můžete věřit.

www.demeter.net

(kosmetika Wegwartehof a některé výrobky z kosmetiky Argital)

ECOCONTROL

Německý inspekční a certifikační orgán EcoControl kontroluje a zajišťuje kvalitu bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky. Pro získání ochranné známky musí být splněna přísná kritéria. Přírodní kosmetika označena touto známkou nesmí obsahovat ropné produkty, syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty, fosfáty a geneticky modifikované suroviny.

www.eco-control.com

(kosmetika Argital, drogerie Ulrich)

 

Certifikace ICEA, LAV a LEAPING BUNNY

ICEA

Instituto per la Certificazione Etica ed Ambientale je italský etický a environmentální certifikační institut. Tento institut kontroluje a dává osvědčení firmám, které jsou šetrné k životnímu prostředí a dodržují pracovní právo. ICEA je jedním z nejvýznamnějších inspekčních orgánů v oblasti udržitelného rozvoje.
www.icea.info

(kosmetika Argital)

LAV (Lega anti vivisezione)

Ochranná známka sdružení, které ochraňuje život a práva zvířat a potvrzuje, že výrobek nebyl testovaný na zvířatech. Tato instituce dovoluje používat daným produktům také certifikační logo Leaping Bunny.
www.lav.it

(kosmetika Argital)

LEAPING BUNNY

Mezinárodní certifikát, který zaručuje, že výrobek, ani jednotlivé ingredience, nebyly testované na zvířatech ve všech fázích výroby. Certifikát se uděluje na rok a kdykoli může být provedena namátková kontrola.
www.leapingbunny.org

 

ISO, Vegan OK a Vegan Society

Oregon Tilth Certified Organic (OTCO)

Společnost Oregon Tilth vydává mezinárodně uznávaný certifikát. Získat jej je velmi obtížné, neboť společnost má velmi přísná kritéria, kontroly a standardy. Působí na území USA a v několika dalších přilehlých zemích (například v Mexiku). Na trhu působí již přes 40 let a hráli také důležitou roli při tvorbě certifikátu USDA. Zabývají se ekologickým zemědělstvím, udržitelným způsobem pěstování, ale také zpracováním a výrobou. Zkrátka kontrolují vše od pěstování až po moment, kdy se výrobek dostane k zákazníkovi. Působí celostně, kromě udělování certifikátů také v těchto tématech vzdělávají. Chtějí přimět výrobce, aby vytvářeli organické systémy, které zlepšují půdu, nevyčerpávali neobnovitelné zdroje a minimalizovali rizika v oblasti veřejného zdraví.
www.tilth.org

(lubrikanty Good Clean Love)

UNI EN ISO 9001:2008

Certifikát managementu kvality.

(kosmetika Argital)

VEGAN OK

Italská ochranná známka potvrzující, že kosmetika neobsahuje živočišné složky a nebyla testovaná na zvířatech a jsou proto vhodné pro vegany. Všechny produkty Argital mají certifikaci VeganOK, vyjma několika, které obsahují med, propolis nebo včelí vosk. Kosmetika Wegwartehof tento certifikát nemá, protože obsahuje kobylí mléko. Pouze měsíčková mast Wegwartehof je vhodná také pro vegany.
www.veganok.com

(kosmetika Argital)

VEGAN SOCIETY

Tato značka na produktech značí, že výrobky neobsahují žádné živočišné složky a také že nebyly testované na zvířatech ve všech fázích výroby a jsou proto vhodné pro vegany.

www.vegansociety.com

(drogerie Ulrich - tuto certifikaci nemá pouze žlučové mýdlo)

 

Zdroje informací: www.argital.it, www.cosmeticanatura.cz, www.biooo.cz/certifikaty, webové stránky certifikací

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace