Menstruační kalíšek Femmycycle M

Tato varianta menstruačního kalíšku je výrobcem doporučena ženám, které mají nízký čípek. Stejně tak si jej mohou vybrat ženy jako prostřední velikost kalíšku (tedy velikost mezi S a L). I když je výrobcem pro nízký čípek určený, my dodáváme, že pro hodně nízký čípek vhodný není.

 

V polovině roku 2016 přišel výrobce s novou verzí menstruačního kalíšku pro nízký čípek - je o 6 mm nižší než původní velikost M - tento kalíšek by měl tedy sedět více ženám s nízkým čípkem, ale má samozřejmě také menší objem (26 ml vs 22 ml). V porovnání s jinými značkami je 22 ml přibližně ve středu nabídky na českém trhu (viz. Kalíšky seřazené dle objemu).

 

Menstruační kalíšek FemmyCycle - velikosti S, M a LMenstruační kalíšky FemmyCycle - velikosti S, M (nová varianta) a L

Jak určit vzdálenost děložního čípku?

Vzdálenost děložního čípku měříme v první dny menstruace, neboť to je čípek ve většině případů nejníže. Do pochvy zasuňte prst tak, aby se dotkl čípku, a následně změřte tu část prstu, která byla uvnitř pochvy. Pokud zjistíte, že jste naměřili 3,5 cm a méně, máte hodně nízký čípek a raději doporučujeme vybrat jiný menstruační kalíšek. (Více se můžete dočíst v článku Nízký děložní čípek a výběr vhodné menstruační pomůcky). Pro starší verzi FemmyCycle M platí 4 cm a méně!

 

Proč jej nedoporučujeme? Neboť kalíšek Femmycycle je opatřený zavíratelným víčkem proti zpětnému vylití krve a při velmi nízkém položení čípku, by se tato záklopka mohla na čípek „nacucnout“, což může být nepříjemné a někdy dokonce bolestivé.

 

Ovšem každá žena je jiná, a proto toto obecné pravidlo nemusí platit pro všechny. Jsou ženy, které i přes nízko položený čípek tento kalíšek bez problémů používají.

Možné řešení

Pokud kalíšek Femmycycle tlačí na čípek, „vcucává“ jej nebo dokonce zastavuje krvácení, je to špatně. Nevadí, když se to stane jednou, když k tomu ale dochází pravidelně, jeho používání nedoporučujeme, případně doporučujeme následující řešení: opatrně ustřihnout kousek vnitřní záklopky (ale tak, aby neměla ostré okraje, které by mohly čípek odírat). Ano, kalíšek tím sice ztratí funkci proti zpětnému vylití, ale zato jej můžete používat dále. Toto řešení může pomoci ženám, kterým v jiných ohledech použití kalíšku FemmyCycle M vyhovuje. Doporučujeme stříhat opatrně, neboť poté je kalíšek náchylnější na vylití. Raději nejprve ustřihněte jen menší kousek a třeba zjistíte, že to stačí.

 

 

 

Menstruační kalíšky FemmyCycle můžete zakoupit u nás na eshopu Kalíšek.cz.

Názor sepsala a k tématu se vyjádřila Veronika Lančaričová a Kateřina Kadlecová Makrlíková.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace