Veganské kondomy Glyde Slimfit – recenze

Hledáte bezpečnou, veganskou a fair tradeovou ochranu při pohlavním styku? Kondomy Glyde jsou vyrobeny z přírodního latexu bez přídavku kaseinu, jsou tím pádem 100% veganské, navíc pocházejícího z ekologického zemědělství podporujícího Fair Trade. Přečtěte si zkušenost s veganskými kondomy Glyde, kterou sepsala Michelle.

Hezký den všem. Jmenuji se Michelle a ráda bych se zde na blogu podělila o svou uživatelskou zkušenost s veganskými kondomy Glyde, na které jsem přišla díky portálu Kalíšek.cz. Zaujaly mě (převelice) a po domluvě vznikl nápad na malou recenzi této australské značky, která by ženám preferujícím bariérové alternativy k hormonální antikoncepci, mohla pomoci v orientaci i rozhodování. Používání kondomů je věcí hluboce intimní a s respektem k intimitě je napsána i tato recenze.

Ke kondomům mám pozitivní vztah a z různých důvodů jsou pro mě prakticky jedinou možnou variantou ochrany. Otěhotnět nemohu, ale nákaza pohlavní nemocí mi hrozí jako každé jiné ženě. Jejich používáním si tedy chráním hlavně své zdraví. I já patřím k ženám, které si pro sebe hledají tu pravou značku. Pokud máte ke kondomům podobný vztah, a nebojíte se ve své intimitě experimentování, můžete zkusit, jaké „to“ je s veganským kondomem a porovnat pak své dojmy s mou subjektivní recenzí. Volba typu a značky kondomů je do značné míry věcí osobního vkusu každé ženy/muže a co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat druhému…

Veganské kondomy Glyde

Kondomy Glyde versus Durex

Aby byla recenze přínosnější, zkusila jsem kondomy Glyde porovnat s některými řadami kondomů Durex, které lze běžně koupit v prodejnách a které stabilně patří k tomu nejlepšímu na českém trhu, i když nejsou veganské. K tenkým, anatomicky tvarovaným kondomům GLYDE SLIMFIT jsem vybrala dvě analogické řady od Durexu – DUREX FEEL ULTRA THIN a vůbec nejtenčí kondomy od Durexu – DUREX INVISIBLE. Ano, daly se zařadit i jiné „tenké“ řady jako Durex Feel Intimate, ale nechtěla jsem to pro začátek zbytečně komplikovat… Všechny srovnávané kondomy jsou vyrobeny z latexu a opatřeny povrchovou lubrikací.

Před samotnou aplikací není na škodu podívat se na datum expirace, které by mělo být vyraženo na obalu každého kondomu, ne pouze na krabičce. To už je dnes standard a příjemně mě překvapilo, že kondomy Glyde mají krom tohoto na obalu uvedenou celou řadu informací včetně data výroby, což je od výrobce fér. Pro někoho méně podstatné, ale pro mě docela zajímavé, protože čím je kondom starší (a čím déle se např. nosí po kapsách a peněženkách), tím vyšší je i riziko jeho selhání.

Z hlediska množství poskytnutých informací na obalu i v návodu jsou pro mě tyto veganské kondomy č. 1 ve srovnání s oběma řadami kondomů Durex, které na obalu obsahují informací podstatně méně. Návod k použití ve formě letáčku je u kondomů Glyde mj. v češtině a je pozitivní, že obsahuje i upozornění na typické chyby při používání kondomů, včetně té vůbec nejčastější (hádejte, které :).

Ještě před otevřením jsem zkusila vzít postupně do rukou všechny kondomy, prohmatat je v obalech prsty a kondomy Glyde na mě ve srovnání s tenkým profilem obou kondomů Durexu působily jako nejsilnější.

Postupně jsem všechny vzorky kondomů vyzkoušela a potěšily mě všechny. Jahodové kondomy Glyde mají velmi příjemnou vůni, jsou skvěle anatomicky tvarované jako obě řady od Durexu a myslím si, že „slim design“ je dobrou odpovědí pro ty muže, kteří kondom odmítají kvůli tomu, že jim špatně sedí. Poctivé a stabilní jahodové aroma veganského kondomu jsem ocenila při bezpečném potěšení ústy; v puse byl sice částečně cítit i přírodní latex, ale minimálně, a ne rušivě. Původní obava z pachuti v ústech se nepotvrdila. Vím, že někomu vadí latexový zápach kondomů. Výrobci o tom vědí a prakticky všechny srovnávané kondomy se vyznačovaly tím, že nebyly nijak nepříjemně cítit „po gumě“.

Kondomy Glyde mají oproti oběma řadám od Durexu přeci jen slabší vrstvu povrchové lubrikace silikonovým olejem a použití lubrikačního gelu na vodní bázi se zde přímo nabízí. Velká odlišnost mezi kondomy je v materiálu. U kondomů Glyde bylo na první dotyk poznat, že jsou vyrobeny jinak a dvojitý namáčecí proces dělá z těchto kondomů velice zajímavou alternativu, v níž se kombinuje vysoká bezpečnost, spolehlivost daná zpevněným materiálem a zároveň tenká struktura latexu, která prakticky neomezuje citlivost při použití.

Zatímco oba kondomy Durex jsou už na pohmat z velmi tenkého latexu, který si přímo říká o podobně citlivý a pozorný přístup při navlékání (kondomy od Durexu se díky své jemnosti rády krčí a méně zkušeným mohou vznikat už po odrolování prvních centimetrů zrádné vzduchové bubliny, o snadném poškození kondomu ostrým nehtem nemluvě), materiál kondomu Glyde je pevný, snadno přilnavý a dokonce při odrolování zpočátku pruží a vrací se mírně nazpět. Jeho navlékání je ale díky použitému materiálu celkově snadnější. I díky tomuto dojmu lze kondom Glyde s klidem doporučit i pro anální pohlavní styk.

Rozdíly v tloušťce latexu mezi všemi srovnávanými kondomy jsou velmi malé, přesto byl mírný „pocitový“ rozdíl při běžném pohlavním styku znát, a to i pro mě. Měkčí struktura materiálu kondomů Durex není tak rozhodující, roli zde spíše hraje silnější povrchová lubrikace, která přinášela o chlup lepší a příjemnější pocity nežli u kondomů Glyde. Asi nejlépe z tohoto srovnání vyšel kondom FEEL ULTRA THIN, který má přibližně stejnou tloušťku jako kondom Glyde (0,060 mm).

Jasnou výhodou kondomů Glyde je jejich nižší cena. Australský výrobce nabízí u biovýrobku solidní ochranu za nižší cenu, nežli Durex u obou srovnávaných řad. Jelikož ceny v prodejní síti se mohou různit, lze s hrubým cenovým srovnáním tvrdit, že cena tří kondomů Glyde vychází o až 50 Kč levněji nežli cena tří kondomů Durex Invisible.

Závěrem této minirecenze bych ráda shrnula to, že všechny tři porovnávané řady jsou kvalitní, uživatelsky velmi přívětivé a záleží spíše na detailech či už jednou zmíněném osobní vkusu, resp. čemu dáváte u kondomů přednost Vy. Osobně jsem se ustálila na tom, že jsem v tomto vzorečku kondomy Glyde zařadila na druhé místo za Durex Feel Ultra Thin a před Durex Invisible. Pořadí je to těsné jak na olympiádě – zatímco kondomy Glyde jsou nejlepší z hlediska informačního doprovodu, pevnosti materiálu a odolnosti, kondomy Durex jsou jemnější a pro genitálie lehce příjemnější. Kondomy Durex Invisible jsem dala na třetí místo proto, že uživatelsky ve srovnání s první dvojicí zaujaly nejméně.

Milé čtenářky, děkuji, že jste to dočetly až sem. Co bych vzkázala – nebojte se kondomů a používejte je. Nepřinášejí jen šetrnější přístup k vlastnímu tělu, ale dá se s nimi zažít i spousta legrace. A já věřím, že sex s úsměvem na rtech je ten nejlepší sex – ať už jste samy, nebo v páru!

Kondomy značky Glyde si můžete zakoupit na e-shopu Maluna.cz

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Veganské kondomy Glyde


Australská značka kondomů Glyde je na trhu již více než dvacet let. A i když nám ve třetím pokračování Bridget Jonesové tvrdí, že použití veganských kondomů je nespolehlivé, je tomu naopak. Nejen že jsou veganské kondomy stejně bezpečné a účinné jako ty klasické, ale navíc jsou v mnoha ohledech i příjemnější.

Historie antikoncepce - 1. část

Otázka antikoncepce a zabránění nechtěnému početí je stará snad jako lidstvo samo. Samozřejmě je možné sledovat určitý vývoj a změny v jednotlivých obdobích. Bývaly doby, kdy jakkoli bránit početí dítěte, bylo vnímáno jako velký hřích. Určitě mnozí z vás slyšeli o předchůdcích dnešních kondomů, které se dříve vyráběly z jehněčích střívek. Ale víte například, jak zabraňovali nechtěnému početí ve starověké Číně či v Egyptě? Kdy se objevila první antikoncepční poradna nebo jak vypadalo úplně první nitroděložní tělísko? Vydejte se společně se mnou na pouť skrze několik století naší historie a objevme způsoby antikoncepce našich předků.

Antikoncepce a moudrost ženského těla

Žijeme v době, kdy jsme hormonální antikoncepcí doslova zaplavení, její výhody jsou zdůrazňovány a o nevýhodách se často mlčí. Je výborné, že někdo vymyslel způsob, který brání nechtěnému početí a my si tak sami můžeme regulovat a určovat kolik dětí budeme mít. Mladým dívkám je ale hormonální antikoncepce předepisovaná již od útlého věku, v době, kdy ještě ani nemají ustálený menstruační cyklus. Takto mladé tělo můžou (ale i nemusí) hormony poznamenat.

Kondom pro ženy

Dámský kondom je tenký kondom, kterým se žena chrání při sexu. Zavádí se do pochvy před pohlavním stykem. Je možné ho zavést několik hodin před stykem. Funkcí kondomu je kontracepce (brání otěhotnění) a zdravotní ochrana - kondom brání přenosu pohlavních chorob, včetně viru HIV.