Menstruační kalhotky Meracusky

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracusky.

Co to jsou menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky se oproti těm klasickým kalhotkám liší, i když na první pohled nemusíte nic poznat. Jsou ušité ze speciálních materiálů, které zajišťují to, že jsou kalhotky savé a nepropustné zároveň. Oproti látkovým vložkám mají tu výhodu, že nikam nekloužou a neposouvají se.

Jak menstruační kalhotky Meracusky vypadají?

Menstruační kalhotky Meracusky mají celkem 8 typů, které se mezi sebou liší svou savostí, vzhledem a výškou. (Vše je rozepsáno níže.) Meracusky se vyrábějí v neutrální v černé barvě (časem ale možná budou i jiné barvy). Jsou opatřené gumičkou, která dobře těsní kolem stehen, ale nemusíte mít obavy, gumička těsní, avšak netlačí a nezařezává se. Svým střihem se od běžných kalhotek téměř neliší.

 

Menstruační kalhotky Meracusky - 4 typy

 

Meracusky mají několik vrstev - podstatná je samozřejmě funkční nepropustná a také savá vrstva. Dotykovým materiálem je bambusový úplet (95% bambus, 5% elastan). Bambus je přírodně antiseptický a má výborné savé vlastnosti, je velmi vhodný i pro alergiky. Látky z něj vyrobené jsou jedny z nejhebčích. Vlákna se vyrábějí z bambusové masy podobným způsobem jako se vyrábí viskóza. Vlákna v naší dotykové vrstvě pocházejí z divokého bambusu a z BIO bambusu, materiál se vyrábí v České republice a má Eko-Tex I certifikát. Menstruační kalhotky Meracusky jsou vyráběny v České republice.

Typy a varianty menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky Meracusky mají 8 typů. Můžete si vybrat ze dvou variant: Sport, které mají jednoduchý střih a Elegant, které jsou zdobené krajkou (ano, i v době menstruace nám to může slušet). Obě varianty šijeme ve dvou různých výškách kalhotek - můžete si tedy vybrat „bokovky“ nebo normální výšku kalhotek.

 

Další specifikací je savost kalhotek. Varianta Light má nepropustnou vrstvu uprostřed kalhotek a slabou savou vrstvu. Varianta Plus má nepropustnou vrstvu delší, sahá až do zádové části kalhotek a rovněž vepředu (směrem k bříšku) je delší. U varianty Plus je savá vrstva silná – je tedy skvělou variantou na noc. Obě varianty mohou využít také ženy, které trpí inkontinencí.

Kdy mohu menstruační kalhotky použít?

  • při slabé i normální menstruaci: kalhotky Plus vydrží podobně dlouho jako běžná denní vložka
  • při silnější a silné menstruaci: kalhotky je nutné častěji vyměnit, což může být nepraktické. Můžete je ale použít dohromady s jednorázovou vložkou (doporučujeme bez křidélek) a mít tak dvojitou ochranu.
  • varianta Plus se hodí pro ženy, které mají často noční nehodu (krev proteče na záda). Můžete použít pouze kalhotky nebo se při silné menstruaci pojistit také vložkou.
  • při potížích s inkontinencí - hodí se pro starší ženy, ale také třeba pro těhotné
  • varianta Light je optimální jako pojistka k menstruačnímu kalíšku nebo houbě a také se hodí v době, kdy trénujete volnou menstruaci

Proč jsou praktické?

Některé ženy nestojí o to, aby lidé kolem nich kvůli vykukujícím křidélkám věděli, že mají menstruaci (třeba při převlékání ve fitness centru nebo mladé dívky při tělocviku). Také ženy, které v noci často mají nehodu a spí někde mimo domov, kalhotky ocení - varianta Plus poskytuje v noci účinnou ochranu i na zádech.

 

Zkušenost Jany s Meracuskami Plus: „Dostala jsem jedny menstruační kalhotky Meracusky na vyzkoušení, protože je moje menstruace hodně silná a je tedy „dobrou zatěžkávací zkouškou“ na kalhotky. Vyzkoušela jsem kalhotky při silné menstruaci na noc a velmi mne překvapily, protože vydržely a neprotekly. Gumičky kolem nohou dobře těsní a krev ani tudy nemůže protéct. Do budoucna si chci ještě minimálně jedny kalhotky pořídit.“

 

Kalhotky Meracusky se vyrábějí ve čtyřech velikostech

 

Velikost S M L XL
Obvod přes  boky 88 - 94 cm 94 – 100 cm 100 – 106 cm 106 – 116 cm


Jak se o menstruační kalhotky starat?

Menstruační kalhotky se dají běžně prát na teplotu 40°C (případně na 60°C, ale to nedoporučujeme dělat příliš často kvůli životnosti kalhotek). Doporučujeme je prát v ekologickém pracím prostředku a předepírat ve vlažné vodě s pomocí odstaňovače skvrn jako je například žlučové mýdlo. Údržba menstruačních kalhotek se neliší od údržby látkových vložek. Hlavně pro krajkové kalhotky doporučujeme použít pytlík na praní, aby se krajka nepoškodila. Kalhotky sušte volně na šňůře (ideálně na slunci) či v blízkosti topení (umisťovat kalhotky přímo na topení nedoporučujeme).

 

Menstruační kalhotky Meracusky

 

Posuďte sami, menstruační kalhotky Meracusky vypadají opravdu skvěle –

no kdo by to byl řekl, že se nejedná o běžné spodní kalhotky!

 

Kolik menstruačních kalhotek budu potřebovat?

To je dost individuální. Záleží na vás, jestli si chcete pro začátek pořídit jedny kalhotky, abyste zjistila, jestli vám tato menstruační pomůcka vyhovuje. Po vyzkoušení můžete přikoupit více kusů. Můžete začít například tím, že si pořídíte savější kalhotky na noc, pro váš klid a bezpečí toho, že nikde nic neprotéká. Pokud byste chtěla používat výhradně tuto menstruační pomůcku, doporučuji pořídit si dvoje kalhotky - jedny na den a jedny na noc. Můžete si pořídit různé typy kalhotek podle toho, jak se liší síla vaší menstruace v jednotlivých dnech.

 

Menstruační kalhotky Meracusky můžete zakoupit na eshopu Kalíšek.cz.

 

 

 

Článek napsala Veronika Lančaričová a Ilona Bittnerová, autorkou fotek je naše dvorní fotografka Lucie Baldé.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace