Porovnání Yuuki 1 Classic vs Lunette model 1

Mezi Yuuki a Lunette nejsou nijak výrazné rozdíly, jak v rozměrech, tak v tvrdosti. Obě značky mají dvě velikosti a porovnávala jsem obě malé velikosti.

Mají stejnou šíři, v délce je Yuuki o něco kratší a má trochu kuželovitější tvar než Lunette, na rozdíl od Lunette je Yuuki o dost hladší, Lunette má povrch takový trochu „pogumovaný“ mnohem lépe se drží, když je mokrý, protože to tolik neklouže.

Lunette: tento kalíšek používám 2,5r oku bez nehod, bez nesnází. Nezradil mě, jen ze začátku byly malé neshody, jako vyjmutí kalíšku, protože jsem jedna z těch žen, kterým vyhovuje dát kalíšek trochu hlouběji a tak to pak chce trochu cviku. Jsem zvyklá povytáhnout kalíšek za stopku, je sice pružnější, ale jde to dobře, hlavně díky výrazným drážkám. Taky se mi nestalo, že by se kalíšek nechtěl rozvinout. Prostě od prvního dne jsme parťáci i v těch nejhorších dnech.

Yuuki: stejně jako Lunette je Yuuki skvělý kalíšek, je o něco tvrdší a tak se rozvíjí jak má, hezky se přisaje a drží na místě. Nezradil mě ani, když jsem byla na ostro. Dvakrát se mi stalo, že kalíšek nechtěl ven. Vzhledem k tomu že stopka od Yuuki je sice pevnější, ale je dutá a drážky jsou takové nicotné. Dvakrát se nechtěl pohnout z místa a já už celkem panikařila. Stopka moc spolehlivá není, určitě je lepší jej chytat za spodní část, kde jsou výrazné drážky a je ho za co uchopit a pohodlně vyndat. To se mi také osvědčilo. Určitě by se nemělo stávat, že kalíšek nejde ven. Jako u všech kalíšků, bych doporučila ustřihnout stopku jen v případě, že ji opravdu nepotřebujete. Osobně bych se bez ní neobešla. Za mě Yuuki doporučuji, stejně jako doporučuji jej vytahovat spíše za spodní část než za stopku, protože to jde dost špatně.

Za mě je to remíza, ani jeden nemá takovou chybu, která by se nedala odstranit zkušeností nebo cvikem.

Porovnání Yuuki 1 Classic vs Lunette model 1

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...

Kalíšky dle objemu, průměru a délky

Při výběru toho pravého kalíšku pro vás se mohou hodit seznamy kalíšků, kde jsou jednotlivé značky a velikosti seřazené dle průměrů, objemů a délek. Některé údaje v tabulce se mohou lišit od toho, co uvádí výrobce. Vycházíme z našich vlastních měření a porovnávání kalíšků.