Mořská houba jako varianta menstruační hygieny

Již delší dobu jsou na trhu k dostání přírodní mořské houby. Jako mycí a kosmetické houby jsou oblíbené především díky svým desinfekčním účinkům a velké savosti. Jedná se ale také o zajímavou přírodní variantu dámské intimní hygieny!
 

Malou mořskou houbu lze zavést do pochvy podobně jako tampón. Houba se výborně snáší s pokožkou. Oproti tampónům pochvu nevysušuje ani nepoškozuje sliznici. Po namočení je totiž houba měkká a hebká. Zavedení je snadné a houba nikde netlačí – zcela se přizpůsobuje tělu konkrétní ženy. Výhody:

 • Pohodlí
 • Přírodní původ
 • Delší životnost
 • Vhodná i pro pohlavní styk

Ano – použití mořské houby je velmi vhodné pokud se chcete milovat během menstruace. Houba zachycuje menstruační krev, ale ani jednoho z partnerů netlačí! Nenahrazuje ale antikoncepční prostředky ani nechrání proti pohlavně přenosným chorobám. 

 

Mořské houby se sbírají v oblastech teplých moří - Floridy, Kalifornie, Mexického zálivu a Karibiku (více informací najdete v článku Pěstování mořských hub). Díky přírodnímu původu jsou zcela bez syntetických vláken, bělidel, syntetických barviv a škodlivých dioxinů. Houby nejsou nijak chemicky upravovány a jejich používání nezatěžuje přírodu. Obsahují množství minerálních, tělu prospěšných sloučenin, např. anorganické soli sodíku, jódu, brómu a křemíku.

 

Mořské houby se sbírají v oblastech teplých moří Karibiku. 

Jak mořskou houbu při menstruaci použít?

Houby určené pro použití během menstruace jsou malých velikostí, velmi jemné a s hustou strukturou (pro větší savost). Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Poté ji prsty zavedete podobně jako tampon. Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě – najdete si způsob, který vám bude vyhovovat nejvíce vyhovovat. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu. Poté ji můžete opět zavést do pochvy.

Mořské houby Premium Intim nabízíme ve 3 velikostech:

 • Velikost S - Nejmenší houba o rozměru 4-5 cm . Vhodná pro slabou menstruaci.
 • Velikost M - Houba o velikosti 5-6 cm. Vhodná pro normální až středně silnou menstruaci.
 • Velikost L - Houba o velikosti 6-7 cm. Vhodná pro silnou menstruaci.

Mořské houby Mediterranean nabízíme ve 2 velikostech:

 • Velikost M - Nejmenší houba o rozměru 4-5 cm . Vhodná pro slabou menstruaci.
 • Velikost L - Houba o velikosti 5-6 cm. Vhodná pro normální až středně silnou menstruaci.

Mořské houby Premium Intim

 

Pokud zjistíte, že je pro vás houba moc velká, lze ji zastřihnout do tvaru a velikosti, který vám bude vyhovovat. Nezapomeňte, že se jedná o přírodní produkty a proto se jednotlivé houby mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Životnost a čištění

Čistící sůl na mořské houby Jedna mořská houba vydrží přibližně 6 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby! Před každou menstruací (nebo po menstruaci) je nutné houbu dezinfikovat.

Je možné použít:

 • Solnou koupel (doporučujeme) - čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37 C (cca 1 lžička soli na 2 dcl vody). Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.
 • Tea Tree lázeň - 3-5 kapek Tea Tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody.
 • Solnou koupel s Tea Tree - použijte čistící sůl s Tea Tree
 • Octový roztok - 1 lžička octa na 1,5 dcl vody.

Takto zničíte bakterie, které by mohly případně způsobit kvasinkovou infekci nebo jiné záněty pochvy. Pokud máte během menstruace vaginální infekci, nepoužívejte stejnou houbu dvakrát aniž byste ji dezinfikovali. 

 
Koupit mořskou houbu pro intimní hygienu - eshop Kalisek.cz

 

 

Jiné využití a další informace

Mořské houby lze používat nejen jako menstruační. Samozřejmě nepoužíváme jednu houbu na více účelů. Mořské houby mohou sloužit také jako jemné odličovací houbičky a větší velikosti se používají jako mycí houby. Díky dezinfekčním účinkům jsou vhodné při čištění menších povrchových poranění nebo pro použití v domácnosti (mytí předmětů a zařízení, ošetřování nábytku, čištění oděvů). Octem nasáklá mořská houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace