Menstruační kalíšek DivaCup

DivaCup® je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu v Kanadě (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvních silikonových kalíšků na trhu, v prodeji je od roku 2003. Vyrábí se pouze v jedné barevné variantě.

Kalíšek DivaCup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Ve srovnání s ostatními kalíšky patří k těm měkčím. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace. DivaCup je dodáván společně s originálním bavlněným sáčkem.

DivaCup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

DivaCup model 1 (menší) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let. Má průměr 41 mm a délku 57 mm.

DivaCup model 2 (větší) je doporučena ženám, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po třicítce. Má průměr 45 mm a délku 57 mm.

DivaCup je zakončen 13 mm dlouhou dutou stopkou, za kterou lze kalíšek vytáhnout. Stopku si můžete zastřihnout na vám vyhovující délku. Objem kalíšku je 20-30 ml.

 

Menstruační kalíšek DivaCup

 

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

 

Podívejte se na isntruktážní video (v angličtině):

 

 

Francine a Carinne Chambers, zakladatelky Diva International Inc.Moje nadšení pro zdravou a příjemnou variantu menstruační hygieny začalo ještě v době, kdy jsem byla mladá dívka. Každý měsíc jsem musela přetrpět svou periodu s nehygienickými a nepohodlnými jednorázovými tampóny a vložkami. Když jsem vyrostla a začala zkoumat alternativní produkty pro hygienu při menstruaci, byla jsem jimi nadšená a stalo se to mou vášní. V den, kdy jsem objevila menstruační kalíšky, se můj sen o dokonalé menstruační pomůcce proměnil ve skutečnost.
Po deset let jsem propagovala i prodávala menstruační kalíšky po celém světě. V roce 2001 jsem začala experimentovat s vlastními návrhy a nápady. Po letech zkušeností a výzkumu jsme navrhli DivaCup, opakovaně použitelný menstruační kalíšek, díky kterému může být žena v pohodlí i během menstruace. Probudím se každý den a jsem šťastná, že se mohu podělit o vše kolem kalíšků DivaCup s mladými ženami, a i s těmi trochu staršími, které nejenom hledají lepší hygienický produkt, ale i nový vztah s jejich menstruačním cyklem!

Francine Chambers, předsedkyně a spoluzakladatelka Diva International Inc.

 

 

 

Certifikace ISO 13485:2003 a atest americké FDA a australské TGA zajišťuje, že se DivaCup vyrábí a je vyzkoušen a ověřen v rámci mezinárodních norem, jde o pečeť standardních kvalit pro zdravotnické prostředky. Každý DivaCup je vyroben ze stejného silikonového materiálu a neobsahuje: latex, plast, akryl, BPA, elastomery a polyethyleny, je bez barviv. Bylo prokázáno, že silikonové produkty jsou biokompatibilní (přijímané lidským tělem bez nežádoucích účinků), trvanlivé, flexibilní a snadno sterilizovatelné.

 

Menstruační kalíšek DivaCup - kalíšek z Kanady

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? DivaCup v eshopu Kalíšek.cz

 

Kalíšek DivaCup vám pošleme společně se sáčkem z bavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Prosím, zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace