Anionové vložky Gift Pads

Vložky Gift Pads jsou na první pohled klasické jednorázové vložky. Mají ale kromě běžných savých vlastností i něco navíc - pozitivní vliv na naše zdraví díky "kouzelnému" zelenému proužku. Obsahují extrakt z máty a turmalínové jádro, které uvolňuje anionty a dlouhovlnné infračervené záření. Navíc tyto vložky nejsou bělené chlórem. Co jsou to aniony a proč je ve vložkách obsažený polodrahokam? Na to si odpovíme v tomto článku.

Proč používat vložky Gift Pads?

Kromě toho, že se tyto vložky používají stejně jako klasické intimní či menstruační vložky, mají mnoho dalších účinků na naše zdraví, právě díky turmalínovému jádru:

 • Chrání před infekcemi a napomáhají obnovovat přirozené pH pokožky.
 • Zlepšují vnitřní sekreci.
 • Odstraňují nepříjemné pachy.
 • Jsou vhodné i pro ženy, které trpí alergiemi či ekzémy.
 • Mají vysoce absorpční schopnosti, proto během své menstruace nespotřebujete tolik vložek a neprodukujete mnoho odpadu.

Zajímavost: Zkušenosti uživatelek potvrzují, že napomáhají zmírňovat projevy endometriózy.

Anionové vložky Gift Pads

Anionty a turmalín

Turmalínové jádro vylučuje anionty jinak zvané jako negativní ionty (též aniony). Molekuly těchto iontů jsou bez chuti a bez zápachu a jsou nezbytné pro naše zdraví. Vědci, kteří zkoumali účinky aniontů (nejedná se o žádné nové objevy), došli k mnoha zajímavým závěrům. Naše zdraví je přímo ovlivněno množstvím aniontů ve vzduchu. Prostředí s vysokou koncentrací negativních iontů (laicky řečeno prostředí s čistým vzduchem) je například v horských lesích, na pláži nebo třeba u vodopádů. Komu by tam nebylo dobře? :) Určitě se shodneme na tom, že v takovém místě se snadno zmírní stres, vymizí pocit únavy a zvýší se množství energie. A vědci by nám potvrdili, že velký vliv na to mají právě anionty. A i vložky Gift Pads mají dle výrobce díky svému složení mnoho pozitivních účinků: během menstruace zvyšují hladinu kyslíku v krvi, pomáhají čistit krev, podporují obnovu buněk a obnovují zdravé pH prostředí v intimní oblasti.

Turmalín a jeho účinky

Z turmalínu, polodrahokamu, který je obsažený v zeleném antibakteriálním proužku vložky, vychází dlouhovlnné infračervené záření. Toto záření nemá nic společného s UV zářením, které spaluje a poškozuje kůži, ani s radioaktivitou. Dlouhovlnné infračervené záření má nejdelší vlnovou délku infračerveného světla a je to jediný druh infračerveného světla, který dokáže proniknout hluboko do lidského těla.

Toto turmalínové jádro tedy:

 • obnovuje buňky a podporuje revitalizaci tkání zasažených zánětem a hojí rány
 • odstraňuje nepříjemný zápach a snižuje kyselost v krvi
 • posiluje imunitu
 • má antibakteriální účinky a zaručuje pocit svěžesti

Zajímavost: Již dlouhá léta je infračervené světlo využíváno v oblecích astronautů agentury NASA nebo se také používá k zahřívání novorozenců v nemocnicích celého světa.

Vložky Gift Pads a charita

Firma vyrábějící tyto vložky, firma GIFT Wellness, věnuje 10% z každého balení na charitu. Například v lednu roku 2014 věnovali 54 000 balíčků vložek ženám v uprchlických táborech v Sýrii. Podporují také sirotky a děti z chudých rodin ve studiu (Halimah School of Excellence - střední škola pro dívky v Pakistánu).

Anionové vložky Gift Pads

Vybrat si můžete ze tří variant

Po otevření vložky se anionty a infračervené záření uvolňuje přibližně 10-12 hodin. Vložku je ale samozřejmě potřeba měnit dle síly menstruace a s ohledem na hygienu.

Kromě běžného použití je doporučeno vložky Gift Pads použít:

 • po gynekologických zákrocích
 • při opakovaných infekcích močového ústrojí
 • při problémech s hemeroidy
 • po návštěvě bazénu

Použití během těhotenství výrobce nedoporučuje!

Vložky jsou vhodné také pro vegetariánky (ověřeno VEGSOC).

Náš názor

Na trhu je řada jednorázových vložek se zeleným proužkem. Výrobci často slibují naprosto zázračné účinky na zdraví (od pozitivního vlivu na intimní oblast se dostáváme například až k léčbě rakoviny!). V takové účinky my nevěříme (myslím tím "my" tým žen na Kalíšek.cz). Po vyzkoušení řady různých značek těchto anionových vložek musím uznat, že u některých je jasně znát, že se při "instalaci do kalhotek" začne něco dít a svěží pocit opravdu máte. Podle toho jsme také vybíraly vložky pro náš e-shop. Navíc vložky Gift Pads nejsou běleny chlórem a marketing anglické firmy je nám blížší než marketing firem na principu multilevel.

Zdroje informací: wikipedia.cz, www.giftwellness.co.uk

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Látkové vložky

Látkové vložky jsou dámské hygienické vložky vyrobené z různých textilních materiálů. Po použití je vyperete (v pračce, ne na valše) a použijete znovu. V tomto článku vás s nimi chceme seznámit. Jen s dostatkem informací totiž můžeme posoudit, zda by třeba právě látkové vložky byly vhodným doplňkem menstruační hygieny i pro nás.

9 věcí, kterých vaše lůno raději ušetřete

V televizi i časopisech jsme neustále doslova bombardovány různými skvělými výrobky na naši intimní oblast. Prodávají se v pěkných květovaných baleních či naopak (asi pro manažerky) v minimalistickém designu s decentní fialovou. A co slibují? Vůni a čistotu! A ještě lepší vůni a čistotu!

Čtyři sexuální tváře ženy

aneb za co také vděčíme menstruačnímu cyklu

Každá zralá žena (a je jedno, jestli ještě má menstruační cyklus či již prožívá menopauzu nebo má po ní) má v sobě minimálně čtyři v průběhu měsíce střídající se silné sexuální energie, jež se každá projevuje jinými kvalitami. Toto je třeba si uvědomit, vstřebat a tzv. zažít, abychom my ženy mohly naplno rozkvést a využít svůj potenciál, a aby nám muži mohli dát to, co potřebujeme k oboustranné spokojenosti.