Beacap - nehormonální antikoncepce pro ženy

Beacap je cervikální klobouček ze silikonu, který se nasazuje přímo na děložní čípek. Funguje jako mechanická překážka. Výhodou této antikoncepční metody je, že Beacap lze zavést řadu hodin před milováním...

Beacap je vysoce účinná kontracepční pomůcka pro ženy určená pro opakované použití. Mechanicky brání kontaktu spermií s vajíčkem, a tak chrání před početím. Beacap dosahuje stejné účinnosti jako jiné cervikální kloboučky s krempou, tj. 96 % samotný a spolu s další kontracepční metodou (spermicid, přerušovaná soulož, ...) je to až 98 %.

Výhodou této antikoncepční metody je, že Beacap lze zavést řadu hodin před milováním, takže nenarušuje jeho spontaneitu. Také umožňuje plný kožní kontakt partnerů - hodí se proto pro stálé páry, kde jsou si oba jisti svým zdravým. Beacup nemá žádné nežádoucí účinky na zdraví a silikon, ze kterého je vyroben, nepůsobí alergie a nevysušuje poševní sliznici. Není potřeba lékařský předpis ani měření velikosti gynekologem ;)

  • Beacap lze opakovaně používat 1-2 roky v závislosti na četnosti použití. Poté ho doporučujeme vyměnit za nový.
  • Beacap lze používat i při zakloněné děloze.
  • Beacap se vyrábí v České republice z certifikovaného lékařského silikonu nejvyšší kvality.

Beacap se snadno používá a my vás provedeme první zkušeností. Přečtěte si příbalový leták, a když budete mít jakékoli otázky, neváhejte nás kontaktovat!

Pesar Beacap - nehormonální antikoncepce

Cervikální klobouček obklopuje celý čípek, ale nijak těsně. To je velmi výhodné, protože nedochází k nežádoucímu dráždění čípku. Přesto se Beacap nemůže posunout! Drží totiž díky mírnému podtlaku a rozepřením krempy do poševních stěn.

Cervikální klobouček obklopuje celý čípek, ale nijak těsně. Zavedení je jednoduché.

Údržba je jednoduchá. Po použití umyjete Beacap vlažnou vodou a mýdlem, dobře opláchnete proudem vody, osušíte a uložíte do bavlněného pytlíčku.

Rozdíly pesaru Beacap oproti jiným značkám

  • Pesar Beacap se vyrábí ve dvou variantách - nácvikové a pokročilé. Nácviková varianta je pevnější a lze ji snadno zavádět. Pokročilá varianta je měkčí, manipulace s ní je složitější, ale zkušenosti prokázaly, že ani jeden z partnerů ji vůbec necítí.
  • Nabízíme vám Beacap v různých barvách ... a brzy přijdou ještě další barvy :)
  • Vyjímací očka na krempě nepřekáží a snadno na ně lze dosáhnout a pesar za ně vyndat.
  • Beacap je vyroben v České republice, balen s minimem obalového materiálu v chráněné dílně a praktický bavlněný pytlíček pro uschování je také ušitý v chráněné dílně.

Cervikální klobouček Beacap - nehormonální antikoncepce

Beacap se vyrábí ve třech různých velikostech:

Velikost S je pro ženy, které ještě nikdy nebyly těhotné. Pokud si nejste jistá, zda jste nebyla třeba i krátce těhotná, použijte velikost M.

Velikost M je pro ženy, které byly těhotné, ale nerodily vaginálně (přirozenou cestou), nebo potratily třeba i ve 2. týdnu těhotenství. Pokud jste rodila císařským řezem při hodně otevřeném děložním hrdle, použijte velikost L.

Velikost L je pro ženy, které rodily vaginálně nebo císařským řezem při hodně otevřeném děložním hrdle.

Beacap je již vyrobený, plně funkční a připravený k prodeji. Bohužel prodej je pozdržen čekáním na CE certifikaci, kterou musí mít všechny antikoncepční pomůcky. V této fázi je to jen administrativní záležitost, ale musíme počkat na vyřízení. Jakmile bude k dispozici, najdete ho na našem eshopu v kategorii Antikoncepce a sex.pomůcky.

Garantem těchto informací je MUDr. Štěpánka Peštová.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Antikoncepce a moudrost ženského těla

Žijeme v době, kdy jsme hormonální antikoncepcí doslova zaplavení, její výhody jsou zdůrazňovány a o nevýhodách se často mlčí. Je výborné, že někdo vymyslel způsob, který brání nechtěnému početí a my si tak sami můžeme regulovat a určovat kolik dětí budeme mít. Mladým dívkám je ale hormonální antikoncepce předepisovaná již od útlého věku, v době, kdy ještě ani nemají ustálený menstruační cyklus. Takto mladé tělo můžou (ale i nemusí) hormony poznamenat.

Děložní čípek

"Děložní čípek" - tento pojem v poslední době častokrát slýcháme v souvislosti s očkováním. Ale co víme dál? Proč jej máme a k čemu nám slouží? A víme vlastně, kde jej hledat? Pojďme se na děložní čípek podívat společně zblízka! (dobře, až tak úplně zblízka ne…)

Přirozená antikoncepce

V rámci menstruačního cyklu v našem těle dochází k hormonálním změnám. Tyto změny jsme schopné samy odpozorovat či změřit. A když budeme vědět, jak naše tělo „funguje“, můžeme správně samy určit, v které dny jsme plodné a v které nikoli. Díky tomuto zjištění se můžeme v plodných dnech pohlavnímu styku úplně vyhnout či se rozhodnout pro jiný způsob antikoncepce.