Menstruační kalíšek OrganiCup

Menstruační kalíšek OrganiCup vyrábí dánská firma v Číně. Kalíšek se vyrábí v čiré variantě z hypoalergenního lékařského silikonu se "sametovou" úpravou - je moc příjemný na dotek. Ve spodní části má z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí. Má vroubkovanou stopku, kterou je možné ustřihnout. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace.

OrganiCup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Vybrat si můžete ze dvou velikostí: velikost A a velikost B.

Velikost A (menší) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které rodily císařským řezem a je jim méně než 30 let.

 • Průměr: 40 mm
 • Délka se stopkou: 65 mm (délka bez stopky je 50 mm, délka stopky je 15 mm)
 • Objem: 25 ml

Velikost B (větší) je doporučena ženám, které rodily vaginálně a také pro všechny ženy po třicítce.

 • Průměr: 45 mm
 • Délka se stopkou: 70 mm (délka bez stopky je 55 mm, délka stopky je 15 mm)
 • Objem: 30 ml

Menstruační kalíšek OrganiCup Velikost OrganiCup A je oproti velikosti B o trochu měkčí.

 

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku. Více informací najdete v článku Jak vybrat správnou velikost.

 

Kalíšek OrganiCup patří ve srovnání s ostatními značkami ke středně pevným kalíškům (velikost B má silnější stěny a je ještě o trochu pevnější). OrganiCup je dodáván společně s originálním bavlněným sáčkem a má krásnou papírovou krabičku, která je po rozložení zároveň návodem! Menstruační kalíšky OrganiCup nebyly testovány na zvířatech.

Jednorázové pomůcky mají životnost několik hodin – menstruační kalíšek OrganiCup roky! Potěší tak peněženku i planetu.

Podívejte se na instruktážní video (v angličtině).

 

Před prvním použitím kalíšek sterilizujte vyvařením. Vložte kalíšek do hrnce s vroucí vodou a vyvařujte jej po dobu 3-5 minut. Zkontrolujte, že je v hrnci dostatečné množství vody, aby nedošlo k jejímu vyvaření a následnému připálení kalíšku.

Jak kalíšek OrganiCup zavádět a vyjmout

Zavádění menstruačního kalíšku si můžete usnadnit pár kapkami lubrikačního gelu na vodní bázi (doporučujeme značku Good Clean Love). Uchopte kalíšek OrganiCup do jedné ruky a prstem druhé ruky promáčkněte jednu stěnu kalíšku, tzv. Punch down sklad. Kalíšek je ale možné skládat i klasickým C-fold skladem (více informací najdete v článku Sklady menstruačního kalíšku). Takto složený kalíšek vložte dovnitř do pochvy, kde se rozvine. Správně zavedený kalíšek by vás neměl nikde tlačit a neměl by také protékat.

 

Kalíšek vylévejte v závislosti na síle vaší menstruace – maximálně však může být zavedený 12 hodin. Zpočátku doporučujeme vylévat kalíšek každé 2-4 hodiny, než zjistíte, jak silnou máte menstruaci a jak často je tedy potřeba kalíšek vyprazdňovat.

 

Menstruační kalíšek OrganiCupMenstruační kalíšek OrganiCup pojme až třikrát více krve než tampon největší velikosti!

Ocenění a certifikáty

 • Vegan Society (číslo 024025)
 • ISO 9001:2008
 • Byl vyrobený v souladu s US Pharmacopoeia XXII Class VI a 21 CFR 177.2600.
 • Certfikát Allergy Certified™ (AC104, AC223, AC382)
 • I když menstruační kalíšky v Evropě nejsou klasifikovány jako zdravotní pomůcka, materiál OrganiCupu splňuje normy EU pro biologickou kompatibilitu a je testován podle vybrané normy ISO 10993.
 • OrganiCup vyhrál ocenění Best New Product (Nejlepší nový produkt) na největším veletrhu zdravotnických výrobků ve Skandinávii v roce 2016. Jako nejlepší produkt byl v témže roce vybrán také v rámci Danish health stores.

Značka OrganiCup

OrganiCup je dánská firma, která si nechává menstruační kalíšky vyrábět v Číně: "Vyrábíme v továrně nejvyšší kvality, kterou navíc pravidelně kontrolujeme, abychom si mohli být jistí, že jsou splněné veškeré požadavky na kvalitu a CSR." Značka CSR znamená Corporate Social Responsibility, v překladu "společenská odpovědnost firem". Jde o dobrovolné integrování sociálních a ekologických hledisek do každodenních firemních operací a interakcí. Zásady, jež by měla ve své praxi dodržovat společensky odpovědná firma, lze rozdělit do třech složek: ekonomická, sociální a environmentální oblast (více informací). Menstruační kalíšek OrganiCup se vyrábí v souladu s ISO 9001: 2008. Vyrábí se ve stejné továrně od počátku svého vzniku, tj. od roku 2012. Přípravek OrganiWash se vyrábí v Dánsku.

 

 

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? OrganiCup v eshopu Maluna.cz

Máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace