Často kladené dotazy - menstruační kalíšek FemmyCycle

Co je to FemmyCycle?
Jak jeho jméno napovídá (Femmy – pro ženy, Cycle – cyklus), jde o pomůcku určenou pro snazší, čistší a pohodlnější prožití menstruace.
FemmyCycle je jedinečný menstruační kalíšek vyrobený z měkkého lékařského silikonu, který spolehlivě zachytává menstruační krev až po dobu 12 hodin. Od ostatních kalíšků se liší svým tvarem a s tím souvisí i jiný způsob manipulace s tímto kalíškem.

 

Menstruační kalíšek FemmyCycle


Co mohu udělat, abych FemmyCycle bez problémů zavedla?
Zmáčkněte jednu stranu kalíšku dovnitř a druhou část kolem ní obalte, takže vznikne takzvaný tulipánový (origami) sklad.
Tímto způsobem kalíšek snáze zavedete než pouhým přeložením na polovinu. Na okraj kalíšku můžete aplikovat lubrikant.

Jak mohu zabránit protečení kalíšku? Jak dosáhnu toho, aby se FemmyCycle v pochvě více rozvinul?
Správným zavedením a větším rozvinutím kalíšku:

  1. Vyprázdněním močového měchýře a střev vznikne pro FemmyCycle více místa a jeho zavádění bude pohodlnější.
  2. Pevně stiskněte okraj FemmyCycle a složte ho, aby se vám lépe zaváděl.
  3. Naneste na okraj trochu lubrikantu na vodní bázi, nebo ho smočte ve vodě.
  4. Zvolna a pomalu zaveďte kalíšek do pochvy, skladem ke konečníku.
  5. Aby se kalíšek lépe rozvinul, můžete podél skladu odtlačit poševní stěnu prstem, takže se do kalíšku nasaje víc vzduchu.

 

Je údržba FemmyCycle snadná?
Ano. Jednoduše vylijte jeho obsah do toalety, omyjte ho mýdlem a teplou vodou a důkladně opláchněte.
Před a po menstruaci můžete kalíšek vysterilizovat a to tak, že ho na pět minut namočíte do roztoku octa a vody (1 díl octa na 9 dílů vody) a opláchnete čistou vodou.

Neucpe se víčko kalíšku odcházející sliznicí a krevními sraženinami?
Ne. Krev dokáže víčkem protéct, i když je kalíšek složený a i kousky sliznice se díky vzniklému podtlaku víčkem snadno protáhnou.

Rovněž následné čištění je jednoduché.

 

Lze FemmyCycle vylít, aniž bych musela sáhnout na víčko?
Ano. Otevřete víčko pomocí vatové tyčinky, kterou následně vyhodíte do koše.

Jak se FemmyCycle liší od ostatních menstruačních kalíšků?
FemmyCycle je jiný než ostatní kalíšky díky víčku, které zabraňuje nežádoucímu uvolnění krve do pochvy (protečení). Jeho používání je zcela intuitivní. Prohlédněte si fotografie v galerii.

Bude zavedený FemmyCycle v těle cítit?
Správně zavedený FemmyCycle správné velikosti nijak nevnímáte. Pokud to tak není, s největší pravděpodobností potřebujete menší velikost.
Z důvodů zvýšeného rizika zánětu močového měchýře nedoporučujeme používat větší FemmyCycle, než odpovídá vaší anatomii (viz nízký čípek).

Mohu FemmyCycle používat, když mám zavedené nitroděložní tělísko?
Ano. Jeho použití je bezpečné i s nitroděložním tělískem.

Vejde se FemmyCycle pod čípek?
Ano. Správně zavedený FemmyCycle vhodné velikosti sedí pod čípkem a nepřichází s ním do kontaktu.

 

Mohu FemmyCycle používat, když mám nízký čípek?
Pokud je vzdálenost mezi čípkem a poševním vchodem kratší než 5 cm, mohlo by být obtížnější FemmyCycle používat. U FemmyCyclu standardní velikosti je zapotřebí vzdálenost alespoň 5 cm, aby kalíšek dobře fungoval. Jak zjistíte, že máte nízký čípek? Zaveďte ukazovák do pochvy a špičkou se dotkněte špičky čípku. Pokud je naměřená vzdálenost menší než 5 cm, máte nízký čípek.

Nebude při nošení FemmyCycle vznikat zápach?
Ne. Kalíšek neobsahuje žádnou chemii a menstruační krev se v něm nesráží. Stejně jako nevzniká zápach v noci, když ležíte a spíte a krev se nahromadí v pochvě, tak ani při použití kalíšku zápach nevzniká.

Proč bych měla FemmyCycle každý rok vyměnit, když jiné kalíšky vydrží až 10 let?
FemmyCycle se vyrábí z velmi měkkého a tenkého silikonu, který zaručuje pohodlné a snadné použití. Víčko FemmyCycle je dokonce ještě tenčí, takže se častým otevíráním a zavíráním může opotřebovat. Přesto tento kalíšek vydrží rok až dva v závislosti na uživatelce.

Navíc bylo zjištěno, že některé mikroorganismy dokáží růst i na silikonu a mohou způsobit kvasinkové infekce. Pravidelná výměna FemmyCyclu minimalizuje možnost jejich nárůstu. I když budete FemmyCycle každý rok měnit, je jeho použití podstatně ekologičtější a ekonomičtější, než používání klasických vložek a tampónů.

Jak moc jsou instruktážní obrázky k zavádění a vyjímání realistické?
Instruktážní obrázky jsou co možná nejvíce realistické, i když poševní stěny se v klidovém stavu dotýkají navzájem. Také je třeba zohlednit, že vnitřní anatomie se u různých žen může lišit a dokonce se mění i v průběhu života. Z těchto důvodů jsou instruktážní obrázky zjednodušené a nejsou 100 procentně realistické. Přesto se díky nim dozvíte vše, co potřebujete vědět ke snadnému zavádění a vyjímání.

Mohu mít se zavedeným kalíškem FemmyCycle sex?
S kalíškem FemmyCycle nelze souložit, nicméně nepenetrativní techniky s ním možné jsou.

Mohu FemmyCycle vrátit, když se ho nenaučím používat?
Použití kalíšku FemmyCycle je snadné. Pokud si zvládnete zavést tampón, měla byste zvládnout i FemmyCycle. Nicméně jde o intimní pomůcku a zákon neumožňuje vracení již použitého zboží.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace