Porovnání Yuuki 1 Classic vs Lunette model 1

Mezi Yuuki a Lunette nejsou nijak výrazné rozdíly, jak v rozměrech, tak v tvrdosti. Obě značky mají dvě velikosti a porovnávala jsem obě malé velikosti.

Mají stejnou šíři, v délce je Yuuki o něco kratší a má trochu kuželovitější tvar než Lunette, na rozdíl od Lunette je Yuuki o dost hladší, Lunette má povrch takový trochu „pogumovaný“ mnohem lépe se drží, když je mokrý, protože to tolik neklouže.

Lunette: tento kalíšek používám 2,5r oku bez nehod, bez nesnází. Nezradil mě, jen ze začátku byly malé neshody, jako vyjmutí kalíšku, protože jsem jedna z těch žen, kterým vyhovuje dát kalíšek trochu hlouběji a tak to pak chce trochu cviku. Jsem zvyklá povytáhnout kalíšek za stopku, je sice pružnější, ale jde to dobře, hlavně díky výrazným drážkám. Taky se mi nestalo, že by se kalíšek nechtěl rozvinout. Prostě od prvního dne jsme parťáci i v těch nejhorších dnech.

Yuuki: stejně jako Lunette je Yuuki skvělý kalíšek, je o něco tvrdší a tak se rozvíjí jak má, hezky se přisaje a drží na místě. Nezradil mě ani, když jsem byla na ostro. Dvakrát se mi stalo, že kalíšek nechtěl ven. Vzhledem k tomu že stopka od Yuuki je sice pevnější, ale je dutá a drážky jsou takové nicotné. Dvakrát se nechtěl pohnout z místa a já už celkem panikařila. Stopka moc spolehlivá není, určitě je lepší jej chytat za spodní část, kde jsou výrazné drážky a je ho za co uchopit a pohodlně vyndat. To se mi také osvědčilo. Určitě by se nemělo stávat, že kalíšek nejde ven. Jako u všech kalíšků, bych doporučila ustřihnout stopku jen v případě, že ji opravdu nepotřebujete. Osobně bych se bez ní neobešla. Za mě Yuuki doporučuji, stejně jako doporučuji jej vytahovat spíše za spodní část než za stopku, protože to jde dost špatně.

Za mě je to remíza, ani jeden nemá takovou chybu, která by se nedala odstranit zkušeností nebo cvikem.

Porovnání Yuuki 1 Classic vs Lunette model 1

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Mooncup versus Lunette

Vybíráte menstruační kalíšek a nevíte, kterou si vybrat značku? Jaké jsou výhody a nevýhody? Alča popisuje svoje zkušenosti s menstruačním kalíškem Mooncup a Lunette. Přečtěte si recenzi a rozhodování může být jednodušší.

Menstruační kalíšek Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.