Jak kalíšek vyčistit. Značka efektivně a rychle!

Milujete svůj kalíšek, ale vadí vám skvrny, které se po čase používání objeví? Skvrny, které ani vyvářením nemizí? Nezoufejte, mám pro vás řešení – a věřím, že jím budete ohromeni!

Volný překlad anglického originálu od Christen Comer.

 

Menstruační kalíšek před a po čištění.

 

Rozumím, že můj kalíšek vlevo, ve vás může vyvolávat nepříjemný dojem. I můj manžel si myslel, že jsem na něm nechala zaschnout krev. Není tomu tak. Na kalíšku jsou skvrny, které se mi nijak nedaří odstranit. Možná to znáte a váš kalíšek po nějaké době používání vypadá podobně. Ač tomu první fotka nenasvědčuje, o svůj kalíšek se důkladně starám. Kdykoli kalíšek vylévám, vypláchnu jej vodou a omyji mýdlem. Mezi jednotlivými cykly vyvařuji a používám další čisticí prostředky (za chvíli se k nim dostaneme).

 

Bála jsem se, že s takovou se můj kalíšek brzy bude podobat zbrusu novému The Keeper (pozn. překl. Kalíšek The Keeper má tmavě hnědou, neprůhlednou barvu)! Pokud by se jeho vzhled i nadále zhoršoval, musela bych jej schovávat do sáčku a sušení v koupelně na poličce by již nepřicházelo v úvahu. A jak bych jej mohla doporučovat a říkat, jak praktická a úžasná pomůcka to je, když bych jej nemohla, kvůli jeho zbarvení, ani ukázat?! Můj nejlepší marketingový nástroj se stával neúčelný. Potřebovala jsem jednat.

Problém zblízka

Skvrny na kalíšku po dvou letech používáníSkvrny na mém kalíšku, to byl prostě horor!

Bohužel prostředky, které jsem zkoušela, nefungovaly. Přiznám se, že můj seznam vyzkoušených přípravků není dlouhý. Záměrně se vyhýbám chemickým prostředkům a raději používám ty přírodní.

 

Na čištění kalíšku jsem vyzkoušela:

  • jedlou sodu
  • bílý ocet
  • jedlou sodu a ocet společně
  • jablečný ocet
  • mýdlo Castille  (pozn. jedná se o mýdlo z olivového oleje, vody a malého množství hydroxidu sodného. )
  • vyvařit jej
  • vyvařit jej ve vodě s octem

Nic z toho mi nezafungovalo, očividně ...

Řešení

Věřím, že mě nebudete zatracovat, za to co nyní napíšu. Mé trápení totiž vyřešil 3% roztok peroxidu vodíku. Ano je to tak, peroxid vodíku!

 

Použití: Nalijte trochu peroxidu vodíku do sklenice, ponořte do ní kalíšek a počkejte.

 

Jak můžete vidět na fotografiích, již po hodině a půl je rozdíl markantní. Po třech hodinách ještě větší a po pěti hodinách již byly patrné pouze drobné skvrnky okolo vrchního lemu a na spodní části kalíšku. Na konci dne jsem se na kalíšek opět podívala a byl jako nový!

 

Peroxid vodíku vyřeší špinavý kalíšek!

Pár poznámek, co stojí za zmínku

  • Po namáčení kalíšku v peroxidu vodíku jsem jej důkladně opláchla a před dalším použitím ho také vyvařím. Nicméně bych ráda poznamenala, že v malém množství je 3% peroxid vodíku pro naše tělo naprosto bezpečný.
  • Před použitím se ujistěte, že se skutečně jedná o roztok 3%. Takový jsem použila i já. Pokud chcete následovat mé doporučení, dodržujte je přesně. Nemám ponětí, co by se stalo, kdybyste použili silnější roztok.
  • Stojí za zmínku, že tento trik bude fungovat pouze u silikonových kalíšků. Nemám jiný než silikonový, takže pokud se rozhodnete vyzkoušet peroxid vodíku na jiný materiál, činíte tak na vlastní nebezpečí. (Pozn. Všechny kalíšky v eshopu Kalíšek.cz jsou vyrobené ze silikonu, výjimkou je pouze kalíšek značky Me Luna a Silky Cup, které jsou vyrobeny z termoplastického elastomeru.)
 

 

Miluji svůj menstruační kalíšek!"Miluji svůj kalíšek! A co vy?"

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace