Jak mě uchvátila přírodní kosmetika Anela

Značku Maluna sleduji už několik let. Přestože nepatřím k lidem, kteří by řešili ekologii příliš aktivně, menstruační kalíšek používám už přes deset let, protože je to prostě to nejlepší, co mě potkalo. Za ekologii má u mě plusové body, ale pro mě je u kalíšku nejdůležitější to, že s ním vlastně většinu času ani nevím, že nějakou menstruaci vůbec mám.

Ke spolupráci s Malunou jsem se dostala však naprostou náhodou – a ještě že tak! Mohla jsem si díky tomu otestovat přírodní kosmetiku značky Anela. Přiznám se, že jsem o ní dřív neslyšela. Po ozkoušení několika výrobků ji však nutně musím zařadit ke svým favoritům!

Testovala jsem Důvěrného pana Ylanga (deodorant), Kávovou drbnu (peeling) a Ochráním chodidla (balzám na nohy). Ani jeden z výrobků nezklamal. Naopak. I po dvou měsících při použití každého z nich stále chrochtám nadšením.

Důvěrný pan Ylang

Na první pohled mě Důvěrný pan Ylang zaujal svým provedením. Přiznám se, deodorant, který se nanáší ručně, jsem ještě nepotkala. Rozhodla jsem se, že ho musím zkusit na vlastní kůži.

Nezklamal. S přírodními deodoranty mám celkem zkušenosti. Většinou jsem ani jiné nepoužívala. Tento se řadí ke špičce.

Trochu mě vyděsil návod. Že by se musel nanášet dvakrát denně? Na to naštěstí nedošlo. Nežiju extra aktivním životem, takže jej stačilo aplikovat ráno a podpaží jsem měla celý den jako v bavlnce.

Krémový deodorant Anela
Jak se deodorant Anela používá? Naneste množství o velikosti hrášku do každého podpaží a pečlivě rozetřete po celé ploše. Během dne podle potřeby zopakujte.

Vůně přesně odpovídá slibům obalu. Jemná, květinová a lehce exotická. S tímto deodorantem jsem, na rozdíl od jiných, nezažila ani chvilku nejistoty.
Jediné, co by se mu dalo vytknout je snad to, že při nanášení kvůli svému složení trošku škrábe. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že v tento okamžik ještě stále docházím na chemoterapie, je má pokožka extrémně citlivá. Chvilkový nepříjemný pocit tak může být způsoben i tím.

Deodorant přes své maličké a skladné balení vydrží poměrně dlouho, záleží však samozřejmě i na tom, jak často jej aplikujete. Vzhledem ke svému stavu ho nepoužívám denně, ale i při denním používání vydrží přinejmenším dva měsíce.

Kávová drbna

Hned při prvním použití jsem měla jasno. Jestli se něco nezmění, budu v recenzi ochat nadšením ještě víc než u Důvěrného pána.
Kávová drbna mě okouzlila prostě vším! Od balení (o kterém se rozepíšu víc na konci) po naprosto úchvatnou vůni až po to nejdůležitější – tedy samotný účinek peelingu.

Hned po prvním použití jsem se cítila heboučká jako miminko. A co víc, jizva, kterou mám po nedávné operaci, po pravidelné masáži tímto kávovým peelingem, začala z ničeho nic nádherně mizet.

I u Kávové drbny však najdu jedno negativum. Voní tak nádherně, že při každé aplikaci bojuji s tím, abych „aspoň trošku“ neochutnala.
Základem složení je samozřejmě káva a cukr, magie je však nejspíše v olejíčcích, které to vše krásně spojují a pokožce dodávají ten správný „miminkovský“ pocit. 😊

Anela šlehané máslo

Ochráním chodidla

Jak už název napovídá, jedná se o balzám na nohy. S těmi jsem neměla nikdy problém a vždy jsem je měla jako z žurnálu, ale jak tak člověk stárne, tyhle jistoty tak nějak pomaličku a plíživě odcházejí, až najednou zjistí, že má nohy jako mamutík. To se stalo alespoň mě, takže když jsem balzám v nabídce zahlédla, hned jsem po něm sáhla.

Přišlo to prostě jako na zavolanou.

Možná už vám to přijde trochu přehnané, ale je to tak. Po otevření skleněné nádoby s balzámem si mě hned získala krásná mátová vůně. Přítel dokonce přiběhl do ložnice, jestli tam bez něj nejím mátovo-čokoládové bonbony, které on moc rád. Ale vůně je nic oproti konzistenci toho balzámu, která se podobá těm nejlahodnějším krémům.

Funkce. Pár krémů na nohy už jsem dostala. Většinou nějaký ten Oriflame, DM, prostě takovou tu klasiku, co člověk dostane k Vánocům od lidí, co ho až tak moc neznají, ale chtějí potěšit. Používala jsem je většinou při únavě a každý z nich trochu pomohl. Až Ochráním chodidla však moje nožky zbavil nejen únavy, ale ještě je zanechal vláčené a voňavé. Až Ochráním chodila jsem začala mít nutkání používat den co den.
Už pár minut se snažím najít, co bych mu vytkla, ale v tomhle případě žádné negativum nenalézám.

Anela se mi stala mou životní láskou v poli přírodní kosmetiky na první pohled, dotek i použití

Jak už jsem psala na začátku, nejsem člověk, který by žil v souladu s přírodou a ekologií tak, jak by měl. Důvodů pro to mám spoustu. Většinou jsou to výmluvy.

Rozhodně však oceňuji všechny značky, které se snaží o udržitelnost. Anela je v tomto skvělým příkladem. Už jen když jsem balíček od Maluny otevřela, jednoduché a minimalistické balení všech výrobků Anela mi udělalo velkou radost. Po zjištění, že jsou ze skla mé srdce přímo plesalo, protože jsem si hned začala malovat, na co takové krásné nádoby po použití jejich obsahu využiju.

Česká kosmetika Anela
Česká kosmetika Anela s vratnými skleněnými obaly

Anela se tak stala skutečně kosmetikou mého srdce po všech stránkách a pokud s ní ještě nemáte zkušenost, rozhodně doporučuji tento vroubek napravit. 😊

Bonus: Směs éterických olejů Harmonie

Kromě kosmetiky Anela mi v balíčku dorazila také směs éterických olejů od značky Nobilis Tilia. Jestli fandíte přírodní kosmetice, jistě ji znáte, protože neminula ani mé barbarské já.

Olejíček má skutečně výraznou vůni a do aromalampy stačí kapička, aby provoněla celý byt na několik hodin. Na mě osobně skutečně harmonickým a uvolňujícím dojmem působila (hned poté, co jsem se ji naučila správně dávkovat). Přítel nesouhlasí – ale to už tak většinou s muži a krásnými bytovými vůněmi bývá.

Určitě chci od této české značky zkusit olejíčků víc. Doma mám éterických olejů více, ale na rozdíl od tohoto se k nim raději příliš nevracím pro jistou lehce umělou vůni, kterou Nobilis Tilia naštěstí postrádá.

Markéta Gajdošová
Markéta Gajdošová
Copywriterka a blogerka

Psaní na volné noze se věnuji přes šest let. Přes své benefity mě nikdy neuchvátila kariéra v agentuře, kde si člověk nemůže klienty moc vybírat ani jim věnovat dostatečnou péči. Při práci je pro mě důležitá rozmanitost. K přírodní kosmetice mám velmi blízko, stejně jako k ostatním tématům spojeným s přírodou a udržitelným životním stylem. V osobním životě se věnuji především svému kocourovi a četbě. V současnosti se peru s rakovinou a snažím se šířit co největší povědomí o tom, že ani mladý člověk se nemá nechat u lékaře odbít, pokud má na nějakou podobnou nekalost podezření.

www.jednacopywriterka.czwww.linkgirl.cz

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Je mi padesát. No a? Život po menopauze nekončí

Ještě nikdy jsem nebyla tak tlustá, ale ještě nikdy mi nebylo padesát. ... Chlapi se mnou sice flirtují méně, ale o to víc si se mnou povídají. ... Je opravdu důležité počítat si vrásky a měřit si tuk na břiše? ... Život po menopauze nekončí. Jen je jiný - svobodnější, možná jednodušší, ale určitě velmi zajímavý.
Přečtěte si dva příběhy žen v přechodu z knihy Silvie Vnenkové Je mi padesát - no a?

Recenze: menstruační kalhotky Bodylok, Perties, Bubugau a Jessa (DM)

Recenzentka Tereza má slabost pro objevování a zkoušení nových značek menstruačních kalhotek. Díky tomu si můžete přečíst o jejích uživatelských zkušenostech se značkami Bodylok, Bubugau, Perties a Jessa. Poslední jmenované jste možná zahlédly v "déemku". Jak Tereze sedly velikosti, jaký dojem na ni udělal materiál jednotlivých kalhotek - a hlavně, jak obstály co do savosti? Vše se dočtete v téhle recenzi.

"Něco tak hrozného jsme ještě neviděli." Zkušenost čtyřnásobné matky s inkontinencí

Vlaďka je maminkou čtyř dětí a také chodícím důkazem, že svaly pánevního dna je potřeba stále udržovat. S poporodní inkontinencí si zažila své, ale odhodláním, cvičením a rehabilitováním se vyhnula operaci - z pohledu lékařů nevyhnutelné. Přečtěte si o tom, jak vzala Vlaďka úniky moči "do svých ruk".

Inkontinence a psychosomatika: tabu, ponížení, obavy z budoucnosti

Naše vzorce a přesvědčení velmi účinně modelují naši každodenní realitu. Pátrat po hlubokých, psychosomatických příčinách potíží, obzvláště pokud běžné postupy a léčba nezabírají, může přinést kýžený posun. Platí to i u tabuizovaných problémů s inkontinencí. Líba Vaňková se věnuje psychosomatice a podporuje ženy na cestě léčení a hledání jejich plného potenciálu. V tomto článku se zamýšlí nad psychosomatickými souvislostmi inkontinence.