Přírodní kosmetika benecos

Přírodní kosmetické přípravky benecos vyrábí společnost cosmondial GmbH & Co. KG, mladá a dynamická firma, založená v roce 2008 v německém Aschaffenburgu Stephanem a Silke Beckerovými. Jejich základní myšlenkou bylo nabídnout moderní kosmetiku za atraktivní ceny pro všechny. Značka se velmi brzy stala oblíbenou v mnoha evropských zemích a od roku 2012 se dostává na trhy celého světa. Zahrnuje výrobky dekorativní kosmetiky a kosmetické výrobky pro péči o celé tělo.

 

Majitelé značky benecos

Certifikace kosmetiky benecos

Pod značkou benecos najdete jak dekorativní kosmetiku, tak přípravky k péči o tělo. Výrobky jsou certifikovány podle standardů pro přírodní kosmetiku BDIH* a neobsahují parafíny, parabeny, silikony, PEG (sloučeniny polyethylenglykolu), syntetické barvy a vonné látky. Certifikace mimo jiná dokládá, že výrobky nejsou testovány na zvířatech. Značku také najdete na seznamu společností vedených organizací PeTA (největší světová nezisková organizace bojující za práva zvířat).

 

Výrobky z řady péče o tělo nesou navíc certifikaci Vegan**. Obsahují unikátní benecos-Biomix, tvořený sedmi vzácnými přírodními výtažky: z měsíčku lékařského, růže šípkové, bezu černého, třezalky tečkované, lípy malolisté, kopřivy dvoudomé a lopuchu většího.

 

Certifikace značky benecos - přírodní kosmetika

 

Spokojení zákazníci oceňují, že ačkoliv se jedná o přírodní kosmetiku s certifikací a s velmi kvalitním složením, je dostupná za příznivé ceny. Způsoby jak toho dosáhnout jsou ekonomické a zároveň ekologicky šetrné balení produktů a použití minimálního rozpočtu na reklamu.

 

Na podzim roku 2012 značka představila novou řadu veganských kosmetických přípravků péče o tělo (Natural Care), která se stala u zákazníků tak oblíbenou, že se v červnu 2015 dočkala rozšíření o nové produkty. Od roku 2017 rovněž vyrábí přípravky pro péči o tělo pro muže, které mají certifikaci COSMOS Organic.

 

Přírodní kosmetika benecos - přípravky k péči o tělo

 

*BDIH

BDIH je zkratka pro německou neziskovou společnost Bundesverband deutscher Industrie und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungserganzungsmittel und kosmetische Mittel e. V. (Asociace německých průmyslových a obchodních firem z oblasti léčiv, zdravotnických potřeb, potravinových doplňků a osobní hygieny). Je jednou z nejčastěji užívaných a také jednou z nejstarších známek kvality přírodní kosmetiky. Nejdůležitější podmínka pro získání tohoto certifikátu je používání výhradně přírodních surovin v maximálním možném množství, pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo ekologického sběru v přírodě. Velký důraz je kladen také na ochranu zvířat. Pokud jsou splněna potřebná kritéria, je produkt označen ochrannou známkou "Kontrolovaná přírodní kosmetika". Kosmetika BDIH nesmí obsahovat ropné produkty, syntetické parfémy, barviva, chemické konzervanty. Zakázáno je testování na zvířatech (nejen konečných produktů, ale také výchozích surovin).

**Vegan

Tato značka na produktech značí, že výrobky neobsahují žádné živočišné složky a také že nebyly testované na zvířatech ve všech fázích výroby a jsou proto vhodné pro vegany. Značku uděluje britské nezisková organizace Vegan Society.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace