Menstruační kalíšek Lily Cup™

A máme ho – konečně! Nebudeme skrývat svou velkou radost a nadšení z tohoto menstruačního kalíšku, usilovali jsme o něj totiž velmi dlouho. Je to totiž láska na první pohled, ale i dotek. Až si na tohoto „sameťáčka“ sáhnete, nebudete chtít jiný. To vše dohromady je menstruační kalíšek Lily Cup.

 

Menstruační kalíšek Lily Cup

 

Lily Cup™, Lily Cup™ One & Lily Cup™ Compact

Lily Cup™

Lily Cup™ je měkký a ultra jemný menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu, který je vhodný pro opakované použití. Vyznačuje se svým anatomickým tvarem a dvojitým okrajem proti zpětnému vylití. Pevnější okraj navíc napomáhá správnému rozvinutí kalíšku.

Pokud zjistíte, že je pro vás Lily Cup™ příliš dlouhý, můžete opatrně ustřihnout stopku pod třetí drážkou - jedna drážka na stopce zůstane. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovávejte kalíšek do antibakteriálního sáčku, který je součástí balení.

 

Menstruační kalíšek Lily Cup

Menstruační kalíšek Lily Cup™ je měkký, avšak díky zdvojenému okraji dobře drží svůj tvar a rozvíjí se.

Velikosti kalíšku Lily Cup™

Kalíšek Lily Cup™ se vyrábí ve dvou velikostech, které se liší rozměry i barevností.

Lily Cup™ A – světle růžová

Tuto velikost zvolte, pokud jste ještě nerodila či jste rodila císařským řezem.

 • Průměr: 40 mm
 • Délka: 78 mm
 • Objem: 28 ml

 

Lily Cup™ B – tmavě růžová

Tuto velikost zvolte, pokud jste rodila vaginálně a pokud máte povolené svalstvo pánevního dna.

 • Průměr: 43,5 mm
 • Délka: 78 mm
 • Objem: 32 ml

Menstruační kalíšky Lily Cup od značky Intimina

Lily Cup™ Compact

Menstruační kalíšek Lily Cup™ Compact je jedinečný svým tvarem – je totiž skládací! Přizpůsobíte si tak objem kalíšku podle vašich potřeb. Stopku na konci kalíšku můžete opatrně ustřihnout, avšak pro snadnější vytahování, alespoň jednu drážku ponechejte. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovejte kalíšek do plastového pouzdra, které je součástí balení.

Lily Cup™ Compact má čtyři malé dírky po obvodu, které zajišťují jeho snadnější rozvíjení.

Velikosti kalíšku Lily Cup™ Compact

Kalíšek Lily Cup™ Compact se stejně jako kalíšek Lily Cup™ vyrábí ve dvou velikostech, které se liší rozměry i barevností.

 

Lily Cup™ Compact A – světle růžová

Tuto velikost zvolte, pokud jste ještě nerodila či jste rodila císařským řezem.

 • Průměr:  42 mm
 • Délka:   58 mm
 • Objem: maximální 18 ml

 

Lily Cup™ Compact B – tmavě růžová

Tuto velikost zvolte, pokud jste rodila vaginálně a pokud máte povolené svalstvo pánevního dna.

 • Průměr: 45 mm
 • Délka: 58 mm
 • Objem: maximální  23 ml

Menstruační kalíšky Lily Cup Compact

Lily Cup™ One

Lily Cup™ One je jednovelikostní neonově růžový kalíšek,  navržený speciálně pro začátečnice. Vyznačuje se jedinečným a jednoduchým designem, který umožňuje zvětšovat velikost a objem kalíšku. Kalíšek se tak přizpůsobí vašim potřebám od začátku do konce vaší periody. Mimo dny menstruace či pro cestování uschovejte kalíšek do plastového pouzdra, které je součástí balení.

 

Lily Cup™ One má čtyři malé dírky po obvodu, které zajišťují jeho snadnější rozvíjení.

 • Průměr: 39 mm
 • Délka:    47 mm
 • Objem:   20 ml

Menstruační kalíšek Lily Cup One

 

Kalíšky Lily Cup™ mají ještě svého „bráchu“, ale ten je natolik unikátní a jedinečný, že jsme mu věnovali samostatný článek. Představujeme vám menstruační kalíšek Ziggy Cup!

Jak Lily Cup™ zavádět a vyjmout?

Zavádění menstruačního kalíšku si můžete usnadnit pár kapkami lubrikačního gelu Intimina na vodní bázi. Uchopte kalíšek Lily Cup™  do jedné ruky a prstem druhé ruky promáčkněte jednu stěnu kalíšku, tzv. Punch down sklad. (Kalíšek je ale možné skládat i klasickým C-fold skladem . více informací najdete v článku Sklady menstruačního kalíšku). Takto složený kalíšek vložte dovnitř pochvy, kde se rozvine. Správně zavedený kalíšek by vás neměl nikde tlačit a neměl by také protékat. Kalíšek vylévejte v závislosti na síle vaší menstruace – maximálně však může být zavedený 12 hodin.

 

Při vyndávání jej zmáčkněte a tím zrušíte případný podtlak. Vyndávání vám usnadní stopka na konci kalíšku. Kalíšek vylijte – vymyjte – a zaveďte znovu.

Péče o menstruační kalíšek Lily Cup™

Během menstruace stačí kalíšek Lily Cup™ vyplachovat čistou vodou či k jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek či čistící gel na menstruační kalíšky. Před nebo po skončení vaší menstruace kalíšek vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či ve sterilizačním kelímku v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej Intimina, který se hodí jak na menstruační kalíšek, tak také na sexuální hračky.

 

Upozornění: Nikdy k čištění kalíšku Lily Cup™  nepoužívejte ropné produkty (vazelína), esenciální oleje, čisticí prostředky pro domácnost, parfémované mýdla, ocet, Tea tree olej, alkohol či bělící činidlo.

Značka Intimina

Menstruační kalíšky Lily Cup™ vyrábí švédská značka Intimina v Číně. Jejich misí je péče o nejintimnější potřeby ženy. Nabízejí velmi komplexní sortiment pro ženy ve všech fázích jejich života. „Abychom si byli jistí, že je každý výrobek naší značky zdravotně nezávadný, na vše dohlíží a vše konzultujeme s naším lékařským sborem. Naše výrobky jsou vyvíjeny podle nejvyšších mezinárodních norem kvality a bezpečnosti, respektují a udržují zdraví žen a přirozenou rovnováhu.“

 

Tato značka ovšem nevyrábí pouze menstruační kalíšky, ale také venušiny kuličky pro posilování pánevního svalstva. Navíc nabízí pomůcku pro procvičování Kegelových cviků: osobního „trenéra“ pro KegelSmart.

 

 

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? LilyCup v eshopu Maluna.cz.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace