Zkušenosti s menstruačními kalíšky

Kliknete-li na jednotlivé značky, uvidíte zkušenosti, které k ní patří.

Zkušenosti s kalíšky Claricup

O existenci menstruačního kalíšku jsem se dozvěděla ani ne před rokem. Myšlenka se mi velmi zalíbila a tak jsem začala pátrat. Přečetla si různé zkušenosti a názory a nakonec vybrala kalíšek Claricup. Jelikož mám oproti normálu dělohu mírně předkloněnou a tím i nižší čípek, Claricup velikosti S se mi jevil jako dobrá volba. Zalíbilo se mi i praktické černé plastové pouzdro. Zavedení jsem párkrát vyzkoušela, podle návodu to šlo snadno. Stopku jsem zkrátila na minimum, stejně jí při vyndávání nepoužívám. Při první menstruaci jsem byla nejistá, ale výsledek mě mile překvapil a teď už jen svůj kalíšek vychvaluju do nebe. Brzy plánujeme s přítelem založit rodinu, tak jsem kalíšek začala používat zároveň s vysazením hormonální antikoncepce. Už půl roku je moje menstruace tak přirozená, čistá, bez bolestí a pocitu nafouknutého břicha. I tento malý kalíšek (objem 20 ml) mi většinou vydrží zavedený od rána do večera. Občas ho používám i v noci. Opláchnu ho obvykle vlažnou vodou nebo přidám kapku intimního mycího gelu. Po skončení menstruace čistím pomocí desinfekce ve spreji, kterou jsme si pořídili v sexshopu na erotické hračky. Vyvařování jsem zkusila jednou a zdálo se mi, že voda zanechala takový film se stopy vodního kamene. Každopádně, kdo jednou vyzkouší kalíšek, k vložkám a tampónům už se nevrátí :)
Janča

V týdnu mi přišel můj nový menstruační kalíšek Claricup. Po porodu mi Me Luna vůbec nevyhovovala, tak jsem hledala něco lepšího. Po dlouhém hledání a poradě s Verunkou na Kalíšek.cz jsem vybrala Claricup vel. L. Zavedení super, necítím ho a je příjemný..! Takže kdo váhá a neví který, tak tento je super.
Aneta

Kalíšek používám asi 3 nebo 4 roky. První, který jsem měla byl Luno a natrefila jsem na něj "nahodou". Byla jsem s ním spokojená, na druhou stranu jsem neznala nic jiného. Během času jsem si pořídila ještě další kalíšky nejdřív Lunette a pak chvilinku Luv Ur Body. Už jsem si říkala, že se se mnou něco stalo, protože jsem nemohla najít žádný, který by mi seděl a neprotékal mi nebo mi nějak vnitřně nevadil. LUB mi přišel hodně tvrdý a cítila jsem ho.
Pak jsem narazila na novinku Claricup a řekla jsem si, že dám novým kalíškům ještě šanci. (trochu jsem se bála, že zůstanu navždy jen s tím mým starým :-) Velmi mile mě překvapil. Je jemný, takový sametový, příjemný nejen na dotek. Vůbec o něm nevím, dobře se mi vytahuje... Pro mne značka ideal a už bych neměnila. Je pro mne tou první volbou a starý kalíšek mám na chalupě jako takovou pojistku.
Petra

Mam za sebou prvu menstruaciu s Vami odporucenym kaliskom Claricup. To, ze sa mi paci koncept kalisku namiesto vloziek, som vedela uz predtym. Ale ze menstruacia so SPRAVNYM kaliskom moze byt tak fantasticka, som ani netusila. Kalisok mi sedi, nepreteka, netlaci a plni presne svoju funkciu, bez toho aby som o nom vedela. Velmi pekne dakujem za kompetentne a rychle poradenstvo.
Jana

Zkušenosti s kalíšky Divacup

Divacup bol moj prvý. Mám ten menší a bez problemov, nepreteká. Za mna super. A to som nevyberala na základě nějakých extra kriterií lebo vtedy som nebola ve skupině Kališnice a nevedela že je až tolko rozných značiek a velkosti. Prostě som objednala ten ktorý bol v UK kde teraz žijem ako top 1 a ako vravim hned sme si sadli.
Vierka

Zkušenosti s kalíšky FemmyCycle

Píšu pár poznatků ohledně kalíšku FemmyCycle. Ač se zdá robustní a velký, zdání klame, dobře se zavádí. Trochu byl problém s tím, že jsem byla zvyklá z jiných značek na to, že kalíšek má být rozvinutý a to jsem vždy kontrolovala, že jsem jej obkroužila prstem. Tady tedy byla stále nejistota, zda jej mám správně zavedený. Zjistila jsem, že pokud po zavedení má spodek kalíšku tvar písmene Y není to dobře a dochází ke špinění, ale pokud byl z 1/3 rozvinutý - nahmatala jsem na 1/3 oblouček bylo to OK.
Bohužel mi i tento kalíšek tlačí na močový měchýř - opět mám potíže s ním při močení. Takže bych zřejmě potřebovala trošičku menší. Jinak jej v sobě vůbec necítím ani to na první pohled větší ouško pro vytažení. Zkoušela, co kalíšek vydrží, měla jsem jej zavedený 12h v době nejsilnějšího krvácení během noci a následně i během dne. Kalíšek neprotekl, byl naplněný skutečně až po okraj a došlo pouze jen k mírnému zašpinění. Takto dlouho jsem jej měla zavedený 2x a se stejným výsledkem - což potěšilo a překvapilo.
Vyprazdňování kalíšku je - jak to nazvat - nešťastné? nevychytané? Na víčku kalíšku se po vytažení vždy usadí nečistoty (krev) a ty při otevírání víčka vystříknou a tak je můžeme mít na dveřích, na obličeji, na tričku i když se snažíme jej otevírat přímo v záchodové míse cákance stejně přistanou na tom nej nej nejnevhodnějším místě co si umíme představit:-). V návodu doporučují používat k otevírání vatovou tyčinku, za mně teda ne! Tak jsem to vyřešila tak, že víčko překryji kouskem toaletního papíru a pak teprve otevírám a světe div se, je po trapných problémech :-D.
Vytahování kalíšku bylo v pohodě pouze během krvácení, ke konci menstruace kdy docházelo už jen ke špinění bylo vytahování dost bolestivé - což nechápu, když během cyklu vůbec žádné nepříjemné pocity a bolest nebyly a při vytahování se víčko i samo otevřelo, takže na ten poslední den menstruace jsem použila jiný kalíšek.
Čistila jsem jej podle návodu v octovém roztoku a docela mně překvapilo, že kalíšek nezměnil barvu, tak jako jiné čiré kalíšky, které ihned zežloutnou, tento je stále jako nový.
Takže toliko mé osobní zkušenosti. Opravdu mně překvapil tím, že neprotéká a dobře se zavádí. Jen mně mrzí, opět tlačí na "močák" a to takovým způsobem, že 1x se stalo, že abych se vůbec mohla vyčurat, musela jsem kalíšek nejdříve vytáhnout, působilo to jako špunt, což jsem nechápala :-(
Magda, FemmyCycle

FemmyCycle mě zaujal na Festivalu Evolution. Netradiční tvar, a taky jak je úplně měkký, má měkké poutko, zvláštní záklopku. Poprvé jsem si ho zavedla a nevěřila, že je dobře rozvinutý, tak jsem ho zase vyndala a zavedla podruhé. Obkroužila jsem ho prstem, moc to nešlo, zakroutila jsem nad tou podivností hlavou a nechala to být. Neprotékal, ani při předklonech a skrčeních při přenášení věcí. Tak príma. Vyndávání jednoduché, i když se posunul hloub, poutko jsem jednoduše našla a kalíšek lehce vyndala, šlo to snadno, oproti svým dřívějším zkušenostem „nový kalíšek poprvé“ šel tento ven skvěle. Jsem spokojená :) Vypláchla jsem ho vodou a podruhé zavedla. Pochopila jsem, že se do původního tvaru nerozloží a tak už jsem ho nechala být. Tentokrát ovšem rozložený nebyl a trochu protékal, takže bylo potřeba to trochu spravit.
Katka

Na kalíšek jsem narazila u známé na blogu a rozhodla jsem se ho po 20 letech používání tampónů vyzkoušet.
Nic lepšího jsem vyzkoušet nemohla! Nejdřív jsem koupila kalíšek Me Luna, ale na mě byl příliš tvrdý. Pak jsem zkusila Lunette - ten je skvělý, ale první 3 (někdy i 4) dny mě nebavilo vylévání 3x denně a v noci taky nestačil. Tak jsem zkusila FemmyCycle - a paráda!!!!
Naprostá bomba! Kalíšek mi stačí na 12 hodin. Ten blbý týden v měsíci je pryč a vlastně o něm vůbec nevím :-) Chce to tedy trochu cviku s nandaváním, ale jinak vše ok.
Díky i za rychlost zaslání...
Petra

Jsem po porodu dvojčat (císařským řezem) a mám retro verzi dělohy (tělo dělohy je nakloněno do zad místo do břicha) a tím se také mění umístění děložního čípku v pochvě. Čípek je velmi blízko poševního vchodu. Neužívám hormonální antikoncepci, místo ní používám LadyComp. Také v oblasti intimní hygieny jsem hledala nějakou ekologičtější a ekonomičtější variantu, proto jsem se rozhodla vyzkoušet menstruační kalíšek. Nejdříve jsem měla obavy, jestli bude fungovat, protože tampóny byly vždy kvůli nízko položenému čípku neúčinné. Zvažovala jsem, zda kalíšek vůbec vyzkoušet, když "zboží" z pochopitelných důvodů nelze vrátit. Nakonec jsem si ale řekla, že jej určitě vyzkouším a dnes jsem tomu ráda. Na Kalisek.cz se mnou vše předem konzultovali a snažili se najít pro mne řešení. Doporučili mi kalíšek pro ženy s "nízkým čípkem" a já jsem s radostí zjistila, že funguje i u mě. Navíc ho velmi oceňuji v prvních dnech menstruace, kdy mám silné krvácení a díky kalíšku jsem úplně přestala být nervózní a běhat neustále na záchod. Kalíšek tedy můžu jednoznačně doporučit a www.kalisek.cz taktéž. Děkuji!
Markéta Nováková, 36 let, FemmyCycle pro nízký čípek

Dříve jsem používala kalíšek Mooncup A (kupovala jsem ho v době, kdy ještě jiné nebyly na trhu), který mi ale bohužel nevyhovoval, protože mi při sezení tlačil na poševní vchod a jeho užívání bylo tedy dost nepohodlné. Nakonec jsem ho používala jen na noc a přes den řešila své dny pomocí látkových vložek. Později jsem vyzkoušela LadyCup, ale zkušenost byla naprosto stejná.
Po nějaké době jsem narazila na stránky kalisek.cz, kde jsem si pročetla mj. zkušenosti uživatelek. Rozhodla jsem se, že zkusím své problémy konzultovat a nechám si poradit. Napsala jsem mail, popsala své problémy a po jednoduchém doporučeném testu zjistila, že mám nízko uložený děložní čípek. Byl mi doporučen kalíšek FemmyCycle M pro nízký čípek s upozorněním, že ale ani ten nemusí pro mě být to pravé. Chvilku jsem se rozmýšlela, ale i vzhledem k tomu, že mi byl nabídnut kalíšek se slevou, tak jsem se rozhodla, že to zkusím.
Kalíšek dorazil velmi rychle. Překvapilo mě, jak je malý, baňatý a měkoučký. První zkušenost s kalíškem po jeho vyčištění v octové vodě proběhla na konci mých dnů. Zavádět jsem ho musela na několikrát (asi 3x), než jsem si byla "jistá", že sedí. Nejvíce se mi osvědčilo zasunout asi 1/3 kalíšku, a pak zbytek kalíšku "zašroubovat". Nikde netlačil, při sezení ani jinak jsem žádné nepříjemné pocity neměla. Při vyndavání žádné problémy nebyly, pro jistotu jsem ho tedy ale poprvé vyndavala ve vaně. Při menstruaci bylo vše též ok, takže za mě spokojenost.
Jindra Z.

Dobrý den, ráda bych se s ostatními ženami podělila o zkušenost s kalíškem FemmyCycle.
FemmyCycle jsem si objednala asi před půl rokem hlavně ze zvědavosti. Předtím jsem asi dva roky spokojeně používala MoonCup. Zaujalo mě řešení se "záklopkou".
První dojem s kalíšku byl, že je hrozně velký. Příjemné bylo naopak zjištění, že je z mimořádně měkého materiálu. Je v podstatě nemožné, aby se kalíšek po zavedení plně rozvinul, což mi z počátku dělalo starosti. Byl uvnitř prostě tak nějak namačkaný a kupodivu neprotekl, vůbec. Nicméně jsem př chůzi cítila očko, jen ze začátku, při dalším cyklu už ne.
Kalíšek pojme opravdu velké množství krve, i při silné menstruaci byl naplněn asi z poloviny. Při vyndavání se narovná záklopka - kalíšek se tím jakoby uzavře a žádná krev nevyteče, i když sebe i kalíšek různě nakláníte. (Při vyndavání MoonCupu se mi vždy všechna krev vylila, proto jsem si zvykla zacházet s kalíškem v podstatě jen ve sprše.) To považuji za obrovskou výhodu. Nevýhodou je, že při vyndavání je kalíšek plně rozvinutý a tudíž dost široký a vytáhnutí je potom nepříjemné, někdy i bolestivé.
Stručně:
Výhody: mimořádně měkký materiál, ani po půl roce používání nemění barvu (na rozdíl od MoonCup). Velký objem, neprotéká, "záklopka" - nevylévá se při vyndavání.
Nevýhody: nelze ověřit, že je kalíšek správně zavedený, protože pomačkaný je vevnitř vždycky. Kvůli velikosti může být vyndavání nepříjemné.
Jitka

Zkušenosti s kalíšky Fun Cup

Holky tak prvé pocity z Fun cup! Porovnávam s Yuuki classic. Stihla som na posledný deň ms, takže neposúdim, či nepreteká ako (občas) Yuuki. ALE! materiál i zavádzane je super! S Yuukim sa mi vždy po ovorení urobil taký nepríjemný podtlak a bolo mi furt treba cikať. S Fun cupom ani necítim to roztvorenie, ani nič :) Von ide tiež krásne a to som sa bála že to bez stopky nedám. Takže zatiaľ 10/10.
Klára

Ráda bych Vám napsala zpětnou vazbu, zkušenost s novinkou, kalíškem FUN CUP A+B. Stále jsem v poslední době řešila, co si koupím namísto mého oblíbeného kalíšku MELUNA SPORT M, který jsem občas střídala s velikostí L, a u kterého se mi po letech už ulomila kulička. Podotýkám, že jsem před 9lety podruhé porodila. Tuhost SPORT mi vyhovovala, bez větších problémů se kalíšek rozvinul, velikost L mě občas ale tlačila.
No ale kalíšek FUN CUP mě okamžitě zaujal tak trochu anatomickým tvarem, takže jsem si googlila další informace, shlédla videa ze zahraničí, kde bylo v průsvitném modelu krásně vidět, jak se kalíšku rozvine bez problémů lem, a i když nemusí být tělo zcela rozvinuté, tak díky lemu kalíšek neprotéká. A tak jsem to riskla a objednala ho u Vás. A jsem nadšená. Doslova! Právě mi končí první menstruace s FUN CUP, na první a poslední den používám menší kalíšek a na nejsilnější ten větší ze sady, absolutně bez protečení! Je pravda, že je třeba trochu zručnosti se složením FUN CUPu před vložením, ale zase to není žádná věda a kalíšek příjemně kopíruje tělo a bez problémů se vytahuje za špičku, která mi nijak nevadí. Takže za mě velká spokojenost!
Silva

Pořídila jsem si variantu A a B, ale kalíšky se mi nerozevřou. Ihned se mi přicucnou ke sliznici (mám ji hodně „vypolstrovanou“), že tak nedostanu do kalíšku potřebný vzduch, aby se mi rozvinul. U jiných kalíšků mi pomáhá zasunout podél prst a vytvořit tak prostor pro vzduch, ale u Fun Cup se mi to nedaří.
Andrea

Můj první pokus o výměnu kalíšku za tampony skončil asi po třech měsících, měla jsem myslím LadyCup a prostě mi asi neseděl. Já na to neměla nervy a chtěla mít jistotu, tak jsem se na to vykašlala. Další pokus byl po myslím tak dvou letech, pořídila jsem si FunCup a hned napoprvé absolutní spokojenost a už nikdy se k tamponum nevrátím.
Markéta

Fun Cup je můj 4. kalíšek a jsem nadšená! Zatím nejlepší co jsem zkoušela (a to ani ty dosavadní nebyly vůbec špatné: Mooncup, Lady cup a Me Luna). Krásně se zavádí, pěkně se uvnitř otevře, nikde netlačí, za ztužený "nos" se dá krásně vyjmout a díky okrajům nepřetéká...a dokonce ani při vyjmutí nic "neušpiním" :-) Stopka při vyndávání neklouže – je nejpohodlnější z toho, co jsem zatím vyzkoušela.
Alena

Fun Cup je můj pátý kalíšek a konečně je ten pravý. Ale mám čípek na stranu a mám potíž se zahnutým Fun Cupem se správně trefit – tak ještě ladím to správné zavádění.
Alena

Fun Cup je můj první kalíšek. Koupila jsem si balíček s velikostí A a B a spokojenost ve všech bodech. Jen mám delší nehty a vytahuju ve vaně po uvolnění podtlaku, jinak mi to nejde a bolí to.
Zuzana

Tak luxusně zabalený kalíšek jsem ještě neviděla!
Vendulka

Zamilovala jsem se do něj na první pohled i na první zavedení. :) ;) Začala jsem s ním jako s úplně prvním kalíškem, obavy byly, i na vyndávání ale ty se velmi rychle rozplynuly a jsem maximálně spokojena. Za mě můžu jen doporučit!! ;)
Lucka

Právě mám první menstruaci s Fun cup a jsem nadšená. Skládám punch down a špičkou dopředu.
Jana

Zkušenosti s kalíšky Gaia Cup

Dobrý den, vyzkoušela jsem kalíšek Gaia Cup. Jsem s ním naprosto spokojená. Vůbec nevím, že ho mám. Z počátku jsem si říkala, ježiš, to je nějaký velký, ale díky tomu, že je vyroben z lékařského silikonu je naprosto přizpůsobyvý. První vyndání nebylo zrovna nic moc, ale pak už to šlo jednoduše. Jsem ráda za investici, protože teď vím, že se mi vrátí a hlavně v létě, až budou ta horka nebudu se muset "pařit" s vložkou a nic mě nebude tlačit, nebo se nebudu obávat protečení, jako tomu bylo při používání tampónu, který mi přestal po 2. porodu vyhovovat.
Má peněženka děkuje, že bude teď méně vydávat za hygienické potřeby a já děkuji, že budu mít více místa na poličce, kde jsem tyto potřeby měla.
Katka (Gaia Cup L)

Dobrý den, ráda bych se podělila o své zkušenosti s menstruačními kalíšky. Asi před 7 lety jsem si koupila kalíšek Mooncup, který jsem po zavedení neustále cítila a tlačil mě. Byl velmi nepoddajný a těžko se zaváděl, proto jsem jej přestala používat (materiál zřejmě v té době nebyl ještě zcela "vychytaný"). Asi před půl rokem jsem se rozhodla, že dám kalíškům ještě šanci a koupila jsem si nový - Gaia cup, který je z velmi příjemného materiálu. V té době jsem vysadila antikoncepci, takže jsem nikdy nevěděla, kdy "to přijde". Musím říct, že jsem za něj v té době byla hodně vděčná a jsem i dnes. Nemusela jsem nosit vložky (v létě jsou nepříjemné) nebo tampony, koupat jsem se mohla bez obavy z nepříjemného překvapení a hlavě, ani jsem o kalíšku nevěděla. Kalíšek bych od té doby nedala "z ruky" :) Všude ho vychvaluji! Nosím ho jak přes den, tak v noci. Cítím se s ním velmi pohodlně, čistě a jistě.
Nedávno se mi na kalíšku utrhl kousek stopky (dle sdělení výrobce lze kalíšek používat i bez ní, já však dostala nový), což byl sice problém, ale díky příjemnému přístupu a rychlému řešení paní Bittnerové zanedbatelný.
Mohu jen doporučit! Geniální záležitost :)
Lenka

Dobrý den, píšu ještě "za tepla", protože jsem opravdu namíchnutá, kalíšek.cz je v tom nevinně, ale chci se podělit s ostatními zákaznicemi, aby případně nenaletěly jako já. Kalíšek jsem se rozhodla vybrat, protože se mi líbí jeho praktičnost, ale hlavně ekologičnost. Chtěla jsem si pořídit kalíšek, který by byl vyráběný v Evropě a nejlépe v České republice. Nakonec jsem si svůj kalíšek vybrala v jednom nejmenovaném kamenném obchodě, kde mi vychválili kalíšek Gaia cup do nebes, s tím, že se jedná o českou značku. Kalíšek se mi po na pohled líbil, byl mi "na omak" sympatický, ale po vyzkoušení jsem zjistila, že mi nevyhovuje velikost, byl moc velký. Začala jsem proto hledat více informací na internetu, kde jsem narazila právě na Vaše stránky, kde jsem si i přečetla informaci, že Gaia cup není vůbec český kalíšek! Jedná se kalíšek, který si česká firma pouze nechává vyrábět v Číně. Jako ekologický vrchol mi přijde to, že silikon je z Německa! Takže nejdříve se materiál doveze z Německa do Číny, tam se kalíšek vyrobí a poté putuje do Čech, abych já v nejlepším vědomí koupila ČESKÝ kalíšek. Tímto jednáním jsem opravdu velmi zklamaná. Pátrala jsem dál a není v tom sám, takto se tváří i kalíšek Lilcup a Lunacup z tohoto chování je mi opravdu smutno. Ať si vyrábějí kalíšky, kde chtějí, ale vadí mi, že to nepřiznají.
Mirka

Zkušenosti s kalíšky LadyCup

Dobrý den, po opravdu vyčerpávajícím přečtení vašich stránek kde člověk najde odpověd na úplně všechno co se týka menstr.kalíšku(klobouk dolů) jsem se konečně po třech letech odhodlala si kalíšek koupit. Jsem po druhém mens.cyklu úplně nadšená, pane bože bylo to tak jednoduché...měla jsem štěstí? Nebo kdo je připraven není překvapen?
Opravdu jsem přečetla hodně a tak prostě moje první zavedení bylo asi třísekundové a já koukala....to je všechno? Zvolila jsem správnou velikost,kalíšek mi sedí (Ladycup), zavedení super. Vytahování pravda chtělo praxi, ale už jsem to vychytala.
Včera jsem s obavou jezdila na tobogánu a skluzavce a jak vám voda stéka po nochách, neustále jsem byla ve střehu. Ale nic, je to držák!!!
Takže chtěla bych poděkovat vašim stránkám a Vám za ně a rozhodně vás a kalíšek budu všem doporučovat. Můj závěr zní: Kdo jednou zkusí nechce jinak!!
Veronika

Dlouho jsem používala tampóny, ale po vysazení hormonální antikoncepce mám menstruaci jen slabou a tak se stávalo, že zavádění i vyjmutí tampónu bylo dost nepříjemné. Po jednom takovém vyjmutí se z vrchní části tampónu uvolnil kus vaty a to byla chvíle, kdy jsem se s tampóny rozhodla skoncovat.
O kalíšku jsem se dozvěděla od spolubydlicí a také práci proběhla debata na toto téma. Protože se zajímám o zdravý životní styl, zaujalo mě, že bych se mohla zbavit bělených nepohodlných tampónu a také nevytvářet zbytečný odpad. Navíc mi šňůrka vedoucí z oněch míst ven přišla nehygienická.
Po přečtení recenzí jsem se rozhodla pro Ladycup vel.S. Líbilo se mi, že jde údajně o velmi měkký silikon a ten silnější horní kraj vypadal tak nějak "bezpečně". Zvolila jsem velikost S i přes to, že je mi 29, tipovala jsem, že to bude akorát při mé drobnější postavě a víceméně pravidelnému cvičení. A udělala jsem dobře. Silikon jsem si představovala měkčí, ale při zavádění nic nebolí a chápu, že zase musí mít nějaký odpor, aby dobře "držel". Od prvního dne jsem z něj doslova nadšená! Stopku jsem zkrátila o polovinu (jinak jsem ji cítila při sezení), vytahovaní bylo párkrát celkem zajímavé, ale za spodek kalíšku se dá vytáhnout dobře. Na mentruaci jsem zapoměla jako mávnutím proutku, můžu nosit jakékoliv prádlo, těsní dokonale. Chystám se i do bazénu a jsem si jista, že nezklame :) Jediné co mě mrzí, že jsem se neodhodlala ke koupi dříve. Je skvělý a určitě ho doporučím dál. Děkuji.
Bc. Tereza Dudová

Za mě SUPER!!! Jsem nadšená. O kalíšku jsem uvažovala už hodně dlouhou dobu, četla recenze, názory, rady.. Nakonec jsem se rozhodla, že ho zkusím - a rozhodně to bylo dobré rozhodnutí.
Dlouho jsem se snažila vymyslet, jaký kalíšek a jakou velikost. Nakonec jsem se rozhodla, že nic neponechám náhodě a pořídila jsem si LADYCUP v sadě S+L. Začala jsem s větší velikostí - a menší jsem popravdě za celou dobu menstruace ani nevytáhla ze sáčku. Stopku jsem rovnou dle rad uživatelek zkrátila na polovinu, uvažuji, že ji ustřihnu úplně, stejně ji nevyužívám.
Od prvního zavedení naprostý luxus! Vzhledem k tomu, že jsem opravdu dlouho načítala všechny rady a recenze, teorií jsem byla perfektně vyzbrojená :)
A jako (do té doby) pravidelná uživatelka tamponů jsem neměla ani problém se zaváděním. Neměla jsem jediný problém s protékáním, potíže s vyndaváním, nic.. Jen klid a pohoda :) Měla jsem obavy, jak budu s kalíškem manipulovat např. na koncertě, v kavárně... Nijak...vzhledem k tomu, že kalíšek není potřeba vylévat každé 3 hodiny (u mě) ani v silnějších dnech, nemusela jsem řešit ani toto. Kalíšek doporučuji, za mě 1*.
Martina

Jsem kališnicí už tak odhaduji 7 let minimálně. Stále jeden LadyCup. A jsem nadmíru spokojená. Jo a ještě můžu přidat, že pracuji často v dost bojových podmínkách a nemám žádný problém s kalíškem, spíše naopak :)
Dana

Milé příznivkyně kalíšků, absolvuji teprve první menstruaci bez vložek a tampónů a jsem z kalíšku (LadyCup L) naprosto nadšená. Takový komfort jsem nikdy neměla. Krásně sedí, neproteka, nikde netlačí, ani o něm nevím a to mám po porodu ošklivou dvojitou tvrdou jizvu uvnitř. MS úplně bez bolesti. Vymývám a vytahuji jen 2x denně a to mám docela silnou MS. I když první vyjmutí byl zápas :-), chce to nevzdát se a mít trpělivost. Teď už to jde super. Už bych nikdy neměnila. Přeji všem pohodové dny.
Renáta

Kamarádka mě do kalíšku verbovala skoro 2 roky, než jsem se konečně odvážila ho objednat. A teď? Mám LadyCup a jsem maximálně nadšená! Za celou dobu menstruace jsem nepoužila jedinou vložku či tampon.
Patřím k těm ženám, které mají menstruaci celý týden, takže když v pondělí začnu, skončím v neděli, ale s kalíškem je to naprostá paráda. A to i na noc. Chce to vychytat, jak často měnit a stejně tak je potřeba vyladit i grif na "vyndavání", ale za ten pocit čistoty a pohodlí to opravdu stojí!! Na vychytání "jak na to" mi stačily tři dny. Byla jsem odhodlaná to jen zkusit a kdyby mi to nevyhovovalo, tak bych prostě přišla o pár stovek (v životě přijdeme o víc, že?), ale já jsem opravdu nadšená. Mám dvě děti, takže automaticky jsem objednala větší velikost a vůbec ho necítím, tyčinku jsem zkrátila o polovinu a po prvním zavedení jsem zkoušela "zátěžový test" se skákáním na posteli, hopsáním na míči a různě se kroutit a opravdu ho necítím.
Pokud někdo váhá, tak můžu jen doporučit.
Věra, 34 let

Kalíšek mám už tři roky a to LadyCup a GynCup. Mám velice silnou menstruaci, proto jej používám až třetí až sedmý den. V prvních dnech se spoléhám na vložky. Ovšem ty další dny s  kalíškem jsou neskutečný komfort. Prakticky celý den o něm nevím a prostě ráno zavedu a večer vyndám. Opravdu ho necítíte a je to mnohem pohodlnější než tampon nebo vložka. Jako pojistku používám ještě intimku a to bohatě stačí.
Jediný problém, který s kalíškem mám, je pocit stíženého močení, pokud se mi chce více na malou. Je ta takový ten pocit, kdy se vám chce hodně čurat, ale moč vytéká strašně pomalu. Po rozhovoru s  paní Ilonou jsem zjistila, že to může být špatně zvolenou velikostí nebo špatnou funkcí pánevního dna. Jsem po dvou porodech, takže nic neobvyklého Řeším to tak, že s  kalíškem chodím čurat častěji a nenechávám to dojít až k pocitu úplně plného močového měchýře. Nevím, zda to nějak souvisí, ale moje menstruace s kalíškem jsou nebolestivé. Používám ho i když jdu např. do bazénu, protože dovniř kalíšek nepustí nic, což se vám potvrdí, když jej po koupání vyjmete. Mohu jej tedy doporučit všem ženám, i když samozřejmě ze začátku je potřeba cvik trpělivost při zavádění i vyjímání. Já si kalíšek vždy měním ve sprše a to i přesto, že nějakou zkušenost s ním už mám.
Jana , 34 let, dvě děti

Než jsem ho začala používat, myslela jsem si, že má kalíšek zaplacenou reklamu. Nemá. Manipulace sice nic moc, ale měním jenom ráno a večer ve sprše, takže pohoda. Největší ódy jsem na něj pěla letos v létě, v těch vedrech by všechno ostatní bylo o zdraví. A když jsem se zeptala gynekologa, co o něm míní, rozzářil se a nadšeně o něm začal vyprávět. Navíc myslím, že některým párům může vylepšit sexuální život. Člověk může vyvádět všechno možné, kromě samotného styku.
Lada, LadyCup S

Bylo mi 14, tampóny mi připadaly neekologické a neustále protékaly a tak jsem hledala - a objevila menstruační kalíšek. Tímto bych chtěla varovat všechny panny od jeho užívání :) já svou bolest při prvním vytahování věnovala přírodě (a možná je to dobře, fakt to bolelo). Měla jsem velikost S, LadyCup, štopku zkrátila téměř na minimum a byla nadšená :) Jediný problém byl s vyvářením, poslední co bych chtěla aby někdo z rodiny věděl co vařím v kastrůlku na párky a tak jsem desinfikovala buď v noci nebo horkou vodou z konvice.
Postupem času kalíšek začal už po hodině a půl v nejsilnějších dnech protékat a já jeho používání výrazně omezila a zhruba po roce se zase přiklonila k tamponům.
Teď je mi 20, už dva roky mám velikost L (nerodila jsem) a v nejhorší dny měním co dvě hodiny... A jak jsem zjistila tady, může být i hůř :) Už jsem si kalíšek měnila snad všude - kadibudka, hluboký les i veřejné záchody. Vše se dá zvládnout, stačí sportovní duch a dostatek papíru :D Úžasné na něm je to, že nemusíte počítat kolik tampónů si s sebou vzít, ušetříte a manipulace je snadná, stačí to "vychytat". Nemusíte řešit kam s tampóny či vložkami "po". Je to úžasně čisté k přírodě.
Byť ještě občas sáhnu po tampónech (5 dnů jen s vodou ze studánky...), na kalíšky nedám dopustit. A zjišťuji, že nejsem jediná, spousta mých vrstevnic o nich nejen ví, ale taky je používá - a to je skvělé!
Přeji Vám krásné a klidné (Vaše) dny
Eva

Dobrý den, mám od vás menstruační kalíšek a vzhledem k problémům s velmi silnou menstruací a navíc po lécích na ředění krve, je pro mne tato pomůcka velmi potřebná. Používám LadyCup, a koupila jsem od vás i Mooncup, ale vyhovuje mi více LadyCup. Je měkkčí a hlavně má větší obsah. Mám opravdu velmi silnou menstruaci a v kritickém období i kalíšek musím vyměňovat 2-3x do hodiny! Dokud jsem tuto pomůcku neměla, vždycky jsem jeden den z období menstruace musela zůstat doma v blízkosti toalety a koupelny. Nyní jsem schopna se dopravit do zaměstnání a i když s obtížemi, jsem schopna "fungovat".
Jen podle recenzí většiny uživatelek kalíšku, které si stopku zkracují, já bych ji potřebovala pro lepší vyjímání spíše delší.
Barbora

Dobrý den, na kalíšek jsem narazila už před pár lety a tehdy mi to přišlo jako něco totálně šíleného a zapomněla na to. Před 14 dny sháněla kamarádka nějaké ohlasy na kalíšek, chtěla si ho pořídit a dostala plno kladných hodnocení. Byla jsem překvapená, jak moc je to rozšířená věc a rozhodla jsem se to taky zkusit. Kalíšek (LadyCup L) dorazil už druhý den od zaplacení a ještě jsem stihla ho vyzkoušet na poslední dny menstruace. Trochu jsem se bála, jestli ho zvládnu správně zavést, ale bylo to naprosto jednoduché a napoprvé se zadařilo. Nebyl problém ani s vyndáním. Stopku jsem si zkrátila na polovinu a o kalíšku jsem pak vůbec nevěděla :) Už teď se těším na příští měsíc :D
Přeji hezký den a mnoho dalších spokojených zákaznic :)
Linda K. (28 let)

Dobrý den, o kalíšku vím už víc jak rok a od začátku se mi moc líbil. Konečně jsme si mamkou kalíšky objednaly. Obě dvě jsme zvolily LadyCup - já S a mamka L. Brzo nám kalíšky přišly a já se moc těšila, až ten svůj vyzkouším.
Jsem sice panna, ale s tampony jsem nikdy žádný problém neměla. S kalíškem už ale problém byl. První den se mi kalíšek zavést nepodařilo. Dostala jsme ho jen na kraj a i to dost bolelo. Druhý den jsem se pokusila znovu. Zatnula jsem zuby a kalíšek zavedla. Myslím, že se úplně nerozevřel, ale i tak jsem ho cítila - dost to bolelo. A pak nastal problém - nešel ven. Strašně to bolelo. Podtlak jsem sice zrušila, ale rozevřený kalíšek je na mě asi moc široký. Sunul se ven kousíček po kousíčku a bylo to opravdu utrpení. Pak jsem si dala několik dní pauzu.
Dnes jsem ho zkoušela znovu - a možná i naposledy. Doufala jsem, že při minulém zavedení jsme se aspoň trošku roztáhla, a že to snad bude o něco lepší. Naopak to bylo ještě horší! Použila jsem i lubrigační gel, takže se zavedením to šlo o něco líp. Ale vyndání bylo ještě horší než minule. Zase to !neuvěřitelně! bolelo (nevím, co mě v životě bolelo víc!) a stejně jako minule se mi ho podařilo vynat až ve chvíli, kdy jsem ho v sobě téměř složila do tvaru, ve kterém jsem ho zaváděla, což bylo opravdu nesnadné! Už na kalíšek tam bylo úzko a když jsem tam měla ještě dostat prsty!!! Při vyndávání mi chvílemi přišlo, že mě snad vysaje nebo mě natrhne!!! Zážitek to byl opravdu strašný!
Mamka s kalíškem problém nemá. Tuším, že je to tím, že trasou jejího kalíšku jsem už prošla já.
Na kalíšek jsem se hodně těšila, ale o to víc, mě zklamal. Pořád si myslím, že to musí být skvělá věc - když vás to nebolí jako mě. Ale jsem přesvědčená, že pro panny rozhodně není! S jeho koupí, bych počkala rozhodně až PO!
Kalíšek teď rozhodně na pár let zmizí u mě v šuplíku, kde bude čekat až mě dole někdo roztáhne. Pak možná najdu odvahu zkusit ho znovu.
Verča, 16

Zkušenosti s kalíšky LaliCup

Dobrý den, kalíšek již používám několik let, ale občas se mrknu do Vašeho e-shopu, co je nového. Ta tabulka, kde jsou hezky přehledně srovnané všechny kalíšky, je geniální. Používám Naturcup, velikost 2, to je ten největší. Dle té Vaší tabulky, se objevil rozměrově stejný LaliCup, ale má asi o deset mililitrů větší objem, než můj Naturcup. To mě docela zaujalo, protože po vysazení antikoncepce mám menstruaci silnější a svůj kalíšek musím častěji vylévat. Nedalo mi to a v úterý večer jsem si ve Vašem e-shopu objednala kalíšek LaliCup. Ve středu jsem dostala menstruaci a ve čtvrtek mi přišel nový kalíšek. Ideální příležitost k vyzkoušení. Ještě ve čtvrtek večer jsem si vzala LaliCup na noc. Projistotu i se slipovou vložkou. Překvapila mě manipulace s novým kalíškem. Je krásně hlaďoučký a zavedení bylo naprosto bez problémů. Je malinko měkčí, než Naturcup, ale rozvinul se bez nejmenšího problému. Ráno jsem se probudila čistá jako lilie, jak jsem u kalíšku zvyklá. Při vyjmutí jsem měla malinko problém s manipulací. Šlo to jednodušeji a hladčeji, než jsem čekala, takže se mi všechna krev vylila a nestihla jsem se podívat, kolik jí tam bylo. Zjistila jsem, že při vyjímání musím být opatrnější, abych se nepolila, nebo mi kalíšek nespadl do WC :-))) ale po pár pokusech už je to v pohodě. Omlouvám se za tak dlouhý e-mail, ale jsem z kalíšku LaliCup tak nadšená, že jsem se musela podělit o informace. Všimla jsem si,že tenhle kalíšek je hodně nový a nenašla jsem na něj žádné recenze. Když to shrnu, LaliCup je úžasně hladký takže při zavádění vůbec nepotřebuji lubrikační gel,jako u Naturcupu, tam to bez gelu někdy nešlo, je středně tvrdý, což je skvělé, protože se sám a naprosto bez problémů rozvinuje, pokaždé, měla jsem i Merulu a ta se mi prostě nerozvinula, zkoušela jsem to s ní několikrát a prostě se mi to nepovedlo, i když už jsem zkušenosti s kalíškem měla. Stopka u LaliCup je velice měkká, příjemná a vůbec jí necítím, ani jinak nedráždí a nepřekáží. Takže tohle je láska na první zavedení a už se ke svému předchozímu kalíšku nejspíš nevrátím.
Adéla

Měla jsem Lilcup, ale změna je život a po dlooooohém vybírání zvítězil Lali ve vel.M (33 let, nesportuju a dva porody císařem, čípek cca 5cm). Čekala jsem MS v sobotu a nic, tak jsem cvičně zavedla. Povedlo se až na po 4.té, nechtěl se mi rozvinout. Vytahování katastrofa, nejspíš proto, že to bylo "nasucho". Druhý den přišla MS, takže pokus č.2. Zavedení a rozvinutí na poprvé (jen jsem ho uvnitř musela trošku po stěnách promačkat), vytažení v pohodě, jen jsem ho za stopku trochu povytáhla, zmáčkla spodek a vyviklala. Další zavedení a rozvinutí bez problémů, nemusela jsem ani mačkat :-) Za mě pecka kalíšek a přes den ani v noci ani kapka vedle. Sice je dražší, ale kdo váhá, určitě doporučuju.
Petra

Kalíšek mi dnes přišel a asi jsem byla tak zvědavá, že MS přišla s ním, takže jsem ho hned použila. Zatím vím pouze zavedení a super, je měkký jako Me Luna i Ladycup, ale oproti Me Luně se okamžitě otevřel a vklouzl, to jsem zírala. Nevím o něm a na rozdíl od Ladycupu nevím, že má nějakou stopku :) Jinak jsem zkusila objemy a pojme nejvíce z těchto tří kalíšků. Takže za mě jednoznačně super. Jo a ještě bonus vyznačené rysky, pro zajímavost... Jinak MeLuna L 44mm, Ladycup L 46mm, LaliCup M 44,2mm.
Martina

Zkušenosti s kalíšky Lily Cup

Mám za sebou první cyklus s ním a jsem nadšená. Materiál je opravdu neskutečně příjemný, krásně se zavádí (s C skladem má velikost téměř jako tampon). Přesto, že je měkký, tak se díky zpevněnému okraji krásně rozvíjí. Jediná nevýhoda je, že je opravdu dlouhý. Přesto, že nemám nízký čípek a stopku jsem zkrátila na minimum, v některých situacích ji stále cítím a trochu mi vadí...
Tereza

Mám Lily Cup, koupila jsem ho v DM v Rakousku a je skvělej. Měkkej, hebkej a i s endometriozou mě vůbec nebolí. Tak krásnej a ohebnej materiál, mám ho i na noc, vlastně celou menstruaci. Vložku jsem už nepoužila od té doby.
Terka

Zkušenosti s kalíšky Lunette

Jednoho dne mi kamarádka ukázala kalíšek a řekla mi jeho výhody. Trvalo mi přibližně rok než jsem se odhodlala kalíšek si koupit. Další půl rok pak trvalo než jsem sebrala odvahu kalíšek vyzkoušet. Od té doby jsem s ním velmi spokojená. Mám kalíšek fialové barvy od značky Lunette. Kalíšek je velmi měkký a tak jsem při zavádění neměla větší problém. Stala jsem se velmi spokojenou uživatelkou.
Občas se mi stávalo, že mi kalíšek protekl a tak jsem pro jistotu používala látkové intimky. Dříve jsem měla gynekologické problémy kvůli používání tampónů. S kalíškem všechny mé problémy zmizely a hlavně pohodlí při jeho používání bych už za nic nevyměnila.
Zuzka, 25 let, Lunette model 1

Lunette je bomba a vyřešil můj problém :) Luno se může jít zahrabat, bojovala jsem s ním zbytečně 2 roky před těhotenstvím, kdybych to věděla, měla jsem hned koupit něco lepšího, myslela jsem že problémy se zaváděním Luno jsou způsobeny mou nešikovností...není to tak...Lunette je bomba, zaveden na 1. pokus, udělalo to jen lup a byl rozvinutý a přisátý. Prostě paráda :) děkuji moc!!!
Pavla, Lunette model 2

Mě docela zlobí, že o tom gynekologové buď neví nebo nemluví. U mě dost silné bolesti způsoboval tlak tamponu na děložní hrdlo. Kdyby mi některý z gynekologů, kteří mě léčili, vůbec řekl, že tohle je možné - že existuje kalíšek! Mohla jsem být spokojená a bez bolestí spoustu let, ne jen pár posledních měsíců, kdy jsem sama kalíšek objevila a pak ho začala používat. Jediné, co mi dokázali na bolesti doporučit, byl algifen nebo brát antikoncepci ... Smutné :(
Eva, Lunette model 2

Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat. Je mi 35 let, mám dvě děti, mnoho let podnikám, prostě už toho mám za sebou mnoho (a doufám že i před sebou), ale až tento týden jsem objevila pomyslnou Ameriku. Pořídila jsem si u vás kalíšek Lunette model 1 a žasnu nad tím, jak dlouho jsem se zbytečně trápila. Když vidím kdekoliv reklamu na vložky nebo tampóny, tak bobtnám vzteky a navíc mám potřebu všem sdělit, jak je kalíšek dokonalý. Od prvního zavedení, maximální spokojenost. Bála jsem se, jestli jsem si přece jen neměla objednat ten větší, vzhledem k věku a dvěma porodům, ale zbytečně.
Pavlína, 35 let

Lunette model 1 i po porodu
Koupila jsem si nejdříve Mooncup A - je mi něco přes 30, mám dvě děti, tak sem si vybrala odpovídající kalíšek. Ale ouha, nějak to nebylo ono. Ať už nepříjemné, bolestivé zavádění, občas sem ho i cítila uvnitř a pak to vyndávání někdy fakt hodně bolelo a také protékal. Řekla jsem si nevzdám to, k tamponům se vrátit rozhodně nechci, zkusím to znovu, sice další peníze, ale tampóny a vložky také něco stojí. Tak sem napsala paní Iloně s prosbou o radu, popsala jsem situaci a nakonec jsem si po její radě koupila další kalíšek jiné značky a velikosti - Lunette model 1, tedy menší velikost. A jsem spokojená, krásně se zavádí i vytahuje (tnz. konečně bez bolesti) svoji funkci také plní na jedničku, stopku jsem ustřihla úplně. Jsem moc spokojená. Ještě jednou děkuji moc za radu a přeji šťastnou ruku při výběru všem.
Míša

Krásný den! Asi před půl rokem jsem se od kamarádky poprvé dozvěděla o menstruačních kalíšcích. Neváhala jsem a hned si jeden objednala. Vybrala jsem si kalíšek Lunette, model 1. Tento typ jsem zvolila kvůli jeho velikosti, protože jsem stále panna. Poprvé jsem se obávala jeho zavedení a vyjmutí, ale jak se ukázalo, vše je pouze o zvyku. Nyní své dny prožívám naprosto bezstarostně, protože mi kalíšek oproti tamponům neproteče a také není potřeba ho vylévat tak často jako měnit tampony. Své nadšení z kalíšku šířím dál a Vám bych chtěla poděkovat!
Nela, 16

Dobrý den,
chci se podělit o zkušenosti s používáním kalíšku. Objednala jsem si Lunette model 1 (tedy menší velikost) podle citu, přestože mám po dvou porodech. Nicméně sedí výborně, takže odhad jsem měla správný. Co se týče používání, nemám nejmenší výhrady, kromě zvláštního pocitu při prvním zavádění - byl to prostě nezvyk. I přes silnou intenzitu krvácení stačí výměna po čtyřech až pěti hodinách, v noci bez problémů vydržel i šest. Oproti tampónům nesrovnatelně lepší pocit. Stopka výborně drážkovaná, dobře se drží. Co se týče hloubky zavádění, občas jsem nemohla stopku nahmátnout tak, abych jej pohodlně vytáhla, ale stačí použít svaly a je venku okamžitě a bez potíží. Celkově ho hodnotím jako vynikající alternativu ostatních jednorázových pomůcek a jsem ráda, že už je nemusím používat. Kalíšek je prostě bezkonkurenční.
Martina

Až donedávna šly reklamy a zmínky o menstruačním kalíšku nějak mimo mně a až jedna známá na Facebooku u nějakého odkazu prohlásila, že už nic jiného nepoužívá, tak mě to teprve zaujalo a začala jsem slídit o co se vlastně jedná (já vím, zní to blbě, ale osobní doporučení má u mě prostě největší váhu). Zabrousila jsem i na stránky Kalíšek.cz a ještě ten večer jsem si po sáhodlouhém vybírání objednala. Musím se přiznat, že ze všech těch značek, typů, velikostí a barev mi šla hlava kolem. Nakonec jsem tak nějak podle pocitu a informací z porovnávání kalíšků a zkušeností jejich majitelek vybrala kalíšek Lunette model 2. S velikostí jsem taky dlouho váhala, protože jsem ještě nerodila a je mi pod 30 let, ale menstruace mívám silné a boky mám široké, tak jsem si řekla, že by mohl být akorát.
Objednávka byla vyřízená rychlostí blesku a tělo to snad taky nějak poznalo, protože menstruace dorazila dokonce o týden dřív. Těšila jsem se jak malá, abych mohla kalíšek vyzkoušet, jenže to vyšlo zrovna na prodloužený týden v lázních, takže kalíšek byl bez nějakého zdlouhavého testování použit rovnou v ostrém provozu (tzn. první tři dny menstruace v termálních lázních + hotelech, vlacích a dalších jiných cestovatelských zařízeních). Musím říct, že až na jednu noc, kdy to se mnou ve vlaku hodně házelo a kalíšku malinko ukáplo, tak to dopadlo na jedničku. Velikost, zavádění, vyndávání, oplachování, sterilizace a vůbec všechno okolo použití kalíšku bylo absolutně bez problémů. Láhev s vodou na záchod jsem vůbec neřešila - když nebylo po ruce umyvadlo, tak jsem prostě jen kalíšek vyprázdnila, vytřela toaletním papírem a pak umyla při další příležitosti, kde už bylo umyvadlo v dosahu. Po příjezdu domů se všechno ještě víc zjednodušilo (v práci mám umyvadlo hned u toalety, doma sice ne, ale tam zase není co řešit a před kým kalíšek schovávat) a musím přiznat, že mám mnohem lepší a čistší pocit, než při použití klasických vložek či tamponů.
I když je kalíšek větší velikosti, tak s jeho zaváděním nemám sebemenší problém - což se vůbec nedá srovnat s odřením od tamponu ve dnech slabší menstruace, nebo se zapařením a špinavým pocitem při použití vložek. Muž se na kalíšek (a především na jeho cenu) nejdříve tvářil skepticky, ale jakmile jsem mu vysvětlila všechny plusy včetně ekologické a ekonomické úspory, tak byl hned taky pro. Takže dámy, kalíšek rozhodně doporučuju, je to super věc pro každou ženskou.
Evča, Lunette model 2

Před třemi dny jsem se vrátila z jarní dovolené na Krétě, kde jsme dělali mimo jiné úžasný přechod hor. Termín zrovinka bohužel vyšel v době, když jsem menstruovala. Menstruační kalíšek Lunette, který mám již druhý měsíc, se tedy podrobil zkoušce největší. :) Vybrala jsem si ho kvůli kladným ohlasům od žen, které sportují a žijí aktivně.
Musím říci, že kalíšek mi od začátku sedl. Mám menší velikost, jsem bezdětná, ale rozhodně nejsem panna :) Chtěla jsem kalíšek vychválit jako to nejlepší, co může na cestování být. Protože, nejen, že tedy nemusím nikde odhazovat odpad z vložek, ale také nemusím s sebou nic tahat. Mám prostě jen kalíšek a vodu. S vodou to je někdy na horách na štíru, ale trocha vody se vždy pro kalíšek najde. Kalíšek jsem nosila i ještě dva-tři dny jen tak po menstruaci. Jelikož jeho další skvěla vlastnost, krom toho, že ho necítím, je, že sbírá i jakýkoliv "výtok". Takže nutnost výměny kalhotek je minimální. Prostě jsem s ním spokojená a ráda bych, aby tuto informaci vědělo co nejvíce žen, aby se taky mohly rozhodnout pro ten, který jim bude vyhovovat nejvíce a pak si to jen užívaly. Mimo jiné, je to další krok, který ze mne dělá více "živou". Možná trochu nepochopitelný výraz, ale více vás to sbližuje s přírodou. Některé přesně vědí co mám na mysli. Mějte se krásně... :)

Kalíšek Lunette mám už několik měsíců. Trošku jsem se bála, že bude moc tuhý a bude tlačit, ale vše je v pořádku. Hlavně jsem nadšená, že rozvinutí se děje okamžitě a bez boje, který jsem někdy zažívala s kalíškem MeLuna Soft - ten není špatný, ale Lunette mi vyhovuje mnohem více.
Tereza

Kalíšek jsem si cca před měsícem objednala z těchto stránek www.kalisek.cz. Vybrala jsem si kalíšek Lunette zelené barvy, zaplatila jsem ho převodem z účtu. Kalíšek přišel velice rychle a bez problémů a já se těšila až ho budu moci poprvé vyzkoušet. Nejprve jsem si ho vyzkoušela nanečisto před menstruací, zavedení proběhlo bez problémů. Avšak zpátky mi nešel moc vyndat, jelikož mě nenapadlo použít i pánevní svaly a zapomněla jsem na to, že musím uvolnit podlak, tak jsem kalíšek vyndala násilím a bylo to dosti bolestivé, avšak ani to mě samozřejmě neodradilo a řekla jsem si, že počkám až začne menstruace nebo je lepší při zkoušení použít alespoň lubrigační gel.
Jakmile se objevily první známky menstruace kalíšek jsem vyvařila a bez problémů zavedla, po 4 hodinách jsem se pustila do prvního vyndavání, tentokrát jsem zapojila i své pánevní svaly, podtlak zrušila bez problémů, kalíšek šel krásně vyndat. Takže prostě všechno je to jenom o cviku. Nyní jsem s kalíškem absolutně spokojená. Tampóny jsem nesnášela a skoro vůbec nenosila a z vložek byl člověk pořád zapařený. Kalíšek není vůbec cítít a někdy člověk zapomene i na to, že má vůbec menstruaci. Také je to moje nejčistčí menstruace, kterou jsem kdy zažila, žádný zápach nic. Vůbec už nechápu, že jsem kalíšek neobjevila dříve, nyní už pro mně není menstruace něčím nepříjemným. Pokud nemám kalíšek, kde omýt vydrží v pohodě 10 hodin, ale snažím se ho po 5 hodinách vyprázdnit a umýt. V noci je to také bezproblémů. A další věc, která mě moc těší je, že nejen, že šetřím svoji peněženku, ale hlavně šetřím naši přírodu a matku Zemi, které si moc vážím za to, že mohu na ní žít a jako člověk zajímající se o alternativní kosmetiku, jídlo, léčení a o to, jak žít více v souladu s přírodou a pomoci k její obnově si tohoto vynálezu nesmírně vážím a svými referencemi se budu snažit o to, aby ostatní ženy mohly objevit přednosti kalíšku. Přeji všem ženám krásné dny a važme si toho, že jsme ženy.
Andrea Vosejpková 30 let, České Budějovice

Zkušenosti s kalíšky Luv Ur Body

Jmenuji se Katka a je mi 31 let. Kalíšky používám přibližně od roku 2007. Začínala jsem s Mooncup, pak měla Lunette obě velikosti. Tu větší kvůli prvnímu porodu v roce 2012 a teď mám poslední kalíšek, po druhém porodu roku 2014, Luv Ur Body L.
Kalíšek je větší velikosti, oproti těm,se kterými mám zkušenosti - viz výše! To ale není vůbec na škodu. Po dětech mám celkem silnou menstruaci. Přirovnala bych (ve dnech 2.-3.,kdy je menzes nejsilnější) ke spotřebě cca 8 vložek přes den, což je MOC! S kalíškem, ve dnech "největšího náporu" musím mít slipovku, protože ani tak není velikostně dostačující ... respektive vylévám 4x - 5x za den! Při zavedení krásně sedí, vůbec o něm nevím a při všech možných pohybech (a že jich se dvěmi dětmi není málo) mi nijak nenarušuje den. Jedinou výtku bych měla na stopku, která je oválného tvaru, zploštělá a má na sobě 3D motiv listu. Tento efekt způsobuje proklouzávání při úchytu u vyjmutí. Z tohoto důvodů používám kus toaletního papíru pro přidržení. Tento "model" hodnotím velice kladně a určitě doporučuji!
Katka

Chtěla bych všem váhavým kalíšnicím s nízkým čípkem doporučit Luv Ur Body. Můj problém byl takový, že jsem měla fajn průměr (Lunette 1), ale při silnější menstruaci čípek zabíral moc místa a protékal. Byla jsem z toho jednoduše zoufalá... Furt jsem bojovala s myšlenkou špatného zavádění, ale když mi protékal v silných dnech pořád, a to několik cyklů, vzdala jsem to a hledala nový. Hledala jsem co nejbližší průměr + kalíšek pro nízký čípek a tím mi byl Luv Ur Body S. Oproti Lunette má opravdu mnohem víc místa - dáno objemem, ale i tvarem. V nejsilnější den jsem měnila kalíšek 3x a ani jednou jsem neprotekla. :) Akorát občas bojuji s rozvinutím, ale to snad vychytám...
Vendula

V lednu jsem se s vámi radila o mém asi pátém kalíšku. Psala jsem vám tenkrát, že mám zřejmě níže položený čípek, pevné svaly po baletění a sportu, ale že jsem po porodu a taky, že mi čtyři předešlé kalíšky nesedly. Poradila jste mi houbu a dala varianty Mamicup a Luv Ur Body. Tak tedy jsme vybraly Luv Ur Body S. Naprostá bomba. Nevím co víc napsat. Oproti oběma velikostem LadyCupu, které mi seděly jen buď první den Sko nebo Lko, které ve mě putovalo jako na procházce.... Oproti FemmyCyclu, který mi nacucl čípek a víc jsem neměla odvahu ho vyzkoušet, oproti LilCupu, který sice seděl, ale tak trochu se odmítal roztáhnout, je toto nejlepší varianta! První den zavedu, níže položený čípek se krásně rozvine dovnitř, kalíšek nikam neputuje... Svaly si ho nikam neposouvají, NEPROTÉKÁ jako ostatní (seděl mi snad jen LadyCup S a to jen první den MS), odhodila jsem intimky. Co jste mi poradila - naprosto boží - je vysušit kalíšek než ho zavedu. Zřejmě opravdu mažu, když ho vyliji a kapesníkem utřu, tak se ani nehne. Jediné mínus je to, že rychle ztratil barvu a zhnědnul, vyvařila jsem ho se sodou a je jako nový. Stopka mi nevadí a to jsem myslela, že bude. Jediné, co nedávám, je mít kalíšek na noc. Moje psychika mě nedonutí ho mít. Když s ním usnu, vzbudím se v noci a jdu si ho vyndat. PS: A taky děkuji za tip jak hnojit kytičky :) Ony fakt rostou!
Mirka

Dobrý den. Navštívila jsem výdejní místo a prohlédla si kalíšky, nakonec jsem se rozhodla pro Luv Ur Body L. Na mně je teda zbytečně veliký co se obsahu týká, ale co se týká šířky, tak jednoznačně změna k lepšímu, neříkám, že je to 100%, ale rozhodně velký posun, v podstatě neprotéká vůbec, ale jediný okamžik kdy proteče trochu vždy, je pokud ho mám na noc a pak ráno vstanu (plný přitom není).  Akorát se mi občas stává, že se jakoby vysouvá ven. To se s Mooncupem nestávalo. Zatím jsou to 2 menstruace, tak uvidím jak to bude dál.
Jana
(Původně měla paní Mooncup A, který hodně protékal.)

Rada by som sa podelila o moje skúsenosti s používaním menštruačných kalíškov. Môj prvý kalíšok, ktorý som si zakúpila v eshope kalíšek bol Yuuki 1. Rozhodla som sa pre variantu soft, pretože som si myslela, že používanie mäkšieho kalíšku bude príjemnejšie. So zavádzaním kalíšku som nemala žiadne problémy, ale kalíšok nedržal na svojom mieste (keď som ho zaviedla podľa návodu nemal dostatok miesta rozvinúť sa úplne a preto sa po čase sám posúval smerom nahor), netesnil na 100% a po pár hodinách začal pretekať úplne, napriek tomu, že nebol ani zďaleka plný.
Preto som napísala pani Ilone a poprosila ju o radu. Navrhla mi vyskúšať kalíšok MeLuna S pre jeho menší obvod a keďže posilňujem svaly panvového dna, ponúkla mi novú tvrdšiu verziu Sport. Na kúpu druhého kalíška mi ihneď ochotne ponúkla zľavu, za čo som veľmi vďačná. Bohužiaľ ani tento kalíšok môj problém nevyriešil a pre jeho malú kapacitu som ho musela meniť dokonca ešte častejšie.
Rozhodla som sa ale nevzdávať a hľadala som na internete príčinu mojich problémov. Nakoniec som zistila, že dôvodom, prečo kalíšok začne po čase pretekať, môže byť to, že keďže si ho musím zavádzať vyššie (pretože v nižšej polohe nemá dostatok miesta pre rozvinutie), kŕčok maternice sa dostane do jeho vnútra a zníži tým celkovú kapacitu kalíšku. Preto som sa rozhodla vyskúšať ďalší kalíšok - Luv Ur Body M. Tento kalíšok má obrovskú kapacitu a preto sa nezaplní ani keď časť z jeho vnútra zaberá kŕčok maternice. Pre jeho veľké rozmery je síce zavádzanie, kompletné rozvinutie a vyberanie komplikovanejšie ako u predchádzajúcich kalíškov, ale stojí to za tú námahu, pretože kalíšok tesní dokonale a môžem sa na neho na 100% spoľahnúť. Dokonca aj v prvých dňoch menštruácie ho stačí vyprázdňovať po 12 hodinách, čo je nesmierne pohodlné.
Preto, ak má niekto podobné problémy, Luv Ur Body by som určite doporučila. Kalíšky Yuuki a MeLuna mne síce nesadli, ale to určite neznamená, že nie sú dobré. Každá z nás je iná a preto si myslím, že neexistuje jeden ideálny kalíšok. Ak sa Vám ho nepodarí nájsť na prvý krát, určite sa oplatí na základe získaných skúseností hľadať ďalej, kým si nenájdete kalíšok, s ktorým budete maximálne spokojná.
Veronika, 24 rokov

Zkušenosti s kalíšky Mamicup

Mamicup jsem si pořídila, protože jsem si chtěla tak trochu udělat radost novým kalíškem, měla jsem 8 let stále stejný Mooncup a měla jsem prostě chuť vyzkoušet něco nového. Mamicup jsem vybrala, protože má stejný průměr jako Mooncup, který mi dobře sedí, také má tuším Vegan certifikaci. A hned od prvního použití jsem moc spokojená. Je měkčí než starý Moocup, snadněji se zavádí. Stopku jsem pro začátek nechala, abych nejprve vyzkoušela, ale pravda je, že stopka Mamicupu je placatá a měkká, takže nakonec ji mám i po několika měsících používání celou, není totiž vůbec cítit. Jediné mínus oproti Mooncupu je vyndavání, zřejmě právě kvůli měkkosti se s ním hůře manipuluje, takže se mi myslím dvakrát povedlo kalíšek vyndat a rozlít po zemi (naštěstí provozuji výmenu vždy doma). U mě objem dostačující, stačí vylévat ráno a večer.
Madlenka

Tiež som s Mamicupom nadmieru spokojná - je príjemne mäkučký, na rozdiel od MeLuny, ktorú som mala predtým, sa pekne rozvinie a netlačí ma. Stopku som si musela odstrániť úplne, pretože mám nízko čípok a kalíšok mám až úplne pri vchode doslova nadoraz. A kombinácia nízkeho čípku a veľmi silnej menštruácie ma núti vylievať dosť často - v najsilnejšie dni aj každú hodinu a pol, vtedy mi aj trošku presakuje, ale to pripisujem hroznému zošitiu po pôrodoch, ale nieje to až taká hrôza, tak či tak sa istím látkovou vložkou. V slabšie dni je to už pohodička, to mi stačí vyliať len ráno a večer - až mi to samej príde zvláštne že nemusím tak často letať na wc.
Eva

Mamicup a nízký čípek? Paní Lenka (35 let, 2 děti) zkoušela různé menstruační kalíšky (Luv Ur Body L, Yuuki 2, Lunette 2), pak ale zjistila, že má velmi nízko čípek (3,5 cm) a zároveň se rozhodla posílit povolené pánevní dno pomocí vaginálních kuliček. Rozhodla se jej posílit tak, aby mohla vyzkoušet kalíšek Mamicup M, který pro nízký čípek doporučujeme (i když pro nízký čípek není určený přímo výrobcem, dle zkušeností našich zákaznic víme, že vhodný je). Po určitém čase posilování paní Lenka napsala:
Dobrý den, tak píši o kalíšku Mamicup M. Mám již po druhé periodě s kalíškem. První periodu jsem asi zaváděla špatně, měl tendence mi vylézat a možná jsem se také bála jej zavést hlouběji. A druhá perioda - bez problému! Zkusila jsem novou techniku zavádění a super. Ani jsem nevěděla, že ho mám. Necítila jsem ho, nikde netlačil a neprotékal (a to jsem se bála, že kvůli malému průměru mi protékat bude.) Snad budu mít i nadále čípek zdravý a tento kalíšek bude i nadále pomocníkem při mé menstruaci. Tímto Vám, paní Veroniko, moc děkuji při výběru kalíšku Mamicup M. A jsem další ženou, které tento výběr kalíšku pro nízký čípek vyhovuje, a to jsem maminka po dvou dětech :)
Zeptaly jsem se na tu novou pozici, která paní Lence pomohla:
Když mi nešel kalíšek zavádět ve sprše první periodu, tak v leže mi to šlo bez problémů. Teď už mi to jde i ve sprše v podřepu. :) Jinak kalíšek nemusím tak často vylévat. Stačí mi po 6 - 8 h. :)

Mám už pár dní doma Mamicup M a jsem s ním velmi spokojená. Samozřejmě jsem ho musela hned po řádné dezinfekci tabletami Milton vyzkoušet (jsem strašně zvědavá, takže jsem zkoušení riskla i přesto, že vím, že bych měla počkat až na začátek menstruace). K mému ohromnému překvapení jsem ho (náhodou) hned napoprvé zavedla dobře - vyndavání bylo o fous složitější, ale všechno je o cviku a dost rychle jsem se naučila, jak přesně kalíšek držet a co nejpohodlněji ho zavést, i jak uvolnit podtlak a bezbolestně ho dostat ven. S mým nízkým čípkem musím pokaždé kontrolovat, jestli mám čípek v kalíšku a ne mimo, ale aspoň si vždycky ověřím, že je kalíšek dobře rozvinutý.
Stopku jsem hned první den zkrátila na třetinu a možná ji při menstruaci ustřihnu úplně (stejně mi k vyndavání bohatě stačí vroubkování přímo na kalíšku), uvidím, jak moc mi klesne čípek a jak mi bude kalíšek sedět.
Každopádně už teď mi kalíšek vyřešil dost podstatný problém - každý měsíc mívám několik dní problém s hlenovými výtoky (podle gynekologa to souvisí s ovulací a je to naprosto normální), které se z ničeho nic objeví a zase zmizí třeba i několikrát za den. Laicky si myslím, že se mi párkrát denně prostě uvolní hlenová zátka děložního hrdla, prakticky to pro mě znamenalo mít vždycky po ruce vložku nebo tampon a být v pohotovosti. Teď prostě ráno před prací zavedu kalíšek, odpoledne nebo večer ho důkladně umyju a zavedu ho znovu, nemusím se pařit ve vložce ani si po pár hodinách měnit tampon a bát se TSS. Naprosto ho necítím, současně s odchodem z koupelny vždycky úplně zapomenu, že ho mám, takže i kdybych ho nedejbože nemohla používat při samotné menstruaci, rozhodně za něj budu vděčná aspoň v těchto problematických dnech a výborně se mi bude hodit i při jakémkoli koupání ať už v přírodě nebo v chlorovaných bazénech. Přijde mi jako hrozný paradox, že jsem dřív na základě jednoho negativního článku kalíšek odsoudila a teď jsem z něj stejně nadšená, jako většina žen na netu - moje zkušenosti jsou de facto velmi podobné (mimo jiné se i já těším na svou další menstruaci, což se mi nestalo od jedenácti let, kdy jsem netrpělivě čekala na tu první). Chtěla bych vám moc poděkovat za finální popostrčení a doporučení právě Mamicupu. Své investice ani v nejmenším nelituju a jsem ráda, že jsem se rozhodla kalíšek vyzkoušet. :)

Je mi 26 let, sportuji 3-4krát týdně, HA neberu, ještě jsem nerodila. Z anatomických poměrů mám obrácenou dělohu a díky tomu i pocitově nízko čípek (gynekoložka mi řekla, že je normálně, ale ona si ho vždy odstrčí těmi zrcadly) – velmi snadno na něj dosáhnu, je prostě tak „na půl cesty“, z tohoto důvodu nepoužívám tampóny, které mi absolutně nevyhovují – aby nebyly cítit, tak se musí zastrčit za čípek, což poté pozbývá smyslu jejich použití.
Nejprve jsem přemýšlela o Luv Ur Body S, i když mi přisel dost dlouhý, a pak se mě kamarádka ptala na Mamicup, a když jsem na něj koukla, tak jsem si začala hrát s myšlenkou, že by to mohl být ten pravý. Než jsem si ho koupila, chtěla jsem ho vidět na živo. Nakonec jsem si ho i díky vašim radám koupila. Po prvním zkušebním zavedení jsem stopku úplně uřízla. Používala jsem ho celou poslední menstruaci (v kombinaci s látkovými intimkami pro jistotu) a jsem velmi spokojená. Po zavedení není cítit, objem je dostačující, jen jednou během celé MS protekla kapička (důvod úplně nevím, myslím, že to souviselo s velkou návštěvou WC). Myslím, že tam sedí přesně jak má.

Zkušenosti s kalíšky Masmi Organic Care

S kalíšky teprve začínám - 3MS, takže se stále ještě sžívám. Bude mi 30, nerodila jsem a používám vel. M. Krom tohohle mám Me Luna M sport.
První den a půl mě oba tlačí. Masmi méně, spíš diskomfort a pocit plného močáku a hlavně "než si to sedne." Me Luna mě tlačí o dost víc, proto jsem jí na první dny vyřadila. Další dny už o nich nevím, ale i tak je pro mě Masmi příjemnější a tvrdší Me Lunu používám jen při "sportu."
Neprotéká mi. Používám sklad punch down a dovnitř i ven jde hezky ;-) Stopka nezavází. Pro ty co rádi sledují je vevnitř odměrka mililitrů (končí 15ml).
Přibalený pytlíček mi připomíná pytle na převoz kávy. Hezký přírodní, ale ten zelený nadpis mi tam prostě nesedí... (kor když kalíšek je tak hezky ženský růžový). Mno a navíc se nadpis vodou rozpil...
Dírky a konec stopky mají lehce kolem prohlubně, tak se při čištění na tyhle části musím víc zaměřit. Nicméně jsem spokojená. Na začátku vylévám častěji (spíš pocitově, musím to ještě trochu víc prozkoumat...) pak pouze ráno a večer.
Darli

Zkušenosti s kalíšky Me Luna

Chci Vám poděkovat za kalíšek MeLuna, který jsem si před časem u Vás koupila. Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, co, jak a kam, ale po několika křečovitých a lehce panických bitvách jsem se uklidnila a zvykla si. Teď, po dvou měsících, už kalíšek doporučuji kamarádkám jako ekologické, hygienické a velmi pohodlné řešení ženských dnů. Nehledě na to, že se mi investice brzo vrátí, protože nemusím každý měsíc kupovat spoustu maxi vložek.
Jana

Otestovala jsem už alespoň 3 kalíšky, ale vždy jsem je odložila, protože jsem je vždy cítila - tlačily mne. Ale protože mi připadají úžasné, nevzdala jsem se a hledala jsem dál. Nakonec jsem vyzkoušela MeLuna XL růžová Shorty. Je nižší než ostatní, takže ho vůbec necítím (mám nízko položení děložní čípek). Již jsem si s ním "prožila" 2 menstruace a vše naprosto super. Sedí dobře, dobře se zavádí (vzhledem k nízko položenému čípku - spíše "našroubovávám" J) a nakonec jsem ustřihla i kuličku. Vše je prostě fajn. Konečně jsem našla kalíšek, který mi vyhovuje a jsem maximálně spokojená. Už žádné vložky, pěkně v luxusu, čistotě a pohodě J
Jana

Koupila jsem si kalíšek Me Luna M Shorty Classic s kuličkou na konci a jeho koupí jsem se k používání kalíšku vlastně po delším čase vrátila. Můj první kalíšek byl Femmy Cycle, mám ho už dlouho, ale používala jsem ho jen někdy, hlavně v prvních dnech menstruace, kdy jsem měla silné krvácení. Konzultovala jsem tehdy koupi s majitelkami e-shopu, ale byla jsem zřejmě první, kdo se na ně obrátil s tím, že má retroverzi dělohy a tím pádem jinak uložený děložní čípek. Dostala jsem doporučení na Femmy Cycle s tím, že s tím nemají žádné zkušenosti, ale mělo by to snad fungovat. A fungoval. Přeci jen to ale nebylo ono. Ne vždy se mi podařil správně zavést, největší problém pak byl v tom, že čípek jakoby nasál a ten byl pak zvětšený a deformovaný. Problémy s kalíškem byli i při močení. Utlačoval močovou trubici a bez jeho vyjmutí nebylo možné se zcela vyprázdnit. Představa, že ho budu mít zavedný více hodin v kuse nebo dokonce přes noc byla děsivá. Nechtěla jsem to ale vzdát a znovu zašla na web www.kalisek.cz s tím, že se podívám po nějakém jiném, že jsem si zřejmě jen špatně vybrala. Díky jedné velmi popisné zpětné vazbě od zákaznice na webu, jsem se rozhodla koupit si jiný. Také mě velmi mile překvapilo, jak se web posunul, kolik přibylo nabízených značek a jak dobře byla popsána situace žen s retroverzí dělohy. To byl skutečně posun.
Po přečtení všech doporučení a zkušeností jsem si koupila Me Luna M Shorty Classic s kuličkou na konci. Když přišel, zděsila jsem se, jak je malý. Bála jsem se, že nebude dostačující, Femmy Cycle byl oproti němu skutečně velký. Jsem ale maximálně spokojená, je to úleva, nevědět o tom, že máte kalíšek zavedený, nevědět o tom, že máte menstruaci. Funguje perfektně, čípek do něj schovám a přesto je to v pořádku. Kuličku necítím i přesto, že mám čípek opravdu dost nízko a je praktická při vyjmutí. Tuhle recenzi píšu při koupi již druhého stejného kalíšku Me Luna, protože ho chci mít stále k dispozici i na chalupě. Přestala jsem vnímat, kdy mám mít menstruaci. Termín za mě hlídá aplikace v mobilu a já o tom nepotřebuju přemýšlet, protože s kalíškem se můžu koupat, sportovat, menstruace mě v tomhle ohledu nijak neomezuje. Jestli Vaše první zkušenost s kalíškem nebyla úplně dobrá, nevzdávejte to a zkuste jiný. Pročtěte zkušenosti ostatních, možná se tam najdete tak jako já, dáte na doporučení a budete spokojená. Moc mě těší, že na moje doporučení se o kalíšek začaly zajímat i další ženy v mé rodině.
Díky, za to co děláte, ať se daří a je více žen, které si kalíšek dopřejí a odlehčí přírodě.
Markéta, 40 let

Milé kališnice, svůj první kalíšek jsem si pořídila před 2 lety ve svých 20 letech. Zvolila jsem kalíšek značky LunaCup, menší velikost, jelikož jsem nerodila. Kalíšek se mi špatně otevíral, protékal a když už se otevřel, tak jsem cítila velký tlak v podbřišku. Kalíšek jsem vyhodila. Letos v březnu jsem si objednala kalíšek MeLuna nejmenší velikosti. Tento kalíšek funguje už na 100%. Mám velmi silnou menstruaci, bolesti v podbřišku a celkově bych celých 6 dnů proležela sama v posteli. S kalíškem se mi bolesti vyskytují pouze 2. a 5. den cyklu, kalíšek v nejsilnější 2. a 3. den vylévám každé 3 hodiny (největší velikost tampónu jsem měnila každé 2 hodiny) a i nálada se mi zlepšila – z čehož má největší radost přítel J. Nedá se říct, že bych se na menstruaci těšila, ale oproti době před kalíškem je to velká změna.
Na noc ke kalíšku používám i látkové vložky a s nimi jsem také maximálně spokojená. Hlavně v létě, kdy se pod nimi člověk nepaří. Hlavně po jednorázových vložkách mě svědila pokožka a s látkovými vložkami tento nepříjemný pocit úplně zmizel.
Lenka, 22 let, Jindřichův Hradec

Tímto bych Vám chtěla poděkovat za Vaše rady při výběru mého kalíšku. Bez Vás bych to opravdu nezvládla - se svým výběrem jsem byla úplně vedle. Na Vaše doporučení jsem vybrala kalíšek Me Luna S Classic, kalíšek jsem obdržela obratem a ihned jsem naskočila na jeho používání. Musím souhlasit se všemi výhodami, které jsou popisovány. Hned první den jsem si vyzkoušela hodinu jógy, další den 16 km procházku, následně večerní akci - vše bez jakýchkoli omezení či nepříjemných pocitů, ba naopak, cítila jsem se naprosto skvěle. Proto ještě jednou děkuji za Vaši pomoc!
Hanka

Tak nakonec kalíšek přece jen funguje! Zkusila jsem kalíšek, když už mi začaly měsíčky. Při druhém způsobu skládání se vůbec nerozložil, ale prvním způsobem se částečně rozložil. Na jedné straně byl mírně promáčknutý, tak jsem ho zkusila zespodu a ze strany mačkat, aby se vyrovnal. A světe div se, on neprotéká! :) Vůbec nechápu jak je to možné, když tam stále nevzniká podtlak - alespoň myslím, protože jde bez problému vytáhnout jen za to očko, aniž bych ho musela zmáčknout. Důležité je, že funguje... Už ho používám třetí den a je úžasný, vůbec o něm nevím a stačí ho vyměnit 1x denně ...
Moc děkuji za všechno, jsem moc spokojená!
Kateřina, 16, Me Luna S

Dobrý den, hodne dlouho jsem vahala s objednanim a musim rict, ze to byla chyba. Asi 10 minut jsem "trenovala" vlozeni, protoze kalisek se nechtel rozlozit, ale nakonec jsem to dokazala a jsem z neho nadsena. Nikde nic neproteka ani prvni den menstruace (kalisek prisel v ten spravny den :-) a to diky vasi rychlosti odeslani, protoze platba byla poslana v patek vecer a uz v utery jsem kalisek mela!) Moc Vam dekuji a urcite doporucim :-)
Hezky den, Martina

Druhý cyklus používám menstruační kalíšek MeLuna (velikost M s poutkem) a jsem s ním naprosto spokojená. Jsem velice dobré postavy a menstruaci mívám slabou, nebyla jsem si tedy s výběrem velikosti příliš jistá, ale jsem ráda, že jsem nakonec zvolila M a ne menší. Rozhodovala jsem se mezi MeLunou a Lunette, zvitězila MeLuna zčásti kvůli nižší ceně, ale především kvůli zakončení očkem, které považuji za nesmírně praktické. Některé uživatelky psaly, že měly s vyjímáním kalíšku potíže a toho jsem se právě chtěla vyvarovat.
Od první chvíle jsem ani se zaváděním ani s vyndaváním kalíšku neměla nejmenší problém, zavádění je jen o něco málo složitější než u tamponu a když jsem se naučila správně zkontrolovat rozvinutí a podtlak, zmizel i problém s občasným protečením (cca první 3 dny nošení). Vyjímání je díky očku úplná hračka, nic neklouže ani se nevytahuje. Očko není při nošení vůbec cítit, je malé a pružné a přitom se dá pohodlně uchopit. Kalíšek se snažím vyměňovat minimálně 3x denně, večer ho vždy před spaním vyvařím (mám gumový kelímek do mikrovlnky, takže je to otázka pár minut).
Celkově je teď ten předtím vždy nenáviděný týden čistší, pohodlnější a příjemnější. MeLuna je prý ve srovnání s ostatními kalíšky méně kvalitní, já to potvrdit ani vyvrátit nemohu, protože nemám srovnání. Každopádně já jsem s touto značkou velmi spokojená a s klidem ji mohu všem váhajícím doporučit.
Veronika, 21 let

Zkušenosti s kalíšky Merula Cup

Tak jsem ho zkusila zavést, mám i FemmyCycle, proto mne tenhle zaujal. Je mu opravdu podobný, ale zavádí se lépe bych řekla a má mnohem příjemnější materiál :-) Je takový sametový :-) A velikostně je taky k tomu většímu FC, obsahem i obvodem. Kdo nezkusil FemmyCycle, tak se to těžko popisuje, ale proti klasickému kalíšku to chce při zavádění malinko trpělivosti. Proti FemmyCycle se rozhodně lépe vyndavá, jak nemá tu záklopku, ta se mi totiž vždycky přicucne k čípku a nemůžu to pak vyndat :)
Žebříček jsem odstřihla 2/3 a nechala poslední dílek.
Lenka

Můj první kalíšek, zavolal na mne, když jsem se po druhém porodu (pauza 13 let) a první menstruaci, která je nyní mnohem silnější, rozhodla vyzkoušet něco nového. Zaveden na poprvé, během pár vteřin, krásně rozvinutý, žebřík ponechán celý. Druhý den krvácím opravdu silně, velký tampón jsem musela měnit i co hodinu. Kalíšek vyndán po osmi hodinách (rychle, snadno, bez problémů, jen potahem za žebřík), plný asi půl centimetru pod okraj, neprotekla ani kapka. Snad to tak bude i dál. Jsem nadšená! Večer vyzkouším ve vaně a promyslím, zda risknu zítra i bazén na plavání s malou....
Veronika

Ahoj, řadím se tímto do fun clubu Meruly XL. Je skvělá. Silné dny i noci zvládla skvěle, vydržela třeba 5 hodin přes den a celou noc, vůbec mi neprotekla. Při prvním zavádění jsme měla dojem, že se snažím do sebe nacpat zvon na odpady :) Ale jde to dobře a sedí perfektně a fakt nejde vůbec cítit, nikde netlačí. Tak to jsem se potřebovala podělit o první dojmy :) a poděkovat.
Iva

Po věčných bojích jsem konečně přišla, jak na ni! Dělalo mi problém zavedení i rozvinutí. Je mi 26, jsem po 1 vaginálním porodu zakončeným akutním sc. Merulu skládám do velikosti tamponu. Jednu stěnu promáčknu až dolů ke dnu a zbytek srolovat k sobě, aby byla co nejmenší. Zavádět jsem zkoušela skladem na všechny strany. :) Na rozvinutí několikrát zašroubovat za žebříček a povytáhnout (z počátku jsem opakovala asi 4x než se rozvinula) a vždy jsem povytahovala v různých výškách a polohách kalichu. Nakonec už je to pohoda a po počátečních opičárnách už sedí a není to tak komplikované.
Kateřina

Prvních 24 hodin s Merulou za mnou. A můj názor? Je prostě úžasný! Opravdu ho necítím, i když mi leze žebřík ven, nezkracovala jsem a ani nebudu, není vůbec cítit. Se zavadením to bude chtít trochu praxi, ale nejhorší to taky není. A na to, že nemá dírky na podtlak, vyndavá se dobře. Takže má zkušenost je veeelmi kladná a pozitivní. Asi jsem se zamilovala.
Pepina

Ahoj holky, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o své dnešní prozření týkající se Meruly. Asi se mi budete smát, ale jsem důkazem toho, že to chce prostě klid a žádný nervy. Víc než rok používám Mooncup, ale na první dny mi nestačí objem, takže Merula na začátek jasná volba, jenže: mám úzkou pánev a silné pánevní dno ze sportu, takže do teď jsem ji tam cpala třeba na 4x a nervovala se v té koupelně. Dnes? Dostala jsem to o dva dny dřív a mám naplánováný sportovní program na celý den, takže vstanu a říkám si, že musím dát Merulu ať mám přes den klid. Vezmu ji jako by se nechumelilo, punch down sklad a šup ji tam a zas ta ludra zůstala jaksi zmačklá. Normálně ji vytáhnu a znovu, ale dnes ta změna, řekla jsem si trhni si a prstem ji zatlačila na čípek, najednou hmatám, že krásně sedí a je rozvinutá. :))) Ten paradox, že se s tím tak morduju a ono stačí ji tam zatlačit a ona si sedne sama :)
Pavla

Po dvou vag. porodech mám dlouhodobě velmi silnou menstruaci a níže položený čípek (cca 4cm), kalíšek, který by mi seděl, jsem hledala dlouho. Nakonec jsem před rokem zakotvila u Meruly, i když jsme se dlouho sžívaly a dodnes mě dovede při zavádění pěkně potrápit, takže mám v záloze ještě Yuuki 2 Soft, který má sice téměř totožný objem a snadno se mi zavádí, ale je na mě bohužel příliš dlouhý. Merulu jsem i přes její velmi slušnou kapacitu 38ml musela v nejsilnějších dnech vylévat nejpozději po 2 hodinách, takže když se na trhu objevila Merula XL s objemem 50ml, zajásala jsem. Když jsem ji konečně držela v ruce, trochu mě znejistěla její velikost, přišla mi opravdu obrovská. Ale už první zavedení "nanečisto" proběhlo naprosto bez problémů. Po pár dnech ostrého provozu už můžu říct, že jsem nadšená, sedí perfektně! Zavádění je oproti klasické Merule mnohem snažší, dobře se rozvíjí (punchdown sklad opět nutností) a díky tomu, že není tak krátká, se mi lépe usazuje na správné místo (dokonce i v sedě na wc, u "malé" Meruly mi to jde nejlépe v podřepu). Žebříček zkracovat nebudu, nepřekáží mi, narozdíl od klasické stopky. Co se týče kapacity, nemůžu úplně porovnat, protože mám tentokrát slabší menstruaci, než je u mě obvyklé, ale prakticky mi stačí vylévat ráno, v poledne a večer s tím, že se mi Merulu XL ještě nepodařilo úplně naplnit. Pro slabší dny mi přijde tato velikost ale zbytečná, určitě budu kombinovat s klasickou Merulou. Své místo u mě rozhodně budou mít obě.
Adéla

Nová Merula mi přišla minulý měsíc na konci MS, tak už jsem ji nezkoušela a říkala si: "Proboha, jak tohle do sebe dostanu..." Používám Mamicup L a jsem s ním moc spokojená. Ale teď mám dost silnou MS a nízký čípek, tak jsem chtěla zkusit něco většího. Té velikosti jsem se fakt lekla, po porodech mi při MS čípek dost klesá, pánevní dno mám takové nic moc a místa tam prostě moc není.
První zavedení katastrofa, kalíšek je poměrně pevný a ten tvar tomu zrovna moc nepřidá, vůbec se nechtěl rozvinout. Tak jsem to zkusila ještě 3x, nic. Říkám si "kašlu na to, jdu ho hodit na bazar". Ale jelikož jsem neměla Mamicup vyvařený, tak si říkám "tak naposledy". Zavedla jsem ho, stáhla trochu níž a trochu ho pomačkala a rozvinul se. Zjistila jsem, že nemusí být 100% rozvinutý a přesto drží. Už se mi povedlo i nasát čípek - když se rozvine moc nahoře. Ale po dvou dnech mohu jen doporučit, je perfektní, dobře sedí i v úzké vagíně a hlavně má fakt velký objem. Chce to trochu cviku, ale stojí to za to.
Lucie

Ze skupiny Kališnice: Nikdy som sem vlastne neprispievala. Veľakrát som sa išla pýtať, sťažovať, znova pýtať a sťažovať a predávať, ale nejak k tomu nedošlo. Baby, ale dnes :D dnes je môj deň D. Minulý mesiac som skúsila Merula prvýkrát a išla som ju vyhodiť z domu, ale videla som tu jeden podporný príspevok a dala som jej teda ešte šancu. A baby! :))) Ja som roky používala jeden Mooncup v domnienke, že ho používam správne a isté pretekanie je proste bežná súčasť. Ale baby!! :D Ráno som našla na Merulu ten správny spôsob a odvtedy nič! Ani kvapka nikde, žiadny náhodný kontakt s krvou, v dnešný prvý deň kalíšok len 2x vylievaný a to len do polovice plný. Baby! :D ja nechápem ako som mohla doteraz žiť tak ako som žila :D
Danka

Je to můj kalíšek č. 2, jinak mám Claricup vel. 2, který je sice úplně „neviditelný“ a obvykle na jeho přítomnost v těle zapomínám, ale jednak přece jen pojme o něco míň tekutiny, jednak mi při silné ms trochu protéká, zejména, když se naplní tak do půlky (což je při silné menstruaci asi tak za hodinu a půl). Proto jsem si řekla, že pro ty dva dny, kdy mám ms nejsilnější, zkusím pořídit merulu (neb jedna velikost, údajně dobře sedí, docela měkká, ale ne jako claricup). Při prvním pokusu o zavedení jsem se zděsila: okamžitě jsem měla pocit, že musím na malou, různě to tlačilo a nesedělo. Dala jsem si den pauzu - a znova tentýž scénář. To jsem navíc měla trochu ms bolesti, což nepříjemný zážitek ještě zintenzivnilo. Teprve včera večer jsem se odhodlala do třetice: to už nebylo zbytí, protože ms kulminovala. A sláva: večer jsem sice kalíšek trochu cítila, ale udělala jsem pár dřepů a břišních cviků, kalíšek se asi nějak šikovně usadil a ráno jsem si úplně zapomněla, že ho mám. Byl skoro plný, nikde kolem ani kapka. Doufám tedy, že se sžijeme.
Srdečně vás zdraví vděčná zákaznice
Alena

Jsem tak nadšená, že vám to musím hned napsat. Minulý měsíc jsem s některými z vás řešila neustálé vyjíždění kalíšku ven (ve skupině na fb Kališnice). Tak jsem se další měsíc soustředila na posilování svalů pánevního dna než přišla menstruace. První tři dny jsem se trápila s Mamicupem L, který mi ale stále sjížděl a pocitově mi přišlo, že je to ještě horší než minulý cyklus. Tak už jsem si říkala, že teda budu muset jít do ještě většího kalíšku. Až včera večer mě napadla spásonosná myšlenka - zkusím Merulu, kterou jsem měla doma odloženou s tím, že je mi asi moc malá. A výsledek......zatím SUPEEER. Krásně se rozvinula, a drží. Chodím s ní na malou, dnes jsem byla poprvé s kalíškem i na velkou a ona STÁLE DRŽÍ. Ráno jsem se s ní vzbudila, byla plná a trochu přetekla, ale to je logické.....noc jinak luxusní. NO, je to prostě PARÁDA!!! Doufám, že to tak bude pokračovat a že už budu jenom spokojenou uživatelkou kalíšku. Takže výsledek mého hledání? Ze začátku mně byla Merula asi malá. Začala jsem posilovat, protože jsem se do světle růžové Meruly fakt na první pohled zamilovala, a pořídila dočasně o chlup větší Mamicup, ale ten mi je po tříměsíčním posilování asi fakt velký, protože mi vyjíždí a Merula naopak kráásně drží a sedí. Wow....přeji všem krásné jarní dny s vašimi kalíšky. Já si jdu udělat smoothie a jelikož jel manžel s dětmi do zoo, tak jdu se svou zamilovanou Merulou na procházku :)
Anna

První zavádění bylo náročnější, jsem zvyklá skládat do C a s tímto mi to nešlo, ale s punchdown už pak v klidu. Žebříček mam celý, nikde mě nic netlačilo, vyhovuje mi možná víc než Lunette 2, co mam už druhý.
Jana

Za mě super. Z 5 zavedení za celou MS 4 úspěšné. Je tužší. Velký objem je super! Vyndávání nezvyk - byla jsem zvyklá chytat za špičku, u tohoto kulatého to jde blbě, ale chce to trénink. Žebřík jsem si zkrátila na 1 příčku, aby nepřekážel. Celkově hodnotím kladně - při srovnáni Luno, Me Luna a Merula Cup...Merula Cup prostě vede!
Eva

Používám Mamicup M a Merula Cup se mi uvnitř nerozvine.
Marcela

Používám Me Luna S a Femmycycle S, tedy velmi malé kalíšky a Merula Cup jsem dovnitř nenacpala. Ze zkušeností žen, se kterými jsem komunikovala, bych to shrnula tak, že Merula Cup vyhovuje těm ženám, které používají a potřebují spíše větší velikosti kalíšků. Ale psala jsem si přímo s výrobcem a ten (ta :)) dodala, že mezi uživatelkami menstruačního kalíšku Merula Cup jsou i dívky panny, tedy je to skutečně individuální záležitost.
Veronika

Kalíšek Merula Cup mi sedí perfektně, krásně se zavádí, nikde netlačí. Jenže se mi v jiné poloze než ve stoji krev snadno přelije přes okraj. Přes den se totiž ráda na chvilku natáhnu na zemi a to mi kalíšek vyteče (což mě nepřekvapilo). Není špatná, ale já bych musela hodně myslet na to, abych ji včas vylila, abych si s ní nelehala apod. žebřík na konci mi nevadil.
Katka

Vyzkoušela jsem a postřehy, dojmy a zkušenosti jsou jen ty nejlepší. Za mě perfektní, jsem nadšená.
Lenka

První zavádění celkem boj ,ale musím říct že vůbec neprotéká, což mi dělalo velký problém dříve. Nějaká stěna je promáčklá, ale vůbec to nemá vliv na protékání a velký objem je super. Spíše je problém s vyndáváním, to ho nemohu zmáčknout jako při zavádění (aby se krev nevylila) tím pádem když ho vyndávám v plné velikosti přichází ten velmi nepříjemný moment, kdy máte pocit, že vás to roztrhne, ale naštěstí je to jen chvilka. Ale jinak jsem moc spokojená, ještě vychytat detaily.
Veronika

“Žebříček” není vůbec cítit a kalíšek se díky němu krásně vyndává.
Hana

Já jdu pět chválu na Merulu. Minulý měsíc mi přišla, až s konce MS, takže to nebylo objektivní soudit, ale už zavádění a rozvinutí mi přišlo OK. Zatím jí zkouším pouze doma a spíše na noc, ale musím říct, že dnešní noc zvládla krásně, přetekla/protekla až nad ránem, ale mám to prostě hrozně silný, vložky měním po hodině max. Takže snad se budeme kamarádit i nadále.
Veronika

Tak jsem ho zkusila zavést, mam i Femmycycle, proto mě tenhle zaujal, je mu opravdu podobný, ale zavádí se lépe, řekla bych a má mnohem příjemnější materiál :) Je takový sametový. :-) A velikostně je taky podobný tomu většímu Femmycycle - obsahem i obvodem. Kdo nezkusil Femmycycle, tak se to těžko popisuje, ale proti klasickému kalíšku to chce při zavádění malinko trpělivosti. Proti Femmycycle se rozhodně lépe vyndává, jak nemá tu záklopku, ta se mi totiž vždycky přicucne k čípku a nemůžu jej pak vyndat.
Lenka

Takže ženy, večer jsem zavedla s přesvědčením, že určitě ne zcela správně a proteču a ejhle ani kapka. Léta jsem používala Lunu a i přes dokonale ustřiženou stopku, jsem ji stále cítila na vchodu, ať jsem ho kolem čípku cpala jak nejdál to šlo, tento naprosto ok s 1 šprušličkou. U Luny mi seděl sklad C, u tohoto naprosto k ničemu, prostě zůstalo C, punchdown se rozvine dokonale kolem ústí i po celé ploše kalichu. Takže při zkoušení prostě zapomeňte na to co máte navyklé. :) Ať se daří. :)
Táňa

Dávám Merule 10 bodů z 10. Bez debat. Všechny zavedení bez problémů, a i když se úplně nerozvine, neproteče. Tentokrát soudruzi z NDR zabodovali.
Anna

Přidávám se ke chvalozpěvům. Dnes jsem poprvé vyzkoušela Merulu a naprostý luxus. Mám srovnání 1.MS po porodu Luno - děs běs, měkký, nerozvinul se a protékal, navíc dost dlouhý. 2.MS Ladycup S. Je parádní, ale malý objemově. Takže první dny co hodinu vylévám, jinak proteče. Hodí se mi spíše až MS slábne. Merula mě zaujala, když se tu objevila, riskla jsem to a koupila ji a jsem nadšenááá. Zatím testuji první den a naprostý luxus. Ačkoli se zdá velká, je z příjemného materiálu a dobře se zavádí i vytahuje. Jak popisovaly holky, také cítím výrazný podtlak, když se zavede správně a potom neproteče ani kapka :). Žebříček jsem zkrátila jen na jeden dílek. Celý mi vadil, ale rozhodně je měkkounký, neodírá. Vydržela skoro 6h v kuse a byla min ze 3/4 plná. O MS téměř nevím. Bolestivost o 90 možná 95% :D nižší. Asi na tom podtlaku něco bude, že se krev dostává z dělohy pryč a netlačí. Přijde mi to vcelku logické a mým pocitům to minimálně odpovídá :). Takže moc moc děkuji za tento úžasný kalíšek. Dávám jedničku s hvězdičkoou ;).
Jana

Dneska třetí den s Merula. První den jsem zavedla špatně a nějak mě tlačil, tak jsem se na to vyprdla, vytáhla jej a zkusila to ráno další den v klidu ve sprše. :-) Používám s lubrikantem a super. :-) Je sice pořád na některém místě promáčklý ale vrch je zcela rozvinutý, takže neprotéká. (y)( Když se vrch nerozvíjel, tak jsem si udělala pár dřepů a kroků na místě a většinou se rozvinul – dělala jsem to tak s ostatními kalíšky a vždy mi to pomohlo, u Meruly zatím jen jednou.) Sklad C mi vůbec nevyhovoval, ale Punchdown je v poho. :) Jinak čípek mám třetí den 4 cm, první dva dny mám i níže, ale to jsem zapomněla změřit.
Lucie

Zkušenosti s kalíšky Mooncup

Změna vnímání vlastního cyklu
Ne že bych si cyklus nepřála, ale dny spojené s krvácením pro mne nebyly ničím moc příjemným. Tampony i vložky omezují a jsou zpravidla nepříjemně cítit. Je třeba je pořád dokola nakupovat, převážet a použité vyhazovat. Jednoznačně největším přínosem kalíšku proto pro mě bylo vyřešení naprosto všech uvedených nepříjemností, které jsou spojeny s menstruací. Kalíšek po zavedení vůbec nevnímám, nijak mě neomezuje, nemusím řešit, kdy a kde budu shánět a odstraňovat vložky či tampony.
Díky kalíšku je život během „mých dnů“ zcela bez omezení. Kalíšek považuji za nejdůležitější hygienickou pomůcku ženy. Jediné, co mě štve, je, že jsem o něm nevěděla mnohem dříve! Ostatní hygienické pomůcky nyní zpětně vnímám jako mučící nástroje a nechápu, jak je ještě někdo může propagovat.
Menstruaci vnímám jako základní ženskou funkci a sama bych určitě nedovolila její zrušení či dokonce ani nahrazení svého přirozeného cyklu, cyklem řízeným užívanými hormony, a i proto jednoznačně odmítám hormonální antikoncepci.
Mgr. Margit Slimáková, www.margit.cz

Krásný den, v říjnu 2009 jsem náhodou na internetu narazila na zmínku o menstruačním kalíšku, velice mě to zaujalo a tak jsem při hledání dalších informací narazila na Vaše stránky kalíšek.cz. Doslova jsem hltala zkušenosti žen, které ho už vyzkoušely a po důkladném prostudování se rozhodla si ho objednat. Tehdy byl k dostání pouze MoonCup, tak jsem měla jednoduchý výběr. Začátkem listopadu 2009 mi dorazil můj první kalíšek a já už po prvním použití byla doslova nadšená! Od té doby jsem spokojenou uživatelkou kalíšku a ke klasickým hygienickým pomůckám bych se už nikdy nevrátila. Já osobně považuji menstruační kalíšek za nejlepší věc, která byla pro ženy vynalezena, to pohodlí a pocit při menstruaci je nepopsatelný a už ji nepovažuji za nutné zlo, které se musí přetrpět, ale tím že o ní díky kalíšku ani nevím, tak se na ni skoro teším.
Jsem moc ráda, že se o něm začíná čím dál více mluvit, narazila jsem dokonce na několik videí na YouTube i od známějších YouTuberek, takže doufám, že ho začne používat co nejvíce žen, nejen kvůli snížení odpadu, ale hlavně pro ten pocit bezpečí a pohody.
Moc mě potěšilo, že Váš e-shop i po těch letech, stále krásně funguje a hlavně mě mile překvapilo rozšíření sortimentu. Myslím, že časem vyměním svůj kalíšek za nový, přeci jen už nevypadá úplně jako když mi od Vás přišel, a vezmu si k němu i dalších pár věcí, protože ten výběr je úžasný už mám pár tipů
Takže závěrem bych Vám moc chtěla poděkovat za tento super vynález, který mi usnadnil a zpříjemnil život během "mých" dnů a přeji celému Vašemu týmu hodně štěstí, spoustu takových spokojených a nadšených zákaznic jako jsem já a ať se Vám i nadále daří v tom co děláte, protože to děláte skvěle.
Barbora (29)

Chci se s vámi podělit o svoji krátkou zkušenost s kalíškem. Minulý měsíc, kdy u mě došlo k velmi barevné kolizi jsem si řekla "A dost!" Šla na vaše stránky, nastudovala, objednala a netrpělivě čekala. Objednávka byla vyřízena velmi rychle a já se zvědavostí začala zkoumat tu malou nádobku. Bohužel to bylo akorát po skončení menstruace, takže jsem netrpělivě čekala na další měsíc.
No, a je to tady. Pravda, první den používání, ale moje nadšení nezná mezi :) Takže se stávám nadšenou uživatelkou a díky nadšení i šiřitelkou této skvělé záležitosti :)
Daniela (Mooncup B)

Dobrý den, objednala jsem si u Vás kalíšek MOONCAP vel.A a je to prostě úžasný vynález. Bála jsem se jak půjde kalíšek zavádět, protože jsem si myslela, že se musí zavádět tak daleko jako tampon, ale dle přiloženého návodu, jsem zjistila, že se kalíšek zavedete vlastně jen na jeho délku. "Šťopku" jsem ustřihla úplně celou a zavádění a vyndávání je velice jednoduché. Úplně jsem zapomněla, že to mám. Kalíšek zavedu ráno v 7 a vyndávám až kolem 16 hodiny, je naplněn tak z 1/3, takže myslím, že by vydržel úplně klidně i do večera, pak ho jen opláchnu a šup s ním zpátky:-).
Holky všem Vám ho doporučuju, protože je to fakt paráda!!!
S pozdravem Lenka

Děkuji za pomoc při výběru kalíšku, musím říct, že jsem nadšená.
Nejprve jsem si po rozbalení zásilky říkala, za co jsem zase vyhodila peníze, přišel mi hrozně veliký a moc jsem tomu nevěřila. První zavedení šlo až moc jednoduše a přišlo mi že je hrozně nízko, trošku jsem ho cítila a moje myšlenky o další zbytečnosti co mi leží někde v šuplíku nepřecházeli, spíš se stupňovali. Po hodince jsem ho necítila vůbec a skoro bych na něj i zapomněla, ale měla jsem tendenci pořád chodit kontrolovat zda někde neprotýká. Vyndání i další zavedení šlo úplně bez problému a já jsem z něj nadšená! Dokonce jsem s ním zvládla i docela náročné cvičení ve fitku, i když s obavou, ale vše v pořádku. Nejdůležitější pro mě je, že ho vůbec necítím (i s těmy nejmenší tampony jsem občas mívala problém), nic nesmrdí, nemám pocit, že by vypadával, neobtěžuje nikde žádná šňůrka. Konečně se i v "těch dnech" můžu cítit dobře :)
Veronika (Mooncup B)

Kalíšek po porodu - V srpnu roku 2007 jsem si koupila kalíšek Mooncup typu B (v té době byly „jen“ dvě možnosti, kalíšek typu A – pro ženy po porodu a typu B pro ženy před porodem). K mé veliké spokojenosti jsem ho používala až do roku 2010, kdy jsem otěhotněla. Při výběru nového kalíšku, určeného po porodu, jsem byla překvapená, jak se nabídka na stránkách kalíšek.cz rozšířila. Protože jsem s Mooncupem byla absolutně spokojená, rozhodla jsem se koupit si nový – větší velikost. Avšak při první menstruaci jsem zjistila, že mohu za naprosto stejných podmínek používat svůj starý kalíšek (typu B) a jsem stejně spokojená jako předtím. Nejsem profesionální sportovec, sice sportuji, ale asi tak jako mnoho jiných. Před porodem i po něm jsem posilovala pánevní dno. Možná tyto okolnosti přispěly k tomu, že starý kalíšek mohu dále používat.
Eva

Zdravím Vás! Přečetl jsem si zkušenosti s kalíškem a jak se dalo předpokládat není tam žádná "zkušenost" muže. Věcem kolem menstruace se většina mužů vyhýbá jako mýdlu na pánských záchodech. Nedávno jsem na internetovém vysílání ČT Divadlo Kampa - Duše K viděl rozhovor J. Duška s 3 ženami a vychvalovali tam všichni kalíšek. Rozhodl jsem se koupit Mooncup pro svou manželku (40) spolu s lubrikačním gelem, gelem na ruce a kelímkem na sterilizaci.
Myslel jsem si že to, že jsem viděl svou ženu nadšenou a těšící se za dva týdny na svou menstruaci, je má jedinná odměna. Netušil jsem však ještě další dopad. Večer v době prvního dne menstruace přišla manželka do postele bez spodního prádla s vážným zájmem o věci na něž normální muž myslí tak jednou za 9 sekund. Mnoho let jsem se ženy mohl v tomto jejím obtížném období dotknou tak maximálně ve vrchní části zad. Tak jak tak, ani žena ani muž není nadšený dotykem na či pod kalhotky v době menstruace. Nyní jsem s vývojem situace nadmíru spokojen. Mooncup umožňuje různé nekoitální hrátky v rámci toho co je z pohledu ženy i muže hezké. To, že si to přečte nějaký muž, je pravděpodobné asi tak, že někdo zastaví na "STOP"ce ve tři ráno. Ale i tento ryze mužský pohled může pomoci ženám, které sbírají argumenty pro kalíšek.
manžel

Dobrý den všem! Koupila jsem si kalíšek Mooncup B, zde na stránkách. Zaplatila jsem předem a přišel do týdne - vše v pořádku s návodem..atd. Byla jsem netrpělivá, tak jsem ho vyzkoušela hned 2. den menstruace. Vložení absolutně bez problému! (s tampóny jsem občas problém měla). Po dvou hodinách jsem odtřihla část stopky. A pak už si jen dělala co jsem chtěla. Vyndavání jsem si nacvičila během dvou pokusů. Všechno je jednoduché, hygienické, příjemné a pro mě i spolehlivé. Kalíšek obstál na výbornou i na běžkách!
Takže holky, dámy, ženy...do toho!
Terezka, 21 let

Ahoj holky! Kalíšek používám teprve krátce, ale musím říct, že mě docela usnadňuje život. Nejprve mě zaujalo, jak dobře šel dovnitř. Nemusím na něj myslet, protože ho necítím, jako třeba tampón nebo vložku (už se mi podařilo na něj i zapomenout, takže zůstal uvnitř den a půl). Nejsou cítit žádné pachy, připadám si čistě. Už druhý den cyklu jsem ustřihla tu ojku, ta jediná mě trochu dráždila. Teď je to opravdu pohoda. A nemusim pořád kupovat drahé tampóny a vložky!
Zuzana 25

Kalíšek znám už dlouhou dobu, připadal mi jako velmi dobrý nápad, ale nikdy jsem neměla dost odvahy, ho vyzkoušet. Odrazovala mě především manipulace s plným kalíškem - třeba na veřejných záchodech, kde umyvadlo není k dispozici v místnosti se záchodem. Další věc, která mi přišla problematická, byla jeho velikost - nic tak velkého si sama a dobrovolně aplikovat nechtěla. Byla jsem zvyklá používat tampony a ty jsou přece jen trochu menší...
Nakonec jsem se ale ke koupi a používání kalíšku odhodlala a jsem tomu ráda. Co se týče zavedení povedlo se mi hned na první pokus a byla jsem velice překvapená, že jsem o kalíšku během několika minut vůbec nevěděla. Několik prvních vyjmutí bylo trochu problematičtějších - hlavně proto, že "kalíšek" se opravdu důkladně přisaje a není lehké ho proto vytáhnout. Ale brzy jsem přišla na svůj způsob jak zrušit přisátí a ani vyjmutí už mi po několika pokusech nácviku nečiní problém.
Mám za sebou používání "kalíšku" během jedné menstruace a musím se pochlubit, že jsem nepoužila jedinou vložku ani tampon, jen slipové vložky - pro jistotu. Na kalíšku oceňuji především to, že nevysušuje zbytečně sliznici jako tampony, že ho můžu použít při sportu - zkoušela jsem plavání a kolo a v neposlední řadě i to, že je ekologičtější a z dlouhodobého hlediska i ekonomičtější než všechny ostatní hygienické potřeby.
Kdybych tento příspěvek psala jako čistě propagační na závěr bych doplnila: z kalíšku jsem opravdu nadšená :-))) a proto ho doporučuji všem ženám i dívkám!!!
A kdybych chtěla apelovat na ekologické myšlení: ...jen se milé ženy zamyslete kolik za svůj produktivní život (ve smyslu možné produkce dětí) vyprodukujeme použitých vložek a tamponu...a přitom by to vyřešil jeden malý silikonový kalíšek.
Katka 26


Ahoj, s kalíškem jsem zatím absolvovala jen jediný cyklus, ale určitě to nebude poslední. Se zavedením a vyjmutím opravdu nejsou žádné problémy. Kalíšek jsem až na tu „ojku“, kterou asi taky za chvíli ustřihnu, vůbec necítila. Nejlepší je, že nemusím vůbec přemýšlet nad tím, jestli mám na další den v batohu dostatek vložek. Prostě vezmu jen flašku na vodu. Děkuji moc Ilče za super tip.
Andy

Zdeňka 8.6.: Dle Vašeho doporučení jsem si objednala kalíšek Mooncup B, jsem s ním spokojená, ale mám pár dotazů. Ráda bych věděla, zda je toto běžné: Když jsem na záchodě, tak se mi uvolní poševní svaly a když se utírám, tak mi kalíšek protéká, ale jen trochu, je to v pořádku? Kalíšek měním každé čtyři hodiny, protože potom mi připadá, že se nějakým způsobem jakoby vylije. Včera jsem kopila seno a říkala jsem si, že si ho vyměním až se vrátím a když jsem přišla, tak už bylo pozdě. Přitom mi přijde, že kalíšek sedí dobře. Jsou toto normální situace? Nebo si myslíte, že mám špatnou velikost, pomohlo by nějaké cvičení na zpevnění poševních svalů?
Ještě se chci zeptat na poslední věc, když zavádím kalíšek, on se ve mně otevře a pak mám zvláštní pocit, jako bych se nafouknula. Nevadí, že se mi do těla takto dostává vzduch nebo mi to jen tak připadá, protože je to pro mé tělo něco nového? Je pravda, že se s kalíškem mohu koupat?
Předem děkuji za odpovědi :-) Když pominu tyto mouchy, které si myslím, že časem vychytám, tak jsem s ním moc spokojená. Kdyby mě občas nezabolelo bříško, tak ani nevím, že menstruuji! Je to bomba a také mi vyhovuje, že nemám žádný odpad. Je to opravdu mnohem pohodlnější než vložky a na to, že jsem tampony vůbec nepoužívala, protože mi celkově neseděly, tak toto je naprostá paráda :-) Jsem opravdu moc ráda, že jsem ji jej koupila :-)
Ilona: Podle toho co píšete bych hádala, že je kalíšek o trošku menší než by měl být. Mě tohle dělal kalíšek Yuuki, když jsem ho testovala, který byl o 1mm menší obvodem než kalíšek, který běžně používám. Zpevnění svalů by to pravděpodobně vyřešilo. Když protéká takhle málo, tak pokud je to možné, stačí svaly aktivně používat při sexu - to je většinou nejrychlejší, nejjednodušší a také nejpříjemnější způsob. Je ale také možné, že jen zvýšenou letní aktivitou se to samo urovná.
S tím vzduchem to problém není. V pochvě je normálně vzduch a drobné dírky v kalíšku jsou tam právě proto, aby nebyla pochva zcela uzavřená a došlo k vyrovnání podtlaku. A je i dost možné, že je to jen pocit. Zase z vlastních zkušeností mohu říci, že při testování kalíšků, jakmile začnu víc přemýšlet jak to funguje, jsem schopna vymyslet spoustu věcí, které cítím. Jakmile mám co jiného dělat a na kalíšek zapomenu, už se nic z toho neděje.
S koupáním to zkuste nejdřív třeba ve vaně. Jde to, ale když kalíšek trochu protéká, tak to může zlobit. Mě to fungovalo tak, že se mi voda při plavání dostávala trochu do kalíšku.
Zdeňka 21.6.: Moc Vám děkuji za radu, začala jsem posilovat a hlavně jsem zkrátila stopku a hned se to zlepšilo. Udělala jsem to trochu hned na začátku, ale byla pravděpodobně stále moc dlouhá. Nyní je to v pořádku, už žádné prosáknutí, je to super.
Komu to říkám, tak jsou z toho všechny nadšené a chtěly by to také vyzkoušet, mám z toho velkou radost, že to mohu šířit dál :-)

Kalíšek jsem objevila před cca 3 lety na internetu. Moc se o něm nepsalo a když jsem se o něm zmínila v lékárnách v okolí, netušili, oč jde. Koupila jsem ho tedy přes net od slečny, jež zajišťovala distribuci v Čechách. Tehdy byl jen typ Mooncup. A byla jsem z něj okamžitě nadšená. Přes počáteční fázi zděšení při vyndavání ( určitě jsme to zažily každá: "ježišmarjá, on nejde ven") až po současnou naprosto suverénní manipulaci s ním :-)
Skoro okamžitě jsem ustřihla "cancourek" na vyndavání, protože to jde dobře i bez něj a tolik to nepřekáží a od té doby je v nezměněné podobě mým měsíčním nepostradatelným pomocníkem. Už si to neumím bez něj představit. Žádné nehygienické vložky, žádné tampony, které bolí...dokonce jsem přestala mít problémy s výtoky a menstruačními bolestmi.
A protože už to je nějaký pátek, co jej mám, rozhodla jsem se pořídit si nový, poněkud vzhledově úhlednější :-) a zabrousila na tyto stránky..A i když je docela úsměvné, že LadyCup je možné koupit v různých barvách ( marně uvažuji k čemu asi? ), zůstanu věrná Monocupu. Vyhovují mi jeho drážky k vyndavání, i miniměrka, která mi pomáhá v odhadu ukončení menstruace.
Všem těm, které toto čtou, vřele tuhle malou věcičku doporučuji. Za tu dobu, co jej užívám a básním o něm mezi námi děvčaty, jsem už nejednu k němu připoutala...snad ze všech kamarádek a známých, a jako že jich je na desítky, měla jen jediná výhrady a nepoužívá jej. Takže: tohle byl výborný nápad! :-)
Daniela, 39 let

Na doporučení kamarádek jsem si zakoupila Mooncup - přesvědčil mě definitivně váš web. Proto chci velmi poděkovat, že vše klaplo velmi rychle a já jsem kalíšek již mohla vyzkoušet. Musím říct, že je to poprvé v mém životě, kdy mi menstruace nepřijde nesnesitelná a cítím se i v tomto období dobře. Je to neuvěřitelné, myslela jsem si, že nic nemůže překonat tampóny (které mi ale z mnoha důvodů i tak vadily, přestože vložky bych používat nemohla vůbec). Jsem opravdu nadšená, ani jsem to nečekala.
Lenka (30 let)

Dnes sice "kalíškuji" teprve druhý den, ale zatím mám jen ty nejbáječnější zážitky. Vůbec nevím jak jsem bez něj mohla do téhle doby žít...
Když jsem ho poprvé viděla na živo byla jsem docela překvapená jeho velikostí, jsem asi i díky sportu poměrně hodně úzká a i menší velikost "B" na mě působila jako hodně velká. Ale hned při prvním zavádění se 100% potvrdilo to co na vašich stránkách píšete, a to že materiál je tak úžasný a měkoučký, že se mi povedlo kalíšek bez problémů zavést a umístit. Po prvním zavedení jsem ho obkroužila prstem jestli se správně roztáhl a diky tomu jsem přišla na to že ne, ale obroužením jsem docílila správného "zaklapnuti". A pak už jsem si začala jen užívat :-)
1. Vůbec nevnímám že mám menstruaci - kalíšek vůbec necítím - tento měsíc jsem "rozjezd" zvládla i bez léků tlumících bolest, první den jsem byla vždy úplně vyřízená. A tentokrát vůbec nic. Mam tu smůlu že jsem na některé léky alergická, a tak jsem moc ráda, že jsem se bez nich tentokrát obešla. - nepřipomíná mi to žádná vložka ani tampon - díky kalíšku nepociťuji žádný zápach, kterému jsem se v době svých dnů ani při používá kvalitních intimních prostředků, nedokázala vyhnout, nebo to byl alespoň můj pocit.
2. Kalíšek báječně drží nikam se nestěhuje a umožňuje mi dělat spoustu věcí které jsem se snažila v době menstruace omezit. Ať už se jedná o zcela běžné setkávání s lidmi, až po sportování. Jízdu na koni jsem sice ještě nevyzkoušela, protože kobylka je teď zraněná. Ale musím za ní denně chodit a vodit jí "na provázku" na dlouhé klidné procházky, aby jí otok opadl. A i při tom cítím jak moc mi to kalíšek zpříjemňuje. Máme tu hodně kopcovitý terén a tak mi to dá občas dost zabrat, abych kobyle stačila a přitom se mi samozřejmě zvedá tep. Vždy jsem při nějákém "sportovním" výkonu cítila zesílenou intenzitu krvácení,ale kalíšek tohle všechno zvládl bez problémů a ještě jsem neměla strach z toho, že jak se občas stávalo s vložkou, že pak budu mít špinavé prádlo a oblečení. Díky tomu skonči brzo mé "menstruační prádlo" v koši, protože už dnes (druhý den jsem si troufla vzít své běžné (oblíbené) a nemám o něj žádný strach :-) V sedle kalíšek určitě vyzkouším příště, protože cítím že s ním dokážu vše co jen budu chtít :-)
3. Díky kalíšku jsem se zbavila všech nepříjemných pocitů spojených s těmito dny a připadám si díky tomu mnohem klidnější a veškerá "protivnost" která mě při mých dnech často provázela je pryč. Přijdu si jako v kterýkoli jiný den můžu dělat úplně vše a nemusím se nijak omezovat. Tak že tímto všem oznamuji, že opouštím svou "menstruační noru" a vrhám se vstříc Světu každý den.
Doufám, že jsem se nerozepsala moc :-), ale to co jsem napsala, ani zdaleka nemůže popsat všechno mé nadšení, které jsem za tyto dva dny prožila :-)
Olga, 28

Milé kališnice, kalíšky došly a jsou super. Teď se občas o nich píše, ale stejně jsou ženy nedůvěřivé a já po první zkušenosti musím konstatovat, že jen lituju toho, že jsem o nich nevěděla dříve, jsou bomba.
Děkuji I.Rulíková

Milé "Kališnice", děkuji za zaslání kalíšku a ráda bych se s Vámi podělila o mé "první" zkušenosti s ním. Jsem velmi spokojená a "kalíškování" si užívám. Vše splnilo moje očekávání, ba co víc, předčilo je!!!! Jediné o co si můj novopečený kalíšek řekl, bylo zkrácení stopky. Jsem velmi potěšena tím, že nebudu muset spotřebovat tolik vložek, kolik jsem jich potřebovala až doposud. Při silnější menzes používám ještě jako sichrovku tenkou vložku, ale jinak je to prima!
Jsem z něho tak nadšená, že jsem o něm vykládala všude svým přítelkyním a kamarádkám.

MOC DÍKY !!!!! Ahoj holky, o kalíšku jsem se dozvěděla z Cosmopolitanu, dnes je to můj druhý den s kalíškem a opravdu to funguje, i v noci!!!!! Takže už žádné vložky ani tampóny, hned o Vás řeknu dalším kamarádkám, protože to opravdu funguje. Takže díky moc za poslání. Nejvíc se mi líbí, že vždy první den jsem měla spotřebu tampónů i 4 ks, kdežto kalíšek zavedu ráno a celou pracovní dobu až do večera jsem se o něj nemusela vůbec zajímat! Takže v práci ani nikdo neví, že přišly mé dny.
Lucie S. /29/, Brno

Zkušenosti s kalíšky Naturcup

Díky zmínce kamarádky, s kterou se zajímáme o zdravý život, "netypické" pomůcky a vychytávky, jsem se dozvěděla o tom nějakém kalíšku. Paradoxem bylo, že ho kamarádka sama ještě nepoužívala, ale i tak mě to nadchlo natolik, že jsem si nakonec jeden objednala (samozřejmě po důkladném zjišťování info o zkušenostech). No a jelikož jsem hodně na všechny přírodní věci, oslovil mě kalíšek nejenom názvem Naturcup.
První zkouška byla na férovku v 1. den menstruace. Jediný problém, který nastal byl ten, že se mi hned, když je uvnitř, nerozprostře. Tak vyndat a znova ... teď už vím, že ho hlavně v tom "stočeném" stavu nesmím zavádět dovnitř celou dobu, ale jen při začátku zavádění. Pak jen nechat otevřít a on už tam sám vklouzne ... :)
Ze začátku malinko špiním, ale myslím si, že to není doslova protékání, spíš si musím vždy na ten kalíšek zase zvyknout :)
Mám ho již 4. cyklus a jsem velmi spokojená. Co se týče hygieny (naštěstí mám práci, kdy přebývám u lidí v domovech, kde je pohodlí domácí toalety), nemohu si stěžovat. Spokojenost se týká určitě i hospodárnosti a ekologického způsobu. Mockrát děkuju za to, že kalíšek mám :)
Markéta

Dobrý den, děkuji za rychlé odeslání. Je to už druhý kalíšek Natur Cup, který od vás mám a jsem maximálně spokojená. Už ho používám čtyři roky a je to bezva. Nikde nic nevadí a musím přiznat, že mám občas spíše problém si uvědomit, že právě v tu chvíli mám menstruaci. Jsem aktivní sportovkyně (jízda na kole) a nikdy se mi nestalo, že by mi kalíšek v této či jakékoli jiné aktivitě překážel. Zároveň se mi nikdy nestalo, že by kalíšek nestačil svojí velikostí nebo se někde cokoli "prosáklo".
Jana

Milé kalíšnice :-)
chtěla bych Vám poděkovat za zaslání kalíšku Naturcup - právě končím první MS s kalíškem a musím říct, že je to opravdu geniální nápad! Padl skvěle a ani jsem s ním nezažila žádné problémy!
V době, kdy jsem požívala tampóny nebo vložky, tak mi bývalo špatně - bolela mě hlava a břicho a teď jsou tyto problémy s kalíškem pryč :-). Tak pohodovou MS jsem už dlouho nezažila!
Petra

Menstruační kalíšek Naturcup I používám 6 měsíců. Ze začátku jsem s tím trochu bojovala, vytahování kalíšku bylo na nervy. Teď už vím, jak ho správně zavádět, do jaké hloubky a taky jsem si líp osvojila techniku vyjímání (pobavila jsem se o tom se sestrou, která taky kalíšek používá a poradila mi jak na to). Těšila jsem se hlavně na to, že mi zázračně přestanou menstruační bolesti, které jsem mívala opravdu silné. První 4 měsíce se nic nedělo, resp. se snížil počet prášků, které jsem si denně musela vzít (z původních 2-3 na 1). I to jsem považovala za úspěch :) Poslední dvě menstruace už jsem si nebrala žádný, i když jsem břicho trochu cítila, ale nic, co by se nedalo vydržet. Dnes mám první den sedmé menstruace :) Neměla jsem PMS a břicho pobolívá úplně minimálně :) Nevím čím to je, ale je to super :))
Je pravda, že mi kalíšek trochu protéká, ale bohatě na to stačí slipová vložka a myslím, že by to vyřešil nákup většího kalíšku.
Na noc si ho nezavádím, měla jsem 2x zkušenost, že zajel hodně hluboko. Jednou jsem ho dolovala ven když už jsem byla trochu hysterická a podruhé mi ho musel vytáhnout přítel (což nebyla úplně skvělá zkušenost). Kegelovy svaly používat umím a trénuju, nicméně v tomto případě mi nepomohly.
I po těchto zkušenostech hlasuju stoprocentně PRO kalíšek. Jen jsem si na něj musela zvyknout a vychytat drobnosti :)
A díky holky, že jste ho začaly distribuovat, protože je opravdu k nezaplacení :)
Ivana

Zkušenosti s kalíšky Yuuki

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za Vaše stránky, díky kterým jsem se odhodlala vyzkoušet kalíšek. Zakoupila jsem kalíšek Yuuki ve variantě economic, přesvědčila mě příznivá cena i to, že jsem se nemohla rozhodnout mezi normální a soft variantou. Je mi 33 let, mám za sebou 3 porody, takže jsem vybrala velikost 2.
Kalíšek předčil všechna má očekávání. Zpočátku jsem ho trochu cítila, zkrátila jsem stopku na polovinu a zlepšilo se to. Nakonec jsem stopku úplně odstřihla a o kalíšku vůbec nevím, že ho mám. Při první menstruaci jsem pro jistotu použila ještě vložku, mám hodně silnou Ms, tak jsem nevěřila, že by neprotekl. Ale vůbec nic se nestalo. Už jsem si jistá a nepoužívám kromě kalíšku nic :-) V prvních dnech tedy vylévám co 4 hodiny, na konci Ms stačí 2x denně - prostě super! Určitě budu doporučovat dál.
Blanka

Mé zkušenosti zatím nejsou nijak velké, protože jsem kalíšek používala teprve poprvé. Nejprve jsem se jako pravděpodobně každá žena trochu zalekla velikosti a taky jsem si ho představovala poněkud měkčí. Budiž mu ke chvále, že ani jedno nebyl problém při zavedení. Když se kalíšek správně složí a pevně drží, zavedení je bez problémů i bez lubrikačního gelu. Vyjmutí ovšem alespoň u mě probíhalo nejprve dost drasticky, než jsem se naučila ho dobře zmáčknout. Potom už jsem nepotřebovala ani stopku. Určitě by se dámy neměly nechat odradit tím, že jim manipulace nejprve přijde nesnadná. Nejlepší je zkoušet to doma v klidu a zapojit pokud možno svaly pánevního dna.
Jedna drobnost, které jsem si všimla při pročítání Yuuki návodu je chybějící řádek či věta o rozvinutí kalíšku po zavedení. V ostatních jazycích je zmíněno, jak se má rozvinutí zkontrolovat, ale v tom českém to chybí. Nepředpokládám, že by si kdokoliv nejprve před objednání nepřečetl všechny možné internetové diskuze, návody a názory, ale přece jen by návod k použití měl být kompletní.
Strach z používání není naprosto vůbec nutný, je jenom potřeba dobře zvážit velikost – jestliže zažíváte trápení se zaváděním tamponů, které Vás různě tlačí, bude zřejmě lepší zvolit menší kalíšek. Nespornou výhodou je také to, že kalíšek opravdu nijak nezapáchá. Rozhodujícím faktorem pro mě osobně byly opakující se záněty, které jsem začala dávat za vinu tamponům a vložkám.
S kalíškem se zbavíte hromad odpadu, které vám páchnou v odpadkovém koši v koupelně, a rozhodně to není nijak devastující investice.
Doufám, že se povědomí o této pomůcce rozšíří mezi ženy všech věkových kategorií.
Magda, 23 let, Yuuki Soft 1

Hezký den, dámy, ženy, dívky a holky - zkrátka vy všechny, kterých se každoměsíční přírodní terorismus týká, musím se s vámi podělit o zkušenost, i když zatím nijak závratně dlouhou.
Když jsem se o kalíšku dověděla poprvé, přišlo mi to jako divné, drahé, ujeté, moc alternativní a vcelku nechutné, přešla jsem to bez zaujetí. Pak jsem se o něm dočetla znovu, to už byly i velmi pozitivní zkušenosti uživatelek. I tak jsem si říkala, že to asi není nic pro mě. Ale nedalo mi to a začala jsem hledat informace. Pročetla jsem spousty českých i zahraničních webů, prohlédla hromady obrázků a přečetla mraky diskuzí. Pak jsem si spočítala, kolik měsíčně utratím za tampony. (Menstruaci mám od 12 let a od 14 let používám jen a pouze tampony, vložka je pro mě osobně ta nejodpornější věc na světě.) Za pár měsíců jsem v plusu a navíc pak ještě několik dalších let bez starostí, to je přece fajn. Navíc spousta uživatelek píše, že se zbavily bolesti, to zní taky dobře, když od těch 12 let se pravidelně cpu několikanásobně vyššími dávkami léků proti bolesti a stejně jsem první tři dny naprosto vyřízená a nepoužitelná pro život ...
Tak rozhodnuto - objednám si ho, jenže jaký? V okolí nikdo zkušenosti nemá, jak se rozhodnout? Značka, velikost, drážky, kulička nebo snad barva? Tak znova: diskuze, videa, obrázky, diskuze, až jsem se nakonec rozhodla pro Yuuki Soft, balení obsahující obě velikosti - pro jistotu. Sice už je mi 29, ale jsem úzká a nerodila jsem. Když kalíšky dorazily, zdály se mi i složené oba dost rozměrné co se týká průměru, ale ženský, vezměte si průměry svých mužů, ono to s těmi kalíšky není zase tak žhavé ;-), navíc se dají použít různé lubrikanty.
Právě jsem absolvovala svůj první den s kalíškem a musím vám popsat, jak báječně se cítím. První pokus s větší velikostí nebyl úplně to pravé ořechové, nic nepříjemného, ale věděla jsem o něm. Tak jsem ho vyměnila za menší, prvních pár chvil jsem o něm taky věděla (ale myslím si, že to spíš byl pocit jen v hlavě než na druhé straně :-) ) a pak už naprostá spokojenost. Nechci nic zakřiknout, ale dnes jsem měla celý jeden prášek (dříve až 14 denně!), a to ráno po probuzení a zjištění že teroristka dorazila, před použitím kalíšku. O kalíšku celý den vůbec nevím, nic mě nebolí, což naprosto nechápu jak je možné, ale je to nepopsatelný pocit osvobození. Kalíšek je naprosto úžasný a skvělý a já nechápu, jak jsem nad ním mohla tak dlouho váhat! ;-)
Přeji vám všem odvahu a stejně fajn zkušenost - cítím se skutečně o 1000 % líp než dřív.
Hanča, 29 let, Yuuki Soft 1

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace