Značky menstruačních kalíšků

Menstruační kalíšky se vyrábí v mnoha zemích. Liší se tvarem, zakončením, barvami a materiálem, ze kterého jsou vyrobené. Nejčastěji jsou vyráběny ze silikonu. Záleží ale na tom, odkud silikon pochází. Některé silikony jsou certifikované (např. FDA certifikace), některé kalíšky samy mají certifikaci, jiné jsou zcela bez certifikace (často kalíšky z Číny z jednorázových importů). Pečlivě si svůj kalíšek vyberte. Jedná se o věc, kterou si zavádíte do těla a cenové rozdíly mezi necertifikovanými výrobky a kvalitními kalíšky nejsou až tak velké.

 

Menstruační kalíšky na webu Kalíšek.cz

Různé značky menstruačních kalíšků

Pro více informací o jednotlivých značnách klikněte na název značky. Pro podrobnější informace o velikostech kalíšků a pro jejich porovnání, se podívejte na článek Přehled různých značek menstruačních kalíšků.

Claricup

Claricup je menstruační kalíšek vyrobený ve Francii. Vyrábí se ve čtyřech velikostech (dříve pouze ve dvou), v jedné barevné variantě a je ze silikonu. 

DivaCup

DivaCup je menstruační kalíšek vyrobený v Kanadě. Vyrábí se ve dvou velikostech, v čiré variantě a je ze silikonu. 

FemmyCycle

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Fun Cup

Fun Cup je menstruační kalíšek vyrobená v Německu firmou Fun Factory. Vyrábí se ve dvou velikostech, každá ve 2 barvách.

Gaia cup

Gaia cup je menstruační kalíšek od české firmy Tierra Verde s.r.o., je vyrobený v Číně. Vyrábí se ve dvou velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu. 

LadyCup

LadyCup je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, v mnoha barvách a je ze silikonu. 

LaliCup

LaliCup je menstruační kalíšek vyrobený ve Slovinsku. Vyrábí se ve třech velikostech, v několika barvách a je ze silikonu.

LilCup

LilCup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve třech barvách a je ze silikonu. V roce 2018 se začaly prodávat i další varianty tohoto kalíšku. Tento kalíšek neprodáváme.

Lily Cup

Lily Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve více variantách, v růžových barvách a varianta vždy v jedné či dvou velikostech. Je ze silikonu.

LunaCup

LunaCup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve třech barvách a je ze silikonu. Tento kalíšek neprodáváme.

Lunette

Lunette je menstruační kalíšek vyrobený ve Finsku. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

Luv Ur Body

Luv Ur Body je nigerijský kalíšek, je vyrobený v Malajsiji. Vyrábí se ve třech velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

Mamicup

Mamicup je menstruační kalíšek vyrobený v Itálii. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

MASMI Organic Care

Masmi je menstruační kalíšek vyrobený ve Španělsku. Vyrábí se ve třech velikostech, v jedné růžové barvě a je ze silikonu.

Me Luna

Me Luna je menstruační kalíšek vyrobený v Německu. Vyrábí se v mnoha velikostech a barvách a je ze TPE (termoplastický elastomer). 

Merula Cup

Merula Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Německu. Vyrábí se v jedné velikosti a ve čtyřech barvách z lékařského silikonu. 

Mooncup

Mooncup je menstruační kalíšek vyrobený v Anglii. Vyrábí se ve dvou velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu. 

Naturcup

Naturcup je menstruační kalíšek vyrobený ve Španělsku. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Selena Cup

Místo výroby tohoto kalíšku není veřejně známé. Vyrábí se ve třech velikostech, v čiré a růžové variantě a je ze silikonu. 

Silky Cup

Silky Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Indii. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze TPE (termoplastický elastomer).

Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Ziggy Cup

Ziggy Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Je to jednovelikostní kalíšek vyrobený ze silikonu.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace