TEREZA TARA: "Každý den mého života je vzácný"

Přemýšleli jste někdy o tom, jak prožívají své ženství a také menstruaci ženy, které pořádají semináře o ženství či pomáhají jiným ženám hledat ženskou podstatu či řešit různé potíže? My ano a tak vznikla série rozhovorů s ženami, jejichž práce či životní cesta nás zaujala. Toto je rozhovor s Terezou Tarou, filmovou režisérkou, autorkou filmu Hormonální akvárium a lektorkou v oblasti kreativity, ženského zdraví a osobního rozvoje.

Jaká byla tvoje cesta ke spokojenému ženství? Co bylo na této cestě zásadní?

Od dětství mě zajímá spiritualita, která je přirozenou součástí života. Jsem tím, kdo jsem, skutečně, doma i ve společnosti? Cítím větší a větší spojení s Jednotou, poznávám, co mě přivádí k sobě a co mě odvádí. Pro mě, jako velmi aktivní ženu, je důležité mít čas na sebe a ctít svou přirozenost, krásu, umění, kreativitu a autenticitu. Být skutečně svobodná.

Je nějaká kniha nebo film, který tě ovlivnil na tvé cestě ženy a který bys případně ráda doporučila jiným ženám?

Hormonální akvárium, Početí, Be Loved a další mé filmy. Filmy, které sama točím, jsou pro mě vždy transformační. Při natáčení se dozvídám více o sobě a o světě, dozrávám a vím, že podobně působí na mé publikum. Filmy mají vícero rovin, takže je dobré vidět je vícekrát, proto také pořádám kurzy, kde s tématy pracuji do hloubky.

 

 

Setkáváš se v rámci své práce s mnoha ženami. Jaké potíže tyto ženy nejčastěji řeší?

Cítím, že mám dar inspirace. Přichází ženy, které chtějí prožívat samy sebe, objevit svůj talent, poslání, prožívat se svobodně v ženském těle. V tanci, aktivní meditaci, uměleckém projevu, vášni, v radosti se dozvídat více o tom, kdo jsou. Vedu kurzy Tara Trance, kde využívám spektrum technik, které podporují ženské zdraví, intuici a přirozenou spiritualitu. To má vliv na všechny oblasti života. Ženy z mých kurzů většinou zkrásní a také spontánně a snadno otěhotní. Z toho mám velkou radost.

Tereza Tara - lektorka ženských kurzůJak prožíváš svou menstruaci? Máš nějaký tip jak si menstruaci zpříjemnit?

Menstruace je pro mě příjemná. Většinou si rezervuji dva tři dny jen pro sebe a věnuji se tomu, na co mám chuť, nebo ničemu. Což prakticky znamená, že naslouchám tomu, co přichází a jsem. Dělám to tak několik let a vždy načerpám mnoho energie a inspirace pro nový cyklus.

Jaký typ hygienických pomůcek ti při menstruaci vyhovuje? Vyzkoušela jsi menstruační kalíšek?

Když ještě o kalíšku v Čechách nikdo nevěděl ani se nedal běžně koupit, přivezla moje kamarádka z Kanady bednu plnou kalíšků. Od té doby ho používám. Mám ráda jednoduché věci. Je to elegantní a ekologické řešení.

Která část cyklu je tvoje oblíbená?

Všechny, každý den mého života je vzácný.

Tereza Tara

Filmová režisérka, umělkyně a inspirativní lektorka v oblasti kreativity, ženského zdraví a osobního rozvoje. Zajímá jí propojení umění, vědy a přirozené spirituality. Vede vlastní kurzy Tara Trance. Je autorkou filmu Hormonální akvárium a dalších uměleckých a dokumentárních filmů, které získaly ocenění na filmových festivalech v České republice i zahraničí.
www.terezatara.com

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace