Kališnice na Facebooku

Milé ženy, také se vám už stalo, že jste si pořídila kalíšek a z nějakého důvodu vám nevyhovoval? Anebo naopak jste se k jeho nákupu ani neodhodlaly, protože jste se bály, že si z tak široké nabídky nevyberete správně a nevyhovující kalíšek vám poté bude doma ležet ladem?


Každé ženě se vždy snažíme poradit co nejlépe, ale bohužel není jeden kalíšek ten, aby vyhovoval ženám všem. Proto se může stát, že kalíšek sedět nebude, ať už typově či velikostně. A je škoda, aby to žena po prvním neúspěchu při používání kalíšku vzdala. Mnoho žen se také může cítit jako Alenka v Říši divů, když zjistí, kolik kalíšků existuje a že si mají z tak široké nabídky vybrat pouze jeden. (Ano, před deseti lety tento problém nebyl. Na trhu existoval jeden typ kalíšku a ženy vybíraly pouze z velikosti A nebo B.)

 

Z hygienického hlediska bohužel není možné, aby se již použitý kalíšek vrátil k nám a vy za něj dostaly peníze zpět. Vymýšlely jsme proto, jak by se tato situace dala co nejlépe vyřešit. Dumaly jsme, až nás napadla myšlenka vymyslet platformu, kde by si ženy mohly nevyhovující kalíšky nabízet. Vytvořily jsme uzavřenou skupinu na Facebooku, která se jmenuje Kališnice, otázky ohledně fungování této skupiny zodpovídám níže.

 

Debaty o menstruačním kalíšku - Kališnice na facebooku

Proč Kališnice?

Kališnice je označení, které vyplynulo tak nějak samovolně. Mělo by označovat ženy, které jsou spokojenými uživatelkami menstruačních kalíšků. (K husitskému řádu se nehlásíme a k novodobým skinheads, kteří si říkají Kališníci, rovněž ne.)

K čemu bude tato skupina sloužit?

Skupina bude mít dvě hlavní funkce. Ta první bude debatní, kdy každá žena může vznést otázku v uzavřené skupině žen, kde se bude moci otevřeně zeptat opravdu na cokoli. Na dotaz může reagovat a odpovědět kdokoli. (Kdyby se nenašel nikdo s odpovědí, my zareagujeme určitě.) Chceme vytvořit podporu a příjemné prostředí pro začínající ženy nebo zkrátka pro ty, které to budou potřebovat.

 

Druhá rovina této skupiny bude v nabízení nevyhovujících kalíšků.


Jak jsem zmínila, skupina bude uzavřená a každý, kdo bude chtít vstoupit počká, až jej my schválíme.

Jak bude nabídka a výměna kalíšků probíhat - není to nehygienické?

Nápad, že lze nabízet použité kalíšky a o výměnu je skutečně zájem, jsme odkoukali na Aukru a tenhle nápad se nám líbil! Když ženě kalíšek nevyhovuje, zkusí jej jednou, dvakrát. Pokud jsou problémy velké, již vícekrát kalíšek nevyzkouší. V tomto ohledu spatřuji jistotu, že se nebude jednat o dlouhodobě používaný kalíšek. (Když vyhovuje, proč by se jej žena vzdávala, když nevyhovuje, zbaví se jej naopak vcelku rychle.)

 

Samozřejmě je důležité nabízet kalíšky, které jsou důkladně vyvařené. Teplota 100°C zničí spoustu bakterií a choroboplodných zárodků. Ano, i přes to všechno to může některým ženám připadat „už moc“ a o takto nabízený kalíšek stát nebudou. To je v pořádku, stále je tady naše nabídka nových kalíšků.

 

Poslední a nejdůležitější část bude kalíšek co možná nejlépe nafotit.

 

Domlouvání, výměny a výši ceny již řešit nebudeme, ale věříme, že si poradíte i bez nás. :)

Máme pouze jednu podmínku

V dnešní době je na trhu opravdu velká spousta kalíšků, mnoho jich je nabízeno přes slevové portály. U těchto je ale mnohdy těžko dohledatelný výrobce či potvrzení o zdravotní nezávadnosti. Proto si vyhrazujeme právo vyměňovat pouze kalíšky, které my sami nabízíme. Vzhledem k tomu, že tuto skupinu budeme zaštitovat, chceme mít opravdu jistotu, že podporujeme zdravotně nezávadné kalíšky.

Skupinu najdete zde: Kališnice na facebooku

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace