Cesta k ženskému tělu

Jsem velice aktivní člověk a ráda se věnuji lidem. Vystudovala jsem pedagogickou školu se zaměřením na německý jazyk. I přes to, že mě Němčina baví, jsem se vydala jiným směrem, a to směrem projektů spojených s pohybem.

 

Projekty mě provázely již od školy, kdy jsem spolupracovala nejdříve s německými a českými ekologickými školkami. Poté jsem se přesunula do Německa, kde jsme spustili „Spieleprojekt“ (hry pro děti s pohybem) a k němu pak napsali publikaci o pohybových hrách „Spiele rund um die Natur“.

 

Zpět v Čechách jsem se začala věnovat naplno józe a projektům spojeným s jógou. Například pobyty a netradiční programy - jóga a turistika, wellness, kajaky, letní a zimní sporty - www.vpohybu.eu. Má kamarádka Adéla Vaculíková, lektorka hormonální jógy, mě pozvala na svůj seminář, kde jsem poznala terapeutickou cestu jógy, která pomáhá mnoho ženám. I těm, které gynekologové již tak zvaně odepsali! Po návštěvě jejího kurzu hormonální jógy jsem zjistila, že je to něco, co je potřeba předávat dál. A tak jsem se stala certifikovanou lektorkou hormonální jógy.

 

Hormonální jóga - Hanka Suberová

Hormonální jóga je asi půlhodinová sestava pozic (asán), které pomáhají balancovat ženský hormonální systém.

Během cvičení masírujeme a stimulujeme žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítná žláza, hypofýza a také nadledvinky). Sama jsem si mohla otestovat, že účinky jsou téměř okamžité. Trápila mě bolestivá menstruace, kterou jsem po víkendovém semináři s Adélkou přestala vnímat. Hormonální jóga pomáhá balancovat hormonální hladinu ženy. Pomáhá dále při otěhotnění, cystách na vaječnících, při premenstruačním syndromu, v menopauze, ztrátě libida. Zárovneň také pomáhá při zhubnutí, zlepšení stavu páteře a posílení těla. Je to zkrátka velice komplexní cvičení, které celé tělo vitalizuje.

 

Hormonální jóga od Dinah Rodrigues

 

Pro ty, co jógu cvičí, je možná překvapení, že sestava je velice dynamická a svižná. Pracuje se s bhastrikou (kovářské měchy), dechovou technikou, která je již sama o sobě velice účinná, masíruje břišní dutinu a posiluje břišní svalstvo. Další techniky jsou dech udždžaji, který pomáhá harmonizovat štítnou žlázu a bývá pomocníkem při hubnutí. Poslední častou technikou je cirkulace energie - posíláme energii do určitého místa. Tyto techniky provádíme během ásan. Zejména bhastrika pak zesiluje svůj masážní účinek, jsme-li v pozicích.

Cvičení hormonální jógy je i pro ty ženy, které nikdy necvičily. Sestava není náročná. Nejkrásnější je, že je to přirozená cesta, jak porozumět svému tělu!

Své semináře a kurzy vedu každý měsíc v Praze (Centrum Hormonální jógy) a v dalších studiích. Na stránkách hormonální jógy www.jogahormonalni.cz se můžete dozvědět, kdy a kde jsou semináře a kurzy vypsané. Pokud vás hormonální jóga zajímá, pak se na vás budu těšit na některých ze svých seminářů, či kurzů.
Přeji vám, ať je Váš život naplněný radostí a světlem!

Hanka Suberová, lektorka jógy a hormonální jógové terapie pro ženy

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace