Recenze - menstruační kalhotky a volná menstruace

Monika záměrně zvolila menstruační kalhotky v růžové barvě, aby pořádně viděla a ozkoušela jejich savost. "Jestli bych je doporučila nebo si koupila další? Rozhodně ano, ta klidná noc za to stojí," hodnotí kalhotky poté, co je podrobila pár zatěžkávacím zkouškám.

Kalhotky Meracus Everyday Pink Plus bokovky jsem začala používat před třemi měsíci. Objednala jsem si růžové bokovky Plus (vysoká savost), vel. XL, z důvodu velice silné menstruace. Barva je candy pink - ač jí nejsem moc příznivce a je to v podstatě jediný kousek mého šatníku této barvy, objednala jsem ji schválně, abych pořádně viděla a ozkoušela savost kalhotek. Ta mě příjemně překvapila. 

První cyklus jsem kalhotky zkoušela ve slabší den. Protože se zároveň učím praktikovat vědomou menstruaci, vydržely v pohodě celý den. Kdyby mi to nebylo psychicky nepříjemné, vydržely by ještě déle. 

Druhý cyklus jsem je zkoušela v nejsilnější den. V pohodě bez protečení několik hodin, s vědomou menstruací si dokážu představit, že by stačily i na celý pracovní den bez potřeby je vyměnit. Bez vědomé menstruace a se slabší menstruací si troufnu tvrdit, že v pohodě. 

Třetí cyklus jsem jim dala opravdovou zatěžkávací zkoušku - vzala jsem si je na nejsilnější noc cyklu. Musím přiznat, že trochu protekly, ale pouze v lemu mezi nohama (nikde jinde, ani vzadu ani vepředu neprotekly, tam materiál úplně stačil). A to jsem se neomezovala v pohybu. Spala jsem jako mimo cyklus, otáčela se a spala v různých polohách jako jakýkoli jiný den. Protečení v lemu bylo jen lehké, jen v místě šití a neproteklo to dál, postel zůstala čistá. 

Co se týká pohodlí, musím říct, že jsou fajn. Rozhodně je budu nosit na noc, protože je to jedna z nejpříjemnějších variant na nejsilnější noc cyklu, co jsem zatím měla možnost vyzkoušet. Jediné, co mě trochu mrzelo, že se vtáčel lem na zadní straně kalhotek, jako kdyby po straně půlek. Vtáčel se jen malinko, dejme tomu o půl otočky, ale asi bych je nenosila pod legíny. Z druhé strany, nemám moc konfekční postavu a je dost pravděpodobné, že to, že mi nesedí v tomhle místě, je spíš vzácné. 

Vzhled - překvapilo mě, jak jsou masivní, ale když si představím hodně silnou látkovou vložku, tak to zhruba odpovídá tloušťkou. Navíc jsem si objednala variantu Plus na nejsilnější menstruaci a to také musím zohlednit. Na to, že jsou to bokové kalhotky, jsou poměrně vysoké v pase. Rozhodně se nemusíte bát, že by vám vykukovaly hýždě. 

Velikost - vzala jsem si velikost XL, i když jsem byla na spodní hranici velikosti XL dle Meracus tabulky, a jsou mi tak akorát. Mít o pár cm přes boky navíc, už by mě asi tlačily. Takže pokud se rozhodujete mezi menší, nebo větší velikostí, šla bych určitě do větší velikosti. 

Abych to shrnula: 

Výhody - rozhodně savost, výška pasu u bokovek, protekly pouze v lemu mezi nohama a nikde jinde, pohodlí a ještě jednou savost (ta je fakt příjemné překvapení). Nevýhody - protekly po cca 6 hodinách spánku při nejsilnější noci cyklu (hodně silné menstruace), otáčel se mi lem (o půl otočky) 

Kalhotky Meracus Plus hodnotím velice pozitivně, rozhodně se stávají mou nejoblíbenější pomůckou na nejsilnější noci cyklu. A jestli bych je doporučila nebo si koupila další? Rozhodně ano, ta klidná noc za to stojí

Monika Boušková 

www.monikabouskova.cz - správa webu a e-mailing

Shrnutí recenze

Meracus Everyday Plus Pink

 
Velikost kalhotek XL
Velikost běžného spodního prádla XL
Síla menstruace silná
Používání přes den i na noc
Protekly ano, po noci nejsilnější menstruace (cca 6 hodin)
Savost skvělá
Pohodlí jsou pohodlné, ale preferuji je na noc, protože se zařezávají do zadku a lem se v místě boku půlek vtáčí dovnitř
Praní a sušení peru v pračce, ale když předtím krev propláchnu studenou vodou, vše se vypere, schnou relativně v pohodě, asi tak, jak se dá očekávat při tloušťce materiálu
Výhody úžasná varianta na noc, nemusím se bát otočit, ani spát v jakékoli poloze
Nevýhody 1) protekly, ale pouze v lemu a neprotekly dál, 2) lem se vtáčí dovnitř (na zadku), takže se nedají moc vzít pod legíny třeba

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Volná menstruace - "bezvložková metoda"

Vždy jsem si lámala hlavu nad tím, jak menstruaci řešily ženy dříve. Ale poté, co jsem sama objevila volnou (svobodnou) menstruaci, jsem stále více a více přesvědčena, že mnoho žen v minulosti vůbec nemuselo hygienické potřeby řešit!

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Výtok a přirozené samočisticí procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná. Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.