Mé první okamžiky s kalíškem

Před třemi lety jsem poznala Ilču i celé její podnikání okolo ženských potřeb. Kalíšek mě zaujal, ale říkala jsem si – já se svou silnou menstruací…? To asi nedám … Přišel další rok a Ilča má opět svou přednášku o kalíšku ...

Ženy uživatelky jen potvrzují skvělost tohoto výrobku. Najednou se setkávám s reakcí „Cože? Ty ho ještě nemáš…?“ No nemám… V kruhu žen, se kterými sdílím mnoho společného se cítím najednou, jak marťan… Snad už jsem jediná, která ho nemá...

Další setkání, ještě intenzivnější … U Ilči nakupuji různé zboží – bederní pásy, kosmetiku, tělové i ušní svíce, vaginální tablety, erotické pomůcky … zásobuji zbožím i své blízké … a kalíšek stále NE. Přesto nad ním stále uvažuji.  Když už ho skoro chci koupit, zeptá se mě někdo – a jak to je v noci, že to z kalíšku nevyteče…?  Aha – no jo…, to mě by to určitě vyteklo a zase kalíšek nekupuji …

A najednou to přišlo. Toto léto. S Ilčou trávím hodně času. Stále pracuje, i když odpočívá, stará se o webovky kalíšku, odpovídá na dotazy žen, přidává tam příspěvky, aby ženy byly o všem informovány.  To vše se děje okolo mě. Kalíšek se skloňuje ve všech pádech. Tak ještě dál otravuji s tím, co mám v hlavě a ptám se. Ilča ochotně vysvětluje. Už toho vím tolik, že bych mohla sama dělat přednášky na téma kalíšku :). Tak jo – jdu do toho. Pár dotazů na velikost a už si mohu vybrat ze široké škály barev. Sahám po krásně fialovém. Od prvního okamžiku tuto věcičku zbožňuji. Dostávám k tomu dárkem pytlíček ve stejných barvách…

Menstruační kalíšek Lunette Cynthia

Najednou se těším na menstruaci. Přichází velmi brzy po zakoupení. Ještě konzultace s kámoškou ohledně vyvařování kalíšku. Nedodržuji čas – už ho chci mít… :). Ještě před zavedením stříhám šňůrku.

Jde vše dobře, ale přece jen… dávám si intimku. Chodím častěji na wc se kontrolovat. Vytahuji kalíšek co 2 hodiny. Napadá mě - ono to asi funguje…,  vše je v pořádku. Místo na wc si kalíšek čistím ve vaně. Jsem ráda, že mám dovolenou a v klidu to prozkoumám a naučím se.

První den je pohoda – to mám slabší – uvidíme v noci a druhý „můj mega krvavý den“. Noc přežívám stejně, jako s vložkami. Pro jistotu si ustelu pod sebe ručníky. Ráno vše čisté… A nastává „den D“. Jedu pryč z domu – rodičům umýt okna. V hlavě mi probleskne – bude to v pohodě? Nemám si to pojistit vložkou? Beru si tanga a věřím. Takový luxus při menstruaci :).

Při čištění kalíšku poznávám svůj silný den. Ilča jednou vyprávěla, že nějaká žena maluje obrazy ze své menstruační krve. A mě hnedka napadá „jó holka, tak ty bys také mohla tvořit“.

Jsem šťastná… spokojená… a mám chuť se podělit o mé první pocity s kalíškem. Možná, kdybych nad tím přemýšlela víc – napsala bych to jinak, ale momentálně to cítím takto.

Ilčo děkuji. A ženy – pokud váháte podobně, jako já – JDĚTE DO TOHO!

Kamila

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kalíšek Mooncup versus LadyCup, Yuuki a Me Luna

Od roku 2004 používám Mooncup B. Vyhovuje mi, ale byla jsem zvědavá, jestli některý z nových typů kalíšků není ještě lepší. Vyzkoušela jsem LadyCup S, Yuuki Classic velikost 1 a Me Lunu Classic M.

Kališnice na Facebooku

Milé ženy, také se vám už stalo, že jste si pořídila kalíšek a z nějakého důvodu vám nevyhovoval? Anebo naopak jste se k jeho nákupu ani neodhodlaly, protože jste se bály, že si z tak široké nabídky nevyberete správně?

Letní dny s menstruačním kalíškem

Proč si mnoho žen pořídí svůj první kalíšek právě v době léta? Odpovědí na tuto otázku je hned několik – jsou to různé výhody, které kalíšek poskytuje a jiné hygienické pomůcky ne. Takže se pojďme na tyto výhody podívat!

Menstruační kalíšek Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.