Praktické rady jak vybrat, očistit a používat energetické vejce

Ženskými klenoty, které slouží pro každodenní ochranu dělohy, jsou energetická vajíčka z různých minerálů. V minulých článcích jsme si povídali o kamenech i energetických vajíčkách více obecně, v tomto článku už najdete praktické rady "jak na to".

Který kámen je ten správný ?

Kámen by měl v první řadě odpovídat tvé děloze, i tvé pochvě, a neměl by být tak úplně zvolen podle tvé hlavy. Možná, když se jen zadíváš na energetická vajíčka (ať už v obchodě, kde si je můžeš i osahat, nebo na eshopu), intuitivně si tě hned některé přivolá k sobě. Můžeš dát své děloze a vagíně příležitost vybrat si správný kámen, který si "ona" přeje a bude jí dělat dobře:

  1. V klidu se posaď, polož jednu ruku na srdce a druhou ruku "na dělohu" (nebo prostě jen na své bříško) a navaž s ní kontakt. Můžeš chvíli se zavřenýma očima sedět a nadechovat do dělohy (do bříška - při nádechu se nadzvedává bříško, ne prsa).
  2. Dýchej, usmívej se do dělohy, vciť se. Můžeš začít vnímat přání své dělohy, jaký kámen by chtěla. Zeptej se jí, možná dostaneš - ucítíš odpověď.
  3. Pokud se ti nedaří zachytit odpověď, nebo to zkrátka nevíš, neboj se vybrat kámen podle toho, který se ti líbí na pohled nebo podle účinků, které si přečteš. Nemůžeš se splést.

Každá děloha, stejně jako každá žena, je jedinečná. Vybírej tedy sama tak, jak cítíš v přítomném okamžiku, a věř, že vybraný kámen bude právě tím nejlepším pro tebe. Navíc pravdou je, že působení každého kamene může být u různých žen zcela rozdílné.

 

Možná, když se jen zadíváš na energetická vajíčka, intuitivně si tě hned některé přivolá k sobě.

Čištění vajíčka

Před prvním použitím je potřeba vejce očistit. Dej vejce do hrnce s vařící vodou a ponech ho v něm několik minut. Nenech vajíčko ve vroucí vodě poskakovat, mohlo by prasknout. Můžeš použít k ponoření lžíci. Dále jej můžeš na několik dní ponořit do roztoku mořské soli a poté jej umýt pod proudem chladnější vody, nebo nejlépe v pramenité vodě horského pramene (vhodné pro důkladnější očistu, není nezbytně nutné). Nechej jej oschnout (případně i na slunci) tak, aby absorbovalo potřebnou energii.

 

Důležitá je očista po každé meditaci s vejcem. Do vejce totiž přechází mnoho našich bolestí, skrytých emocí a nedořešených konfliktů. Může se to zdát neuvěřitelné, ale stává se, že vejce po meditaci popraská, zdá se ti špinavé, je matné, změní barvu. Už se ti zkrátka vzhledově ani pocitově nelíbí. Je to tím, že vejce přijalo mnoho vnitřního napětí, negativních energií a vibrací. Někdy ani čištění nepomůže a je nutné si opatřit vejce nové. U neočištěného vejce hrozí nebezpečí, že kámen, který do sebe vstřebal negativní energii, ji bez očisty ze sebe neuvolní a při další práci ji v prudké intenzitě vysílá do těla zpět.

 

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To, co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci.

 

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To, co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci. Je to tekoucí voda, čerstvý vzduch, sluneční paprsky, měsíční svit, láskyplná péče, meditace a modlitba. Dále je někdy vhodné podle pocitu kámen na několik dní zakopat do země nebo i vystavit mrazu. Případně opakovaně kámen čistit ve vroucí vodě a poté opláchnout – podržet - pod proudem tekoucí vody.

 

Může se stát, že ti vajíčko odejme tolik trápení, že ho už nedokážeš očistit a musíš ho obětovat. Potom ho i s obsahem odevzdej zemi či vodě.

Cvičení a meditativní očista dělohy

Kámen či opracované energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi. Je schopné pomoci předejít chronickým zánětům pánevních orgánů. Nedoporučuje se cvičit v době akutního onemocnění, zvláště zánětů.

  1. Pustíme si meditativní hudbu a najdeme si vhodné místo na meditaci. Důležité je, abychom se cítily v klidu, měly dostatečný prostor a nebyly nikým nevyrušovány. Opravdu důležitý je pocit bezpečí.
  2. Lehneme si na záda s pokrčenými koleny. Položíme si jednu ruku na spodní část bříška a druhou na srdce. Budeme zhluboka dýchat z pánve do srdce. Důležitý je láskyplný a hluboký dech.
  3. Jakmile cítíme vnitřní naladění, můžeme přistoupit k rituální očistě dělohy. Opatrně přiložíme vejce na podbřišek nebo vložíme vejce do pochvy, a hluboko dýcháme.
  4. Nadechujeme a vydechujeme tak, že dýcháme směrem z dělohy do vejce. Pomocí hlubokého výdechu posíláme veškeré vzpomínky, události a bolesti spojené s ženstvím do vejce. Vzpomeneme si na všechno, co jsme kdy negativního prožily, a to můžeme pomocí dechu vložit do vejce.
  5. Až cítíme, že z dělohy "vyteklo" dost zátěže, emocí a bolesti, ještě chvíli klidně ležíme a zklidníme dech. Zároveň uvolníme tělo.

Celé cvičení můžeme provádět i v sedě.

 

"Kámen či opracované energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi," říká Zita Žurková, průvodkyně ženských kruhů.

Jak vejce nejlépe zavést do pochvy a jak ho po cvičení vyndat

Vajíčko zaváděj užší částí nahoru (jsou ženy, kterým je jedno, kterou stranou vejce zavedou - dej na svůj pocit a udělej to tak, ať je to pro tebe snadné a příjemné). Velmi dobře ti udělá, když se před zavedením vejce uvolníš. Uvolnit se můžeš různými způsoby. Velmi ženské je pustit si oblíbenou píseň a zatančit si - jen tak, sama pro sebe, pro radost a uvolnění. Můžeš se také spontánně začít na chvíli smát nebo jemně natřásat své tělo. Můžeš dokonce spojit tanec, pohyb a smích dohromady. Udělej to tak, aby tě to bavilo. Pak už uvolnění rozhodně přijde.

 

Vajíčko se dobře zavádí ve dřepu, na bobku - měj hodně roztažené nohy. Možná ti půjde dobře zavést i vleže s pokrčenými koleny, chodidla jsou opřená o zem a nohy doširoka roztažené. Nejdůležitější je opravdu se nebát a uvolnit svaly pánevního dna, které vajíčko „pěkně vcucnou“.

 

Po cvičení si zase dřepni na bobek a tlakem svalů vejce ze sebe pomalu vypuď. Někdy stačí, když se opět hodně uvolníš nebo zatlačíš (jako kdybys šla na stolici). Pokud by se ti stalo, že nevíš, vejce nejde ven, jsi nervózní, nechej vejce ještě nějaký čas v pochvě, dej si přestávku (některé ženy si nechávají vajíčko zavedené i celý den). Podívej se na instruktážní video Když kalíšek nejde vyndat, princip je stejný - uvolni se a vejce v klidu vyndáš.

 

Po cvičení vždycky vajíčko očisti, minimálně opláchnutím pod studenou tekoucí vodou, je ale možné použít i čistící gel.

 

Spojení drahého kamene ve tvaru vejce a jemného ženského cvičení je ideální kombinací pro léčivý efekt v děloze a pochvě.

Posilování svalů pánevního dna

Vejce neslouží pouze k očistě dělohy. Existuje celá série cviků a meditací, rovněž i ženské asány, pomocí nichž můžeme účinně posilovat svaly pánevního dna. Naučit se vyživovat svoji pánev, dělohu, pochvu a celé tělo pomocí dechu a posilování pánevního dna, můžeš na ženských setkáních Vědomá žena, kde budeš ke cvičení i meditacím pozvána a s citlivostí provázena.

 

Pomocí dechu a posilování pánevního dna budeš schopna cítit, rozvádět a používat vlastní sexuální energii pro zlepšení zdraví. Můžeš předejít chronickým zánětům pánevních orgánů, napomoci plodnosti, můžeš upravit hormonální nerovnováhu, odstranit problémy související s menstruačním cyklem. Na energetické úrovni obnovíš propojení, procítíš svoje lůno a celou pánevní oblast jako zdroj vlastní ženské síly, sexuality a tvořivosti, a probuzenou energii dovedeš do každé buňky svého těla.

 

Spojení drahého kamene ve tvaru vejce a jemného ženského cvičení je ideální kombinací pro léčivý efekt v děloze a pochvě. Energetické vajíčko lze zavést přímo do vagíny, ale pro ty, které se takového zavedení obávají, je vhodnější přikládat vajíčko zvenčí na podbřišek. Nezapomínejte, že se jedná vždy o vaše tělo a o vaši zodpovědnost. Ideální energetická vajíčka mají velikost cca 35 x 45 mm (taková najdete i na našem eshopu). Některé ženy ale používají i menší nebo naopak větší vajíčka.

 

 

 

Článek napsala Zita Žurková, www.vedomazena.cz, zdroj: Maitreyi D. Piontek: Ženské klenoty
Upozornění: Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace