Menstruační kalíšek Fun Cup

Díky vhodné menstruační pomůcce, což ostatně dokládá i název tohoto kalíšku, mohou být dny během menstruace zábavnější! Menstruační kalíšek Fun Cup se vyrábí od roku 2017 v Německu z lékařského hypoalergenního silikonu v několika barvách: světle a tmavě modré, fialové a růžové.

 

Menstruační kalíšek Fun Cup

Čtyři barvy – více zábavy –  to je Fun Cup!

Kalíšek Fun Cup má trochu jiný tvar než jsme u menstruačních kalíšků zvyklí – jeho zakřivení koresponduje s ženskými “vnitřními křivkami”. Vyrábí se z lékařského silikonu, avšak tloušťka silikonu není rovnoměrná, v rámci tvaru kalíšku se mění. Horní okraj kalíšku je tlustší a pevnější, aby tak kalíšek spolehlivě držel a těsnil. Uprostřed je silikon měkčí a tenčí a díky tomu se kalíšek snadněji přizpůsobí tvarům své uživatelky. Maximální komfort a pohodlí je tak zajištěno.

 

Spodní část kalíšku je pevnější, zúžená a je opatřena mnoha "výstupky", díky kterým bude vytahování snadnější záležitostí. Kalíšek má 4 dírky, které pomohou snadnějšímu rozevírání. 

 

Menstruační kalíšek Fun Cup:

 • 2 velikosti na výběr,
 • součástí balení je antimikrobiální obal,
 • šetří vaší peněženku,
 • šetrný k přírodě – snižuje množství odpadu,
 • speciálně navržený tvar pro snadnější manipulaci,
 • při správné péči vydrží několik let,
 • neporézní a hypoalergenní,
 • vyroben z materiálu, který je k tělu šetrný – 100% lékařský silikon,
 • hodí se pro aktivní ženy, které rády sportují i během své menstruace,
 • navržený a vyráběný v Německu.

Fun Cup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Velikost A – menší kalíšek

Tento menstruační kalíšek je vhodný pro slabší menstruaci, pro ženy mladší 30 let a ty, které zatím nerodily či rodily císařským řezem. Mohou si ho také zkusit ženy, které se velkých menstruačních kalíšků bojí. :) Silikon kalíšku A je pevnější kvůli snadnější manipulace a umisťování.

 • Průměr: 40 mm
 • Délka: 53 mm
 • Objem: 20 ml

Velikost B – větší kalíšek

Tento menstruační kalíšek je vhodný pro silnější menstruaci, pro ženy, které rodily vaginálně a pro ženy, které jsou starší 30 let. Silikon kalíšku B je měkký, a proto vás nebude nikde tlačit či způsobovat nepohodlí.

 • Průměr: 43 mm
 • Délka: 58 mm
 • Objem: 30 ml

Náš TIP: I když je výrobcem tento kalíšek zařazen mezi velké kalíšky, obecně patří spíše mezi středně velké kalíšky, tedy velikost kalíšku „něco mezi“. Z našich zkušeností a zkušeností našich zákaznic: středně velké kalíšky vyhovují ženám, které sice rodily, ale jsou drobnější postavy. Případně ženám, kterým již 30 let bylo, ale ještě nerodily. Všechny kalíšky a jejich velikosti si můžete porovnat v tomto přehledu:

Kalíšky dle objemu, průměru a délky

Když si nejste jistá, kterou velikost zvolit

Kalíšky Fun Cup se prodávají v balení po 2 kusech. Pokud nevíte, která varianta menstruačního kalíšku Fun Cup bude pro vás tou pravou, zvolte balení dvou kalíšků Fun Cup A a Fun Cup B. Tento balíček se může hodit také ženám, které při silnějších dnech menstruace používají větší velikost kalíšku a při slabším krvácení kalíšek menší.

 

Jak Fun Cup zavádět?

Zavádění menstruačního kalíšku si můžete usnadnit pár kapkami lubrikačního gelu na vodní bázi. Uchopte kalíšek Fun Cup do jedné ruky a prstem druhé ruky promáčkněte jednu stěnu kalíšku, tzv. Punch down sklad (kalíšek je ale možné skládat i klasickým C-fold skladem). Takto složený kalíšek vložte dovnitř pochvy, kde se rozvine. Správně zavedený kalíšek by vás neměl nikde tlačit a neměl by také protékat. Kalíšek vylévejte v závislosti na síle vaší menstruace – maximálně však může být zavedený 12 hodin. Při vyndávání jej zmáčkněte a tím zrušíte případný podtlak. Vyndávání vám usnadní drobné výstupky, které jsou na konci kalíšku. Kalíšek vylijte – vymyjte – a zavedete znovu.

 

Menstruační kalíšky Fun Cup

Údržba menstruačního kalíšku Fun Cup

Během menstruace stačí kalíšek vyplachovat čistou vodou či k jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek či čistící gel na menstruační kalíšky. Nikdy k čištění nepoužívejte ropné produkty (vazelína), esenciální oleje, čisticí prostředky pro domácnost či parfémované mýdla. Před nebo po skončení vaší menstruace kalíšek vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej, který se hodí jak na menstruační kalíšek, tak na sexuální hračky.

 

Příslušenství: součástí balení kalíšků Fun Cup je antibakteriální pytlíček, který zajistí čistotu vašeho menstruačního kalíšku během dní, kdy nemenstruujete.

Upozornění:

Menstruační kalíšek Fun Cup může časem změnit svou barvu. Menstruační krev je totiž bohatá na železo a tím může ovlivnit barvu vašeho menstruačního kalíšku. I pokud kalíšek změní svou barvu a pokud dodržujete všechna hygienická doporučení, je zdravotně nezávadnou menstruační pomůckou.

 

Menstruační kalíšek Fun Cup od Fun Factory

Fun Factory

Je německá firma, která se zabývá hlavně výrobou sexuálních pomůcek pro sebepotěšení. Zakladatelé společnosti  po hovorech se ženami zjistili, že na trhu nejsou žádné sofistikované erotické hračky, které by se ženám líbily a vyhovovaly by jim. Proto se v roce 1996 rozhodli založit tuto společnost, aby danou situaci napravili. V současné době je Fun Factory jedním z největších výrobců erotických pomůcek v Evropě.

 

Menstruační kalíšek Fun Cup je dalším jejich počinem, který by měl ženám nejen usnadnit menstruaci, ale také ženám umožnit nekoitální hrátky v čase jejich dní...

Menstruační kalíšky Fun Cup zakoupíte v eshopu Kalíšek.cz

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace