Kdo jsme? Kdo stojí za tímto webem?

Tento web vytvářejí ženy hlavně pro ženy. Samozřejmě externě využíváme i skvělé programátory, grafiky a další šikovné muže, kterým tímto za pomoc děkujeme.

Proč to děláme?

Ženy se často obávají zkusit něco nového nebo neobvyklého. Z osobní zkušenosti víme, že menstruační kalíšek je skvělá věc a chtěly bychom, aby se všechny ženy cítily v pohodě během svých dnů tak, jako my.

Co na našich stránkách najdete?

Samozřejmě hlavně menstruační kalíšky. Věnujeme se shromažďování informací o kalíšcích - o tom jak je používat, jak je čistit, jak si vybírat velikost ... Také vybíráme ty nejlepší, nejvíc praktické a také krásné kalíšky nabízené na celosvětovém trhu a nabízíme je v našem eshopu.

 

Přinášíme vám ale také množství informací o menstruaci, potížích i radostech s ní souvisejících, o ženské cykličnosti, ženské sexualitě, přirozené antikoncepci či prostě jen tak o věcech, které nám ženám zpříjemňují život :)

 

A kromě kalíšků už na náš web pronikly také další hygienické pomůcky pro období menstruace - hlavně látkové vložky a menstruační houby. Zároveň jsme se rozhodly nabídnout vám i další výrobky a také bio kosmetiku, kterou samy používáme a jsme s ní nadmíru spokojené :)

 

 

 

Kališnice

O nás

Jmenuji se Ilona, vystudovala jsem magisterský obor na Přírodovědecké fakultě v Praze. Na konci vysoké školy mi kamarádka Magda řekla o kalíšku a to změnilo můj život - na osobní i pracovní rovině. V kalíšku vidím nejenom přínos pro pohodlí ženy a ekologii planety, ale také možnost jak najít cestu sama k sobě a svému tělu.

Kromě kalíšků a menstruace se zajímám také o přírodní kosmetiku, péči o pleť a hygienu, o ekologicky šetrné čisticí prostředky. Jsem také kurátorkou výstav afrických obrazů a s nadšením se věnuji rozvojovému vzdělávání. Ve volném čase sportuji, baví mě lyže a voda. Procestovala jsem řadu zemí východní i západní Evropy a navštívila jsem i Asii a Afriku. Jako průvodce jezdím pro cestovní kancelář Mundo (www.mundo.cz). Při těchto aktivitách používání kalíšku vyřešilo řadu mých problémů.

Jako modelka, manažerka a trochu i módní návrhářka jsem společně s Lilií Khousnoutdinovou v projektu Ecstatic Travel. A při focení přiléhavých šatů, když se spodní prádlo stává problémem, se kalíšek zase osvědčil :)
V současné době mnoho času trávím se svou dcerou Helenkou. To, že mám dceru, vnímám jako velké požehnání. Je to pro mě také velký závazek, protože vím, že vše, co zanedbám u sebe jako u ženy, může mít negativní dopad na život mé dcery. Naštěstí díky práci na tomto webu "musím" hledat stále nové a nové věci týkající se ženství a tak mám mnoho inspirace i pro svůj osobní život.

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Jmenuji se Veronika a s kalíškem jsem se poprvé seznámila před 8 lety, kdy jsem jej dostala od přítele. :) Bydleli jsme tehdy na ekofarmě "na samotě u lesa" v maringotce, 3 km od nejbližší vesničky. Nebyli jsme připojeni na veřejné sítě a jakýkoli odpad navíc jsme řešili a snažili se proto o jeho minimalizaci. V tomto ohledu se kalíšek ukázal jako skvělé řešení!

O dva roky později jsem nastoupila do Brány k dětem, kde jsem mimo jiné mívala také přednášky o ekohygieně pro ženy. Tehdy začala má éra testování nejrůznějších pomůcek pro menstruaci. Za ty roky jsem vyzkoušela mnoho značek a typů látkových vložek, několik značek menstruačních kalíšků a dvě značky menstruačních houbiček (a nepřestávám nadšeně testovat dál!).

Nyní píši články a knihy týkající se spokojeného ženství a pohodové menstruace. Kniha Ženství jako dar, aneb menstruace ve 21.století, již brzy spatří světlo světa (vše se brzy na našich stránkách dozvíte!)
I v mém volném čase je pro mě téma naplněného a posvátného ženství klíčové. Učím se to nejen já, ale ráda toto poselství šířím i dále. Již pět let se zajímám o navracení rituálů do každodenního života, rituálů přechodových a propojování se s posvátným ženským aspektem v přírodě. V tomto duchu tvořím i své vlastní projekty - ritualmenarche.cz.
Kromě toho všeho miluji knihy, filmy, malování, sebevzdělávání, objevování krásných míst v české krajině, Mohendžodáro a tanec.

Více o mne na mých webových stránkách www.bohozena.cz.

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Jmenuji se Bára a vystudovala jsem střední odbornou školu v oboru kosmetiky a vyzážistiky. Obytným vozem jsem procestovala velkou část Evropy a několik měsíců žila v Africe. Měla jsem tak možnost poznat na vlastní kůži, jak velký problém způsobuje zbytečný odpad nejen u nás, ale i v cizích zemích a kalíšek se tak stal mým velkým partnerem i na mých cestách. K práci v kalíšku jsem se dostala náhodou a dodnes jsem za to velice ráda. Dělá mi velkou radost předávat veškeré informace, které tu získávám dál.

 

Kališnice Bára Dufková

 

Jmenuji se Dominica a právě dokončuji poslední semestr na Metropolitní univerzitě v Praze obor mediální studia. K práci v Kalíšku jsem se dostala náhodou, za kterou jsem moc ráda. Neustále se učím něco nového a získávám informace, které mi pomáhají poznat a pochopit samu sebe. Zkušenosti s kalíškem i dalšími alternativními menstruačními potřebami ráda předávám dál, protože mohou stejně tak jako mně ulehčit život i dalším ženám.

 

Dominica v Kalíšku.cz

 

Volám sa Zuzka a vyštudovala som sociálnu prácu na PF UMB. Keďže rodičia mňa a mojich súrodencov vychovávali v láske k prírode, často som sa zamýšľala nad tým, čo všetko jej svojím bezohľadným správaním sa, spôsobujeme. Rovnako som pociťovala, že mi nie je ľahostajné koľko jej sama spôsobujem „neporiadku“ každý mesiac. O kalíšku som sa dozvedela od svojej sestry a hneď sa rozhodla ho aj vyskúšať. Považujem ho za výbornú voľbu v bežných dňoch, pri cestovaní, turistike i športoch. Pomohol mi tiež ináč vnímať seba ako ženu a zmenil môj pohľad na celý môj menštručný cyklus ako súčasť prírody. Bola by som rada, keby sa aj na Slovensku o tejto možnosti, ako aj iných ekologickejších a zdravších alternatívach, dozvedalo stále viac žien.

 

Kališnice z www.kalisek.cz

Naše švadleny, autorky článků testérky a vůbec skvělé spolupracovnice :)

Jmenuji se Katka. Vystudovala jsem Integrovanou střední školu živnostenskou v Plzni obor management textilu a oděvnictví. Šiji pro vás krásné a nepostradatelné látkové intimky a vložky. Mým koníčkem jsou mé děti a vše kolem nich. Šít jsem začala látkové plenky pro mladšího syna Matýska a pro syna Davídka mé kamarádky. Ta mě také poprosila i o ušití látkových vložek. Vlastně to byla ona kdo mě k šití vložek a k menstruačnímu kalíšku přivedl (také mám svůj kalíšek a jsem s ním maximálně spokojená).

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Jmenuji se Míša a byla jsem průměrná Češka, která sice měla ráda přírodu, zvířata, zajímala se o sílu rostlin, ale bylo jí víceméně jedno, co kupuje a jak žije. Před pár lety však nastal zlom, poznatky o rostlinách jsem aplikovala do praxe našeho každodenního života, do obchodu chodíme minimálně, protože si většinu věcí pěstuji a vyrábím doma sama a snažím si dávat pozor na to, co jíme a používáme. Zkrátka se snažíme žít v souladu s přírodou a tak, abychom jí co nejméně ubližovali. Což zahrnuje samozřejmě i používání kalíšku. Bohužel s kalíškem jsem měla pouze pár „dostaveníček“, protože jsem poslední bezmála čtyři roky buď těhotná, nebo kojím, ale věřím, že jeho čas teprve přijde :) Ráda si přečtu dobrou knihu, miluji cestování a kromě bylinek se věnuji také výrobě a vyučování keramiky a nově i miniblogu o tom, jak žijeme Pod třešní.

 

Jmenuji se Eliška. Přírodu miluji, obdivuji, uctívám a nepřestávám nad ní žasnout od mala. Nepřekvapí tedy, že jsem vystudovala obor Ochrana a tvorba životního prostředí na Univerzitě Palackého v Olomouci a Krajinářství na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně. Odpovědnost za dopady svých rozhodnutí a činů vůči přírodě mám proto již dlouho hluboce vrytou pod kůži. A tak než se rozhodnu pro koupi „čehokoliv“, důkladně přemýšlím a nejsem-li si jista, hned důsledně prověřuji a ověřuji. Jsem totiž takový hnidopich J. O kalíšku jsem ovšem dlouze přemýšlet nemusela. Byla to láska na první pohled a stále trvá, již skoro 8 let J.

Kromě toho, že jsem díky kalíšku snížila svou ekologickou stopu, vděčím mu také za svůj další osobní a duchovní rozvoj. Přivedl mě totiž mezi ženy s velkým Ž, mezi nimiž jsem nasedla na vlnu přirozeného a projeveného ženství a cykličnosti. Jsem za ni velmi vděčná a stále a nadále se nechávám unášet … nyní do nové role mateřské …

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Jmenuji se Magdaléna, vystudovala jsem magisterský obor biologie na Přírodovědecké fakultě a teď dělám doktorát ve Švýcarsku. Mým oborem je molekulární biologie a genetika.

Jsem ta Magda, která jako první začala používat kalíšek a ukázala ho Ilče. Ráda plavu, lyžuji a jezdím na kole. Hodně cestuji. Moje zážitky z cesty po Africe, kde jsem kalíšek používala, si můžete přečíst - Dámy, zkusily jste menstruační kalíšek?.
Štve mě, že si řada lidí ani neuvědomuje, kolik odpadků vyprodukuje jejich domácnost. A už vůbec je nezajímá, co se se vším tím odpadem děje dál. Právě proto se mi tak líbí idea kalíšku. Během menstruace už nemusím vyhazovat žádné vložky a tampóny.

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Jmenuji se Alena a vystudovala jsem obor veřejná správa a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě v Praze. V roce 2008 jsem se začala zajímat o masáže a od roku 2013 se jim věnuji profesionálně. Jelikož jsem ve znamení Blíženců, baví mě dělat různorodé věci. A když jsou to věci neobvyklé, jsou pro mě ještě větší výzvou!
Díky masážím vidím, jak je vše dokonale propojeno a pokud nás něco trápí, je třeba na danou věc nahlížet holisticky a ne oddělovat jednotlivé partie těla od zbytku. S tím souvisí i období menstruace. Většina žen ho vnímá jako něco, co jim otravuje život a něco, s čím se odmítají ztotožňovat. Když se rozhodnou používat kalíšek, většinou své názory změní. Buď své období vnímají jako méně náročné nebo se začnou obracet do sebe a věnují se více svým potřebám a rozvíjejí své ženství. Pro mě osobně je kalíšek spolehlivým pomocníkem při mých dnech a jsem ráda, že jsem se s Ilčou mohla zapojit do šíření jeho dobré pověsti, a současně se nechat od Ilči inspirovat k tomu, aby se člověk živil tím, co ho baví, bez ohledu na názory nejbližšího okolí.

 

Kališnice Alča Wilczková

 

Jmenuji se Zuzka a vystudovala jsem obecnou antropologii na Fakultě Humanitních studií UK. Kvůli diplomové práci jsem se v roce 2010 poprvé vydala do Afriky, do domova malířů Tingatinga – Tanzanie. Zaujaly mne pestrobarevné látky kanga a kitenge a začala jsem navrhovat šaty. Pod značkou Chizika pořádám v Čechách módní přehlídky a v roce 2013 jsem byla pozvána i na Swahili Fashion Week. V současné době se věnuji studiu tradiční batiky v Indonésii na ostrově Jáva.
Při všech mých cestách mi menstruační kalíšek velmi zjednodušil život během menstruace. Nedovedu si představit používání vložek ve vedru a vlhku v Tanzanii. Používat tampóny mi sice nečinilo potíže, ale informace o zdravotních rizicích spojených s nimi mne dost zneklidňovaly. Kalíšek je navíc velmi ekonomický, což se taky hodí :)

 

Kališnice z www.kalisek.cz

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace