Jak si vyzkoušet vaginální napářku bez speciálních pomůcek?

Jak si vyzkoušet ženskou bylinnou napářku a nemuset hned investovat do speciálního prkénka, které tuto proceduru usnadňuje? V tomto článku se dozvíte několik praktických tipů, jak si napářku vyzkoušet jednoduše doma. Stačí trocha kreativity a hravosti. :-)

Narazila jste na internetu na bylinnou vaginální napářku a nápad se vám líbí? Ale pak jste zjistila, že prvotní investice do napařovacího sedátka je celkem vysoká, když nevíte, zda je to pro vás? Máme tu pro několik jednoduchých tipů, jak si napářku vyzkoušet doma, bez speciálních pomůcek, a až pak se rozhodnout, zda vám za to ta investice stojí.

Bylinná napářka a dřevěné sedátko značky Lunice
Bylinná napářka a dřevěné sedátko značky Lunice

Bylinná napářka je celkově ještě pořád trochu zahalena nádechem ezoterična a tajemna, i když to není vůbec potřeba. Je to metoda našich babiček a prababiček, která se běžně využívala jako podpora žen v plodnosti a zdraví. Představit napářku není úplně předmětem tohoto článku, tak jen ve zkratce. Napářka funguje stejně jako sauna nebo pára. Využívá vlastnosti bylinných par stoupajících z hrnce s horkou vodou a bylinnou směsí a jejich vstřebávání do těla skrze poševní sliznici. Díky tomu se léčivé látky dostanou rychle do těla, navíc se oblast pánve prohřeje, prokrví a uvolní.

Jak metoda samotná, tak i její použití je velmi jednoduché. Možnosti jsou dvě:

  • Máte sedátko s otvorem položené přímo na hrnci.
  • Máte stoličku s otvorem postavenou nad hrncem - máte tedy od hrnce větší odstup.

První varianta je intenzivnější, druhá je jemnější. Podívejte se jak vypadá sedátko a jak stolička.

Doma si ale můžete vyzkoušet obě varianty i bez těchto pomůcek. Stačí trocha kreativity a hravosti.

Jak při napářce nahradit prkénko nebo stoličku?

Jednoduché tipy jak na bylinnou napářku s miniální počáteční investicí nám dala Františka Moravčík, která připravuje bylinky značky Lunice. Použila židle, které měla doma a vymyslela různé způsoby jak na napařování:

1. Nejjednodušší varianta je dát k sobě dvě židle a nechat mezi nimi mezeru.  Hrnec pak dáte na zem do vzniklého prostoru a nad ten se posadíte. Čím větší je prostor mezi hrncem a vámi, tím je napářka jemnější.

2. Pokud máte starší židle s odnímatelným sedákem, tak jako já, vzniká vám další snadná možnost pro napářku. Stačí sedák sundat a nahradit dvěma prkýnky (doporučuji ohoblovaná). Výšku hrnce a intenzitu napářky si upravíte tak, že necháte hrnec na zemi nebo si ho dáte na stoličku a tím ho budete mít hned pod sebou.

3. Další varianta, kterou jsem vymyslela, je židle položená na zemi. Obkročmo se dá sednout na nohy židle a opět vznikne prostor pro napařování. Tady je otázka, jak moc vám toto sezení bude pohodlné.

Hlavní, co tímto chci ukázat je, že záleží jen na vaší šikovnosti a nápadech a napářku si můžete snadno vyzkoušet s tím, co máte doma. Stačí jen trochu popřemýšlet, může posloužit cokoliv. Pokud máte šikovného partnera nebo tatínka či dědečka kutila, stačí pořídit třeba stoličku s úchytkou a díru rozšířit nebo si prkýnko na napařování vyříznout z kuchyňského prkýnka.

Pokud máte chuť napářku vyzkoušet, nezapomeňtě si přečíst, na co při napářce nezapomenout. A pusťte se do toho. Pokud vás napářka osloví, investice do originálního sedátka se určitě vyplatí. Dá se vozit všude sebou a vydrží vám roky. Pokud se do zkoušení doma pustíte, budu ráda, když budete sdílet svoje zkušenosti a nápady na facebookové stránce Lunice nebo Bylinky z Hvězdné hory.

Hledáte další informace o bylinné napářce?

  • Více o napářce si můžete přečíst v článku Ženská bylinná napářka.
  • Vyzkoušela ji i Julie, autorka instagramového účtu @denik_porodnibaby, a napsala nám recenzi: Bylinnou napářku bych doporučila všem ženám
  • Rozhovor se spoluzakladatelkou značky streamy.cz, která se zabývá šířením osvěty v oblasti ženského bylinného napařování a distribucí pomůcek k jejímu provádění, najdete zde.
Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak na bylinnou napářku

Ženská vaginální napářka není žádná věda. Postup je jednoduchý a každá žena si může pravidelně užívat domácí péči. Nejjednodušší cestou, jak začít, je zakoupit si bylinnou směs a případně také sadu na napářku (prkénko a hrnec) a přečíst si tento článek s praktickými tipy.

Bylinky pro zdravé močové cesty

Časté nucení na močení, pálení močové trubice, bolesti, teploty,…neznám ve svém okolí snad nikoho, kdo by se se zánětem močových cest ještě nesetkal. Zánět močových cest je nejčastěji způsoben bakteriemi, které se do močové trubice dostanou z tlustého střeva a v močové trubici jejich nadměrné množství působí problémy. Abychom těmto problémům předešli, je dobré myslet na prevenci a pokud už k zánětu opravdu dojde, je nutné bakterie co nejrychleji vyplavit z těla ven. Jak na to, si řekneme v dalším článku zaměřeném právě na bylinky pro zdravé močové cesty.

Bylinky, které se nám můžou hodit na podzim

Chladná rána, ještě stále trochu teplé dny, jasné vody,…ano, začal podzim, moje nejoblíbenější roční období, a s ním do mnoha domácností dorazilo škrábání v krku, rýma, pokašlávání a další neduhy. Abychom si mohli podzim užít naplno v přírodě a ne doma v posteli, je dobré podpořit imunitní systém. Ve svém dalším článku vás seznámím s několika bylinkami, které vám v tom parádně pomohou, a také s těmi, které vás podpoří v boji s „podzimními“ nemocemi. A samozřejmě nebudou chybět ani tipy, jak je co nejefektivněji zpracovat.