Často kladené dotazy - diafragma Caya

Jak moc je pesar Caya spolehlivý? Nemohu otěhotnět?
Pesar Caya se doporučuje používat společně se spermicidním gelem Caya. Účinnost společně s tímto gelem je 96%. Nejdříve je potřeba naučit se pesar správně zavádět. První měsíce je proto lepší používat jej společně s kondomem. Důležité je pesar nevyndávat ihned po styku, ale nejdříve po šesti hodinách, až všechny spermie uhynou. Po použití je potřeba pesar omýt vlažnou vodou, osušit jej a skladovat v krabičce či pytlíčku, ve kterém jste jej obdržela. Čas od času pesar pohledem zkontrolujte, případně do něj napusťte vodu, abyste se ujistila, že v něm nevznikla trhlina.

 

Jak poznám, že mám pesar Caya nasazený správně?

Pečlivě si pročtěte příbalový leták, který se zbožím obdržíte. Po zavedení si sáhněte do pochvy a ověřte si polohu pesaru: Zkontrolujte, zda membrána překrývá čípek a zda je úchytka zaháknutá za stydkou kost.

 

Bariérní antikoncepční pomůcka Caya diafragma

 

Jak dlouho dopředu mohu pesar Caya zavést?

Pesar Caya můžete zavést až několik hodin před sexuálním stykem. Můžete ho zavést dopředu před schůzkou, nebo před večerními rodinnými rituály, a pak už jen necháte situaci plynout. S pesarem tak nedochází k přerušení romantických chvilek a nesnižuje se celkový požitek ze sexu a vzájemné blízkosti. Zároveň nemusíte být nervózní, zda vašemu partnerovi lidově řečeno "neujedou nohy". Mnoha ženám by právě pesar mohl pomoci uvolnit se a konečně prožít milování naplno.

 

Co když zapomenu pesar Caya vyndat?

Cayu  můžet mít v pochvě maximálně 24 hodin. Pokud jej necháte v pochvě déle, riskujete zánět pochvy a močových cest. Nicméně nezapomeňte, že pesar musíte nechat nasazený ještě alespoň šest hodin po styku, aby nedošlo k nežádoucímu otěhotnění!

 

Mohu při styku používat zároveň pesar i kondom?

Vzhledem k tomu, že pesar Caya nechrání před virem HIV a některými dalšími pohlavními chorobami, může občas nastat situace, že budete chtít použít pesar zároveň s kondomem. Lze je takto kombinovat, musíte ale přidat dávku lubrikačního gelu, aby se kondom neprotrhl při tření o pesar.

 

Jak dlouho mohu jeden pesar Caya používat?

Jedna Caya by se neměla používat déle než dva roky. Po uplynutí této doby je možné pesar zkontrolovat a případně používat dále dle vlastního uvážení.

 

Proč musí diafragma Caya zůstat v pochvě ještě šest hodin po posledním pohlavním styku?
Těchto šest hodin je třeba dodržet, aby nedošlo k nežádoucímu otěhotnění. Po této době již spermie nejsou aktivní.

 

Proč se nedoporučuje Caya zavádět na déle než 24 hodin?
Tvarovaná diafragma Caya se rozpírá přes poševní stěnu k močové trubici. Pokud by zůstala ponechána bez přerušení déle než 24 hodin, hrozí zvýšené riziko zánětu močových cest.

 

Mohu se s diafragmou Caya milovat opakovaně?

Diafragmu Caya nemusíte pokaždé zavádět znovu, jen je třeba před dalším pohlavním stykem pomocí aplikátoru doplnit novou dávku spermicidu.

 

Mohu pesar Caya používat i při menstruaci?

Ano, je to možné.

 

Mohu s Cayou používat lubrikanty?

Ano, použití lubrikantů na vodní bázi nemá na pesar Caya vliv. Uvědomte si ale, že lubrikant naředí použitý spermicid. Proto je lepší k lubrikaci použít větší množství Caya gelu.

 

Může partner pesar Caya vnímat?

V ojedinělých případech může partner cítit okraj pesaru.

 

Ovlivní Caya mou sexuální náruživost?

Ne. Pesar Caya nemá žádný vliv na libido, protože neobsahuje hormony.

 

Co mám dělat, když mě milování s pesarem Caya bolí?

Nejprve zkontrolujte, že máte Cayu dobře zavedenou. Pokud potíže přetrvávají, navštivte svého lékaře nebo zvolte jiný typ pesaru.

 

Má pesar Caya nějaké kontraindikace?

Pesar Caya nelze používat při zakloněné děloze, při silném poklesu pánevního dna a po prodělaném toxickém šoku.

Může se Caya zlomit nebo protrhnout?

Je to téměř vyloučené. Pokud byste ovšem po pohlavním styku zjistila, že je diafragma Caya poškozená, rozhodně ji dále nepoužívejte, případně zvažte užití postkoitální kontracepce.

 

Co mám dělat, když se pesar Caya v průběhu pohlavního styku uvolní?

Přidejte ještě trochu kontracepčního gelu a zaveďte pesar Caya zpět do pochvy. Pokud se pesar uvolnil až potom, co partner ejakuloval, je vhodné užít postkoitální kontracepci.

 

Diafragmu Caya můžete zakoupit na eshopu Kalíšek.cz

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace