Moderní bambusové menstruační vložky LadyPad

Kromě klasických bavlněných látkových vložek, můžete v naší nabídce najít také bambusové vložky české firmy LadyPad. Bambus je oproti bavlně savější materiál. A jaké další výhody mají a čím vynikají tyto vložky?

 

V naší nabídce látkových vložek naleznete mnoho značek a druhů, aby si každá žena mohla vybrat takové vložky, které jí budou vyhovovat a zároveň se jí budou také líbit na pohled. Všechny značky si můžete porovnat ve článku, který právě připravujeme.

Látkové vložky LadyPad

Ladypad je česká firma, které se věnuje výrobě látkových vložek, plen, menstruačních kalíšků LadyCup a vyrábí také pomůcku pro močení ve stoje LadyP.

Vložky LadyPad jsou:
 • mimořádně savé
 • prodyšné
 • měkké
 • opakovaně použitelné a pratelné
 • krásně barevné!

 

Materiál

Látkové vložky LadyPad se skládají z několika vrstev bio bambusu a certifikované bio bavlny. Veškeré použité materiály byly testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100. Jsou proto ideálním řešením pro ženy s alergiemi nebo s citlivostí na chemické látky.

Bio bavlna

Mnoho lidí v dnešní době si stále neuvědomuje dopady konvenčního zemědělství na přírodní prostředí. A označení bio vnímají pouze jako určitý trend. Jak to tedy je? Skutečně se bio bavlna oproti té konvenční o tolik liší? Ano, "bohužel" je tomu tak. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25% všech insekticidů a 10% všech herbicidů, které se ve světě vyrobí. Více se o rozdílu v pěstování konvenční a bio bavlny můžete dočíst v tomto článku Proč nosit spodní prádlo z bio bavlny?.

Bambus

Látky vytvořené z bambusu jsou úžasně jemné a savé - pro použití na látkové vložky se tedy dokonale hodí. Velkou výhodou této rostliny je její rychlý růst (některé druhy bambusu jsou schopny za den povyrůst až o jeden metr!). Dalo by se tedy říct, že roste stejně rychle a snadno jako plevel a navíc k pěstování není potřeba žádných speciálních postřiků. V současnosti je evidováno několik tisíc druhů bambusů, avšak pro potřeby textilního průmyslu se využívají pouze ty druhy, které nejsou součástí potravy ohroženého druhu pandy velké.

 

Látkové vložky LadyPad z bambusuBambus není strom, ale tráva. Některé druhy vyrůstají až do výšky 40 m!

3 typy – 5 velikostí – mnoho barev

Vybrat si můžete z několika barev a dvou typů vložek: klasické látkové vložky či dvojdílné vložky - látkové vložky s vkládačkou, tedy s vyměnitelným savým jádrem. Tato savá jádra je možné dokoupit také zvlášť. A aby těch kombinací nebylo málo, vybrat si můžete z několika velikostí.

Látkové vložky s vyměnitelnou vkládačkou LadyPad můžete zakoupit ve třech velikostech: S,M,L (vkládačky jsou rovněž k dostání v těchto velikostech).

Velikost Látková vložka Vkládací vložka
S 230 x 180 mm 200 x 70 mm
M 240 x 190 mm 215 x 70 mm
L 250 x 200 mm 230 x 70 mm

 

Látkové vložky LadyPad mají pět velikostí:

Velikost  
XXS (extra mini) 180 × 160 mm
XS (extra mini)  200 × 170 mm
S (mini) 220 × 180 mm
M (denní) 240 × 185 mm
L (noční či poporodní) 250 × 200 mm

 

 Bio látkové vložky LadyPad

Použití látkových vložek

 • Látkové vložky LadyPad upevněte pomocí patentku zespod kalhotek.
 • Vložka by měla být umístěna našitou značkou „LadyPad“ směrem dolů - tedy bude se dotýkat spodního prádla.
 • Velikost vkládací vložky vybírejte vždy shodně s velikostí látkové vložky, jinak by vložka mohla vypadávat nebo naopak špatně pasovat.
 • Vkládací vložka není určená k samostatnému nošení – nicméně některým ženám použití vložky bez křidélek vyhovuje.
 • Látková vložka s vyměnitelným jádrem není určená k použití bez vkládačky, neobsahuje nepropustnou vrstvu.
 • Pokud chcete mít jistotu, že se vám látkové vložky v kalhotkách nebudou nijak pohybovat, doporučujeme je používat společně s kalhotkami Gentle Day. Ty mají dvojitý rozkrok, do kterého se látková vložka zapne a poté již nemá šanci se v kalhotkách nikterak pohybovat.

Látková výbavička, aneb kolik čeho

Počet látkových vložek se bude odvíjet od síly vaší menstruace. V silnější dny je tedy potřeba počítat s větším počtem vložek. V průměru si ale vystačíte se 2-5 kusy na den.

Údržba a praní

Před použitím svou novou vložku LadyPad vyperte. Vložky můžete bez obav prát v ruce, ale také v pračce do 60°C. K praní doporučujeme používat ekologicky šetrné přípravky. Nepoužívejte aviváž, ta totiž ničí bambusová vlákna a zkracuje dobu životnosti vložek. Při dodržování pokynů uvedených na etiketě, vám vložka bez problémů vydrží 3-5 let.

 

Barevné vložky LadyPad

Proč si vybrat látkové vložky LadyPad

 • Bambus je oproti jiným materiálům savější, zachytí díky tomu více menstruační krve.
 • Látkové vložky vyrobené z BIO přírodních materiálů jsou prodyšnější, při pravidelném vyměňování zamezují přemnožení bakterií, které způsobují záněty a mykózy.
 • Díky své prodyšnosti nevytvářejí žádný nepříjemný zápach.
 • Jsou ekologičtější, spotřebujete jich mnohem méně než klasických jednorázových vložek a navíc vám při správné péči vydrží roky.
 • Jsou ekonomičtější, odpadají vám měsíční výdaje na nové jednorázové hygienické potřeby.

Látkové vložky LadyPad najdete v eshopu Kalíšek.cz.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace