Jednorázové potřeby

Hygienické pomůcky na jedno použití mají jistě na trhu své místo. I když na tomto blogu klademe důraz na pohodlné, ale zároveň ekologické pomůcky - tedy ty, které lze použít opakovaně, byl by samozřejmě nesmysl zatracovat jednorázové vložky a tampony. Mnoho žen používá pouze tyto pomůcky a vyhovují jim. Některé ale mohou mít zdravotní potíže. Bolesti břicha (i hlavy), suché poševní prostředí nebo časté záněty či mykózy mohou být způsobeny právě nevhodně vybranou hygienickou pomůckou. Pokud tedy na některé z potíží trpíte, rozhodně nad tím nemávněte rukou ve smyslu "to k menstruaci bohužel patří". Nepatří! 

Problém může být v tom, že zavádění suchého tamponu způsobuje mikrooděrky a vysušování poševní sliznice a citlivější ženy pak mohou pociťovat poševní diskomfort. Mohou s tím souviset i bolesti břicha, které mnoho žen přičítá spíše menstruaci samotné než nevhodně zvolené pomůcce. Některým ženám mohou způsobovat potíže i vložky, které jsou často plné látek, které nemají na citlivé sliznici stydkých pysků co dělat. Tyto chemické látky mohou pocházet z parfemace vložek nebo to mohou být zbytky chemie použité na bělení materiálu. Vše uvedené může vést i k chronickým zdravotním problémům. Není ale nic jednoduššího než vyzkoušet jiné značky menstruačních potřeb a nebo třeba zkusit přejít z jednorázové pomůcku na některou z opakovaně použitelných.

V následujících článcích najdete další informace k výše zmíněným potížím, představení značek jednorázových potřeb z biobavlny a další zajímavé články.

Tampon 2.0. Co je tampliner? Tampon spojený s vložkou

Tampliner je novinka ve světě jednorázových menstruačních potřeb. Je to takové 2v1. Kombinace tamponu (z biobavlny) a zároveň malé slipové vložky. Dohromady to má přinést o kus víc jistoty před protečením a také více hygieny při zavádění i vyndávání tamponu. Kromě šňůrky má totiž tampon "tunýlek" pro lepší manipulaci - do pochvy nesaháte holým prstem a při vyndávání se do "aplikátoru" tampon elegantně zabalí.

Nejlepší menstruační pomůcky pro první menstruaci

Každá dospělá žena, která chce poradit mladé dívce s výběrem hygienických pomůcek pro zvládnutí první menstruace, asi automaticky sáhne k produktům, které je sama zvyklá používat. Maminky, tety, babičky, starší sestry, pojďme si rozšířit obzory, co je dnes na trhu k mání a kam pokrok ve světě menstruace dospěl od dob, kdy jsme samy dostaly na pomoc první vložku (a kdy ty šťastnější – později narozené – už obdržely vložku s lepicí páskou :-)).

Porovnání jednotlivých menstruačních pomůcek podle různých kritérií

Ve studii In the Red bylo přehledným způsobem zpracováno kolik menstruačních pomůcek se spotřebuje v rámci jednoho dne, jedné menstruace, za jeden rok a také za pět let. Kromě počtu spotřebovaných pomůcek se zde porovnávala také cena za sledované období. Pro naše účely jsme se rozhodli tuto tabulku přepracovat, upravit ceny podle českého trhu a také přidat více menstruačních pomůcek. V tomto článku naleznete přehledné porovnání spotřeby menstruačních pomůcek a také kolik to stojí vaší peněženku.

Anionové vložky z bio bavlny

Spojení bio bavlny a turmalínového jádra – duo na které jsme dlouhou dobu čekali. A právě vložky Gentle Day® z Litvy tyto dvě věci v sobě propojují. Čím se tyto anionové vložky od běžných vložek odlišují?

ORGANYC - nepřekonatelné výhody bio bavlny

Rozšířili jsme naší nabídku o další značku jednorázových pomůcek z bio bavlny. Organyc. Možná se ptáte, jestli je skutečně tak velký rozdíl v klasických jednorázových pomůckách a těch z bavlny. Ano je a to velký. Komu tato krátká odpověď nestačí, může se více dozvědět v následujícím článku.

Natracare hygienické potřeby

Ačkoliv náš zájem o menstruační hygienu započal u menstruačního kalíšku, nezůstalo jen u něj a dál zkoumáme různé možnosti. Je mnoho žen, kterým nevyhovují pomůcky zaváděné dovnitř do pochvy. Jsou také situace, kdy je nutné použít vložky (šestinedělí, zdravotní problémy...). A tak jsme našly dámské hygienické potřeby Natracare.

Anionové vložky Gift Pads

Vložky Gift Pads jsou na první pohled klasické jednorázové vložky. Mají ale kromě běžných savých vlastností i něco navíc - pozitivní vliv na naše zdraví díky "kouzelnému" zelenému proužku. Obsahují extrakt z máty a turmalínové jádro, které uvolňuje anionty a dlouhovlnné infračervené záření. Navíc tyto vložky nejsou bělené chlórem. Co jsou to aniony a proč je ve vložkách obsažený polodrahokam? Na to si odpovíme v tomto článku.

Všechna tajemství o tamponech

Snad každá menstruující žena alespoň jednou vyzkouší tampon. V řadě reklam, studií zaplacených samotnými výrobci a výroky extremistických ekoložek je ale někdy těžké se vyznat. A proto jsme se pustili do zkoumání tohoto tématu!