Menstruační kalíšek Lunette

Lunette je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu ve Finsku. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná.

Z vnějšku jsou na spodní části kalíšku rýhy, které usnadňují uchopení. Pro zrušení podtlaku, který vznikne přilnutím kalíšku ke stěnám pochvy při správném zavedení, je nutné při vyjímání kalíšek ve spodní části trochu zmáčknout. Tato část kalíšku Lunette je měkčí než ostatní části a zmáčknutí je tak jednodušší.

Výrobce doporučuje vyvářet kalíšek po dobu pěti minut před začátkem a po skončení menstruace.

Menstruační kalíšek Lunette - model 1 a model 2Lunette se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Model 1 je určen ženám se slabou nebo středně silnou menstruací, mladým ženám nebo těm, které ještě neměly pohlavní styk. Má průměr 41 mm a délku 47 mm, objem kalíšku je 20 ml. Je zakončen 25 mm dlouhou stopkou.

 

Model 2 je určen ženám s normální nebo silnou menstruací. Má průměr 46 mm a délku 52 mm, objem kalíšku je 26 ml. Je zakončen 20 mm dlouhou stopkou.

 

Čím se Lunette liší od jiných menstruačních kalíšků?

Otvory pod horním okrajem kalíšku jsou u Lunette umístěny výše než u ostatních menstruačních kalíšků a to umožňuje lépe využít objem kalíšku a vyprazdňovat ho méně často. Jsou také o něco větší než u většiny ostatních kalíšků a nedochází tak často k jejich ucpání. (Tyto otvory slouží k snadnému zrušení podtlaku při vyjímání kalíšku z pochvy.)

 

 

 

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Vnitřní povrh kalíšku Lunette je zcela hladký a to usnadňuje jeho čištění.

 

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

 

Menstruační kalíšek Lunette - barevné varianty

Barevné kalíšky se vyrábí proto, že jsou hezké! Stejně jako čirá varianta Lunette, i kalíšky Lunette Diana, Cynthia, Áine a Selene mají atest FDA (úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví). Mají stejný tvar jako čirý kalíšek Lunette, ale jsou neprůhledné.

 

Barevné menstruační kalíšky Lunette

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? Lunette v eshopu Maluna

 

Lunette - For nicer periods

Menstruační kalíšek Lunette

 

Kalisek.cz je autorizovaný distributor firmy LUNE GROUP OY LTD v ČR.

Máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace