Menstruační kalíšek LunaCup

Menstruační kalíšek značky LunaCup je vyráběn pro českou firmu 333 s.r.o. v Číně. Je z lékařského silikonu. Tvar kalíšku je kuželovitý (nikoliv tvar zvonu), což odpovídá anatomii ženského těla. Díky tomu je snadné jej zavést. Pevný horní okraj zajišťuje dobré rozvinutí kalíšku po zavedení a přilnutí kalíšku k poševní stěně. Dírky na kalíšku jsou umístěné hodně vysoko pro větší objem kalíšku a na boku jsou objemové rysky pro měření síly menstruace. Na spodku kalíšku jsou rýhy pro snadnější uchopení a vyjmutí. Stopka je plochá a není dutá, což usnadňuje čištění.

 

Původní název kalíšku byl Můjkalíšek~luna a později Luna, došlo pouze ke změně názvu, tvarově se jedná o stejný kalíšek.

Kalíšek LunaCup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Velikost 1 (menší) je určena pro ženy do 30 let věku a před porodem. Kalíšek má průměr 40 mm a délku 45 mm plus 25 mm stopka. Objem kalíšku je 19 ml.

 

Velikost 2 (standardní) je určena ženám nad 30 let či ženám po porodu. Kalíšek má průměr 45 mm a délku 50 mm plus 20 mm stopka. Objem kalíšku je 24 ml.

 

Rozměry a objem kalíšku vychází z našeho měření a mohou se lišit od toho, co uvádí výrobce. Pro srovnání s jinými značkami se podívejte do přehledu různých značek menstruačních kalíšků.

 

Na výběr jsou kromě čiré varianty také barevná provedení – fialová a růžová.

 

Můj kalíšek LunaCup

 

Čím se LunaCup liší od ostatních kalíšků?

  • Plochá stopka, obvykle není třeba jí zastřihávat.
  • Kuželovitý tvar.

 

 

 

Kalíšek LunaCup již v našem eshopu neprodáváme. Důvodem je to, že nás výrobce finských kalíšků Lunette upozornil, že nemají zájem o prodej jejich značky a tohoto tvaru kalíšku na jednom e-shopu kvůli vzájemné podobnosti. Vzhledem k mnohaleté spolupráci jsme dali přednost kalíškům Lunette.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace