Čtyři sexuální tváře ženy

aneb za co také vděčíme menstruačnímu cyklu

Každá zralá žena (a je jedno, jestli ještě má menstruační cyklus či již prožívá menopauzu nebo má po ní) má v sobě minimálně čtyři v průběhu měsíce střídající se silné sexuální energie, jež se každá projevuje jinými kvalitami. Toto je třeba si uvědomit, vstřebat a tzv. zažít, abychom my ženy mohly naplno rozkvést a využít svůj potenciál, a aby nám muži mohli dát to, co potřebujeme k oboustranné spokojenosti.

Čtyři fáze menstruačního cyklu

Menstruační cyklus u žen není jednotvárný, má čtyři fáze. Každá fáze je specifická s unikátní energií, která se skrze ženu projevuje různými sexuálními náladami, potřebami a tužbami. To, co vás jeden týden vzrušuje, uspokojuje a vede k úžasnému a přirozeně plynoucímu sexu, vůbec nemusí týden následující fungovat.

 

Pokud již tyto změny v průběhu cyklu na sobě pozorujete, nebuďte zaskočené, zmatené či naštvané. Je to naprosto normální a přirozený jev, který prožíváme každá z nás, bez ohledu na náš původ a postavení. Čtyři ženské archetypy, panna, matka, kouzelnice a baba, se v průběhu každého menstruačního cyklu prostřídají a projevují svými přirozenými sexuálními energiemi. Proto se pokuste více zaměřit na sebe samu, vnímat své pocity, tužby a potřeby. Brzy své čtyři „sexuální archetypy“ rozpoznáte a budete schopny v té které fázi cyklu přesně směřovat své partnery tak, aby pro vás oba byl sex neustálou zábavou a potěšením.

 

Nestyďte se o tom se svým partnerem mluvit, koneckonců, tajným přáním každého muže je zažít sex s minimálně dvěma ženami zaráz. No, a když mu vysvětlíte, že s vámi má vlastně sex zároveň se ženami čtyřmi, bude určitě víc než potěšen ;-).

 

Menstruační cyklus má čtyři fáze, každá je specifická, s unikátní energií, která se skrze ženu projevuje různými sexuálními náladami.

Sexuální energie baby

V době menstruace jsou naše fyzické síly na nízké úrovni. Ačkoliv mnoho žen v této fázi nepociťuje žádnou sexuální touhu, naše sexuální energie jsou stále přítomny, jen se proměnily v citlivost a spiritualitu. Sex se tak v této fázi stává nástrojem k splynutí duší, modlitbou či způsobem, jak pocítit jednotu s celým vesmírem.

 

Ve fázi baby požádejte svého partnera o smyslnou masáž, která může vést jak k něžnému milování, ve kterém přebere veškerou iniciativu, tak ke spánku. Obojí je možné, proto svého partnera varujte.

Sexuální energie panny

Menstruace (fáze baby) naše sexuální energie obnovuje, takže do nového cyklu vstupujeme s rostoucím sexuálním apetitem a velkou potřebou tělesného uspokojení. Ve fázi panny (folikulární) ještě nedošlo k ovulaci (dozrání a vypuzení vajíčka), proto si sex užíváme pouze z čisté radosti a potěšení. Jsme plné energie, nadšení, hravosti a chuti do experimentování.

 

Ve fázi panny si naplno užijme flirt, ztřeštěné nápady „mladé holky v nás“, ať už jsme v jakémkoliv věku, a sex jen tak pro zábavu.

Sexuální energie matky

Ve fázi matky jsme na vrcholu své plodnosti (období ovulace), proto jsou naše sexuální touhy obzvláště silné. Nicméně se zde již začínají projevovat také naše emocionální roviny, takže pro plnou spokojenost v sexu potřebujeme cítit lásku a péči našeho partnera.

 

Fáze matky je ideálním obdobím pro romantické chvíle a projevení hloubky naší lásky skrz citlivost těla. Před samotným milostným aktem se svým partnerem si dopřejme dostatek času k otevřenému popovídání.

Sexuální energie kouzelnice

Fáze kouzelnice (luteální) je obvykle poněkud komplikovaná. Můžeme být velmi dynamické, nespoutané a erotické, ale zároveň potřebujeme nasytit naši potřebu lásky. K uspokojení naší sexuality v této fázi můžeme tedy pociťovat dvě zcela odlišné a silné potřeby.

 

Užijme si proto nespoutanost a erotičnost, pokud se objeví, oblékněme si svůdné prádlo nebo šaty, které zvýrazní naše křivky, nebo s partnerem zrealizujme některou z jeho sexuálních fantazií. Zároveň si však dopřejme citově uspokojující, něžný a „mazlivý“ sex, sex, který oběma ukáže, že jsme stále žádoucí a přitažlivé, i když jej zrovna nesvádíme.

 

Menstruační cyklus lze sladit s fázemi měsíce

Sexuální energie žen po menopauze

V menopauze máme ohromnou příležitost zažít plnou a zcela neomezenou sexualitu, která v nás dřímá. Jsme osvobozeny od nutnosti plodit a zplodit. Naše smyslná a kreativní sexualita je zde jen pro naše potěšení, spirituální růst a osobní rozvoj.

 

V menopauze směřujeme k tomu stát se „celistvou ženou“, kdy jsou všechny naše čtyři sexuální archetypy v harmonii a splynuly v jeden celek. Tato čtyř-jediná energie prostupuje náš život natolik, že může být plně akceptována, osvojena a projevena. Pokud jsme nepřijaly a neprojevily aspekty našich čtyř sexuálních energií v době naší cykličnosti, pak se tyto přirozeně a samovolně projeví v této době.

 

Pokud nerozumíme archetypům naší sexuální energie, pak toto období může být pro nás matoucí, vedoucí až k pocitu nekontrolovatelnosti našeho bytí. V menopauze můžeme klidně zažívat dva měsíce období kouzelnice, nebo naopak procítit energie všech čtyř archetypů během jediného dne. Proto je důležité, abychom tyto naše sexuální archetypy znaly a rozpoznaly, přivítaly je s láskou a jejich energie elegantně využily pro naši spokojenost.

 

Sexuální energie jsou součástí našeho duchovního života a v menopauze se stávají přirozenou součástí našeho bytí. Nezáleží na tom, jestli máme partnera či nikoliv. V této životní fázi máme dostatek síly a vědomí k přirozenému projevu celé naší ženskosti.

 

 

 

Článek sestavila Eliška Stofferová. Zdroj: Požehnání ženského lůna – Miranda Gray

Od Mirandy Gray doporučujeme knihu Rudý měsíc.
A inspirativní knížka pro muže - Návod na ženy.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace