Značky látkových vložek

Rády zkoušíme (v tomto případě se skutečně hodí „y“ na konci slovesa) nové látkové vložky a protože máme rády široký výběr, přinášíme tento výběr i našim zákaznicím. Všechny si tedy můžeme vybírat z různých tvarů a variant látkových vložek. Jak se mezi sebou jednotlivé značky a typy vložek liší, si prozradíme a porovnáme v tomto článku.

Proč používat látkovky?

Moderní látkové vložky se oproti svým předchůdkyním značně liší. Jsou z příjemných a savých materiálů a jsou také krásnou a barevnou designovou záležitostí! Pokud už víte, jak skvělým doplňkem - ale také samostatnou menstruační pomůckou - látkovky jsou, pojďte se rovnou vrhnout na naše srovnání. Pokud ještě o látkových vložkách vše nevíte, doporučujeme toto:

MERACUS

Česká značka látkových vložek vznikla v roce 2012. Základní vize značky „vyrábět atraktivní, pohodlné, kvalitní, ekologické a přitom cenově stále dostupné dámské vložky“ se od jejího založení nijak nezměnila.

  • v maximální možné míře používat čisté přírodní materiály,
  • v maximální možné míře používat materiály s certifikací „bio“, „eko“ či českého původu,
  • používat pouze zdravotně nezávadné materiály s patřičnou certifikací, tj. určené pro šití dětských plen (Öko-Tex certifikace),
  • vložky šít ručně, s maximální pečlivostí a láskou,
  • neustále pracovat na zkvalitňování designu nabízených vložek (brát v úvahu poznatky, zkušenosti a připomínky všech žen),
  • neustále podněcovat a podporovat ženskou kreativitu a vášeň k barvám průběžnou inovací barevných kombinací nabízených vložek.

Materiály

Pro výrobu se používají zdravotně nezávadné materiály, které se často využívají také pro šití dětských plen (tedy mají certifikace pro použití u dětí do 3 let). Vložky jsou šité s maximální pečlivostí a láskou v chráněné dílně. Barvy a kombinace vložek se neustále mění, aby si z široké škály vložek vybrala každá žena. Ačkoliv se značka Meracus v souladu se svými standardy opravdu snaží používat přírodní materiály v maximální míře, není to vždy možné, a to jednak z důvodu jejich cenové či jiné nedostupnosti a také proto, že tyto materiály nemají požadované vlastnosti (zejména nepropustnost).

Varianty vložek

Meracus vložky mají čtyři druhové řady.

  • Easy intimky, jak už jejich název napovídá, jsou easy - jednoduché. Jsou jednoduchého střihu a skládají se ze dvou vrstev (bavlna a bavlna v kombinaci s polyesterem).
  • Vložky Line jsou oproti ostatním užší. Kromě klasických intimních, slipových, denních a nočních, zde naleznete také mini intimky, které se hodí do tanga kalhotek. A také noční vložku v XXL variantě (u té je potřeba použít dvou prodlužovacích spojek na vložky).
  • Vložky řady Smile svým vykrojením připomínají úsměv a střední jádro má oproti křidélkám o vrstvu navíc.
  • Vložky řady Jane jsou více vykrojené, prošité a hlavně mají zespod kromě nepropustné vrstvy PUL také drsnější froté, díky kterému vložka na hladších kalhotkách neklouže.

V rámci řad Smile, Line a Jane naleznete intimky, slipové, denní a noční vložky. U řady Smile si můžete u nočních vložek vybrat z varianty s PUL zátěrem či s fleese vrstvou.

 

Látkové vložky Meracus

 

Protože jsou látkové Meracus zkrátka „naše“, mají svůj samostatný článek Látkové vložky Meracus i video.

 

 

Náš tip

Máte obavy, že se vám budou látkové vložky na kalhotkách posouvat? Skvělým řešením jsou kalhotky Gentle Day, které mají dvojitý rozkrok, do kterého můžete látkovou vložku vepnout. Křidélka tak nevykukují a vložka se nikam neposouvá.

 

A u českých vložek ještě chvíli zůstaneme než se vrhneme do světa.

ANAVY

Anavy je českou značkou, která nabízí hlavně látkové plenky a další sortiment pro děti. Na začátku tohoto příběhu v roce 2007 byla jedna nadšená a ekologicky smýšlející maminka.

 

Vložky Anavy se šijí z bambusu a bavlny v kombinaci s polyesterem. Nepropustnou vrstvu tvoří polyuretanový zátěr PUL (případně polyester). Všechny vložky jsou krásně barevné a tak si milovnice pestrých barev a vzorů jistě přijdou na své! Vybrat si můžete z několika variant: slipovky, klasické denní a noční vložky. Slipové vložky se svými rozměry shodují s denními vložkami, liší se pouze tloušťkou savé vrstvy.

 

Látkové vložky Anavy

GAIA

Jako pojistku k menstruačnímu kalíšku nebo pro dny slabší menstruace si můžete zvolit intimky Gaia.
Jsou kombinací bambusu a certifikované bio bavlny. Navíc mají tyto vložky krásný vzor a symboliku. Ano, pokud se podíváte na vložky podrobněji, objevíte na nich obrázky řecké bohyně. Vložky se prodávají v balení po dvou či po čtyřech kusech. Pokud si zakoupíte menstruační kalíšek Gaia cup, jedna intimka bude součástí balení.

 

Látkové vložky Gaia

LADYPADS

Příjemné a nepropustné vložky LadyPad jsou tvořené z bio bambusu a certifikované bio bavlny. Jsou proto ideální pro ženy s alergiemi. Veškeré použité materiály jsou testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100. Vybrat si můžete z několika barev a dvou typů vložek: jednoduché látkové vložky či vložky s vyměnitelným savým jádrem. (Tato savá jádra je možné dokoupit i zvlášť). A aby těch kombinací nebylo  málo, vybrat si můžete z několika velikostí. Látkové vložky s vyměnitelným jádrem můžete koupit ve třech velikostech: S,M,L (savé jádra rovněž v těchto velikostech). Jednoduché látkové vložky mají velikostí dokonce pět: XXS (extra mini), XS (extra mini), S (mini), M (denní), L (noční či poporodní).

(Více informací najdete v článku Moderní bambusové menstruační vložky LadyPad.)

 

Látkové vložky Ladypads

LILLYBE

Od této značky nabízíme intimní a denní vložky. Denní vložky značky Lillybe jsou ovšem specifické – díky svému složení se dají nosit oboustranně. Můžete si tedy vybrat, na kterou stranu budete mít zrovna náladu. Všechny tři vrstvy: vrchní, spodní i savé jádro jsou tvořené z bavlny (případně bavlny v kombinaci s polyesterem). Pozor ovšem – tyto vložky nemají klasickou nepropustnou vrstvu, vložky je proto potřeba měnit častěji.

 

Látkové vložky Lillybe

ŠIJEM DĚTEM

Dle názvu značky je patrné, že příběh těchto látkových vložek je podobný jako u Anavy. Nejdříve byly děti a až později přibyly také látkové menstruační vložky. Vložky Šijem dětem mají tři savé bavlněné a bambusové vrstvy. Křidélka tvoří 100% bavlna s potiskem a spodní nepropustná vrstva je tvořená polyuretanovým zátěrem PUL. Intimní vložka má pouze jednu bambusovou vrstvu, jednu savou vrstvu bavlny a spodní vrstva je rovněž bavlněná. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné.

 

Naše zkušenost: Noční vložky Šijeme dětem jsou skutečně velké, hodí se tedy pro velmi silnou menstruaci. Denní vložky jsou oproti klasické velikosti denních vložek užší a vykrojenější.

 

Látkové vložky Šijem Dětem

UNUO

Tato značka se věnuje šití menstruačních vložek, ale šije hlavně dětské oblečení z kvalitních materiálů. Než si představíme intimní vložky této značky, nedá mi to nezmínit se o příběhu majitelky značky Unuo Petry Plemlové. Petřin příběh je nádherným důkazem toho, že skutečně vše je možné, i když zpočátku to nemusí být snadné. Z malého snu se stala velká firma.

 

Od této značky nabízíme látkové intimní vložky. Ty se skládají z bavlněného kojeneckého plyše v kombinaci s designovým úpletem z bavlny a elastanu. Vyrobeno z certifikovaných materiálů.

 

Látkové vložky Unuo

A nyní se již z české kotliny přesuneme do dalších evropských zemí:

EMILLA PADS

Příběh značky Emilla Pads začal nápadem maďarské designérky Moniky, která si přála vytvořit zdravější a cenově dostupnější řešení pro ženy ve dnech jejich menstruace. Jde o látkové vložky, které jsou příjemné na dotek, ale také krásné na pohled. Protože i na dny naší menstruace se můžeme těšit! Své jméno dostaly podle starořeckých bohyní a vybrat si můžete ze čtyřech variant: Aphrodité, Pénelopé, Athéné, Szeléné. Vrchní vrstva a jádro tvoří bavlna a spodní nepropustná vrstva je kombinací polyesteru a termoplastického polyuretanu (PES+TPU).

 

Látkové vložky Emilla PadsEmilla Pads vynikají překrásnými vzory :)

TRES AMAPOLAS

Tres Amapolas znamená “tři máky” jako krásná symbolika menstruace a zároveň je to název pro španělskou značku látkových menstruačních vložek. Tyto vložky jsme do našeho sortimentu zařadily proto, že se liší svým tvarem od ostatních vložek, které nabízíme. Mají čtyři vrstvy, které v sobě kombinují bavlnu a nepropustný (avšak prodyšný) PUL zátěr. Jsou ušité z látek, které získaly certifikát Oeko-tex Standard 100 a GOTS.

 

Látkové vložky Tres Amapolas

 

Srovnávací tabulka látkových vložek

 

Rozměry vložek
(délka/šířka po zapnutí) 
Intimky Slipovky Denní vložky Noční vložky
 Meracus Easy 16 cm / 6 cm X
 Meracus Jane 18 cm / 4,5 – 5 cm   18 cm / 4,5 – 5 cm 21,5 cm / 5,5 – 6 cm  28,5 cm / 5,5 – 6,5 cm  
 Meracus Line Mini: 14,5 cm / 3,5 cm
Klasická: 16 cm / 5 cm
16 cm / 5 cm  23 cm / 5 cm Klasická: 27 cm / 6 cm
XXL: 34 cm / 7 cm
(při použití se spojkami)
 Meracus Smile 17 cm / 5,5 – 6 cm   17 cm / 5,5 – 6 cm   22 cm / 7 – 8 cm   30 cm / 7 – 8 cm  
 Anavy X 21 cm / 5,5 – 6 cm  23 cm / 7 – 8 cm   27 cm / 6,5 – 7 cm  
 Gaia 17 cm / 5,5 – 6 cm  X X X
 LadyPads X XXS: 18 cm / 7 cm
XS: 20 cm / 7 cm
S: 22 cm / 7 cm 
M: 24 cm / 7 cm  L: 25 cm / 7 cm 
 Lillybe 17 cm / 6 – 6,5 cm   X 23,5 cm / 5 – 5,5 cm X
 Šijem Dětem 19 cm / 5 – 6,5 cm   X 22 cm / 6 – 7 cm   26 cm / 8 – 9 cm  
 Unuo 20 cm / 6 – 7 cm   X X X
 Emilla Pads X Aphrodité: 20 cm / 5,5 cm
Pénelopé: 25 cm / 6 cm 
Athéné: 27 cm / 7 cm  Szeléné: 30 cm / 8 cm 
 Tres Amapolas X 18 cm / 5,5 – 7,5 cm  22 cm / 7 – 9 cm   27 cm / 7 – 9 cm  

 

Ty vložky, u kterých jsou uvedeny dva rozměry, mají dva patentky - lze je zapnout na dvě různé šířky. Případně je možné dokoupit spojku, čímž získáte ještě širší vložku.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace