Menstruační kalíšek Silky Cup

Silky Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Indii z TPE (termoplastický elastomer), což je materiál, ze kterého se vyrábí například dětské dudlíky a také německé kalíšky Me Luna (více informací najdete zde). Kalíšek Silky Cup je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vniřní i vnější povrch kalíšku je hladký. Materiál je odlišný od hladkého silikonu, takže potíže při manipulaci s ním nejsou.

 

Silky Cup se vyrábí pouze v jedné bezbarvé variantě. Kalíšky mají kromě mezinárodních certifikací i certifikaci Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Výrobce uvádí životnost až 10 let při správné péči.

Silky Cup se vyrábí ve třech různých velikostech:

Silky Cup S je nejmenší kalíšek určený pro mladé dívky. Má průměr 40 mm a délku 50 mm, objem kalíšku je 18 ml.

 

Silky Cup M je vhodný pro ženy, které mají střední postavu, nerodily a je jim do 30 let. Má průměr 43 mm a délku 54 mm, objem kalíšku je 25 ml.

 

Silky Cup L je pro všechny ženy, kterým je více než 30 let, které už rodily nebo které mají robusní postavu. Má průměr 46 mm a délku 55 mm, objem kalíšku je 29 ml.

 

Stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná, délka stopky je 14 mm.

 

Menstruační kalíšek Silky Cup

 

Čištění a skladování kalíšku Silky Cup

Poté, co menstruace skončí, použijte na umytí kalíšku jemné mýdlo a vodu. Pokud byste chtěli, můžete použít pro čištění také kombinaci octa, oleje Tea Tree a vody. Poté kalíšek uložte do látkového sáčku (je součástí balení) na suchém místě. Neukládejte kalíšek do plastového sáčku nebo vzduchotěsné nádoby, na kalíšku by se mohla objevit plíseň. Nenechávejte kalíšek vystavený slunečnímu záření.

 

U většiny značek menstruačních kalíšků je doporučována sterilizace alespoň jednou za měsíc. Doporučené způsoby a čas sterilizace se liší. Výrobce kalíšku Silky cup doporučuje sterilizaci v první den menstruace - před prvním použitím. Tři způsoby sterilizace jsou:

Nepoužívejte myčku k čištění kalíšku Silky Cup. I když kalíšku nevadí teplo, chemikálie a čistící prostředky ho mohou poškodit nebo na něm zanechat zbytky, které pak způsobí podráždění nebo infekci. Jemné mýdlo a voda jsou nejlepší pomocníci při udržování čistoty kalíšku.

Pokud se na kalíšku objeví rýhy, škrábance nebo praskliny, je čas jej vyměnit. Zabarvení kalíšku je normální a může být odstraněno pomocí lihového roztoku.

Menstruační kalíšek Silky Cup si můžete objedat v našem eshopu Kalíšek.cz.
 

 

Menstruační kalíšky Silky Cup

Kalisek.cz je autorizovaný distributor firmy SAHOTAZ (New Delhi - India) v ČR.

Máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace