Menstruační kalíšek Gaia cup versus Yuuki

Zkušenosti a porovnání kalíšků Gaia cup a Yuuki.

Nejdřív jsem si pořídila Gaia cup velikosti L, protože je mi 35 a mám děti. Se zaváděním a vyndáváním nebyly žádné problémy, kalíšek je měkoučký, krásně se s ním manipuluje. Nikdy jsem ho v sobě necítila, netlačil. Stopka na konci je mrňavá a podle mě na nic, ale vzhledem k velikosti a měkkosti kalíšku není potřeba, vždycky jsem ho pohodlně chytila za dno. Kalíšek od počátku trochu protékal. Byla jsem nadšená tím, jak se s ním cítím, tak jsem si říkala - nic není dokonalé.

Pak jsem se dočetla, že to tak nemá být, a na radu paní Ilony jsem si pořídila Yuuki velikosti 1. Kalíšek je výrazně tvrdší, což z mého pohledu znamená, že se zavádí méně pohodlně, ale na druhou stranu se stoprocentně můžete spolehnout, že se rozvine, resp. vystřelí do původní podoby. Napoprvé jsem ho v sobě cítila, ale pak už nikdy. Pohodlí maximální. Neprotéká. Stopka na konci je docela dlouhá a tvrdá, ale já osobně ji stříhat nebudu, protože kalíšek je malinký a tvrdý, takže když zajede hloub do pochvy, za spodek bych ho prostě nevytáhla. Záleží na individuální obratnosti, samozřejmě.

Nadšena jsem si pořídila ještě korálový Lunette velikost 1. Je měkoučký jako Gaia cup a malý jako Yuuki 1, navíc krásně barevný, jsem absolutně spokojená. Že by hrály roli detaily ve tvaru nebo umístění otvorů pod lemem, jsem si nikdy nevšimla. Kalíšky fungují perfektně.

Alexandra

Zkušenost s menstruačními kalíšky Yuuki a Gaia cup

Ke zkušenosti doplňujeme ještě předchozí emailovou konverzaci:

Alexandra:

Dobrý den, začala jsem používat Gaia cup větší velikost, protože splňuju kritéria věk a porod. Menstruaci mám slabou, při vyjímání se mi nikdy nevylil, potud pohodička, ale kalhotky nikdy nezůstanou úplně čisté, což mě docela štve, zvlášť když se tady na fórech dočtu, že ostatním se to nestává. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli je možné, že by měl být kalíšek menší. Tampóny jsem vždycky používala nejmenší velikost a stačila mi. Je možné, že potřebuju menší kalíšek, i když už jsem rodila?

Ilona:

Dobrý den, pokud jste používala malé tampóny, tak je pro Vás Gaia cup pravděpodobně opravdu moc velký. U tohoto kalíšku to nepoznáte tak, že by Vás tlačil, protože je hodně měkký. Ohne se a protéká po stranách. Jediné řešení je pořídit menší kalíšek, ale vždy je těžké odhadnout o kolik. Radila bych vyzkoušet např. Yuuki 1, což je středně velký kalíšek, který je vyrobený v ČR a cenově velmi dostupný :) Kalíšek, který máte, si ale určitě nechte, může se Vám hodit někdy později. S materiálem se nic nestane.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.