Proč u mě vyhrává kalíšek Yukki

Několik let jsem používala LadyCup, který mi časem přestal vyhovovat. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet kalíšek od jiné značky a zvolila jsem kalíšek Yuuki.

LadyCup jsem kupovala v době, kdy na trhu bylo jen pár kalíšků a LadyCup byly jen v základní průhledné barvě a jednom jediném růžovém pytlíku. Po několika letech používání se LadyCup dost zbarvil (do takové až hnědé barvy), což je ryze estetický problém, ale připadalo mi, že jaksi ztuhnul - silikon ztratil původní pružnost, kalíšek jsem po zavedení cítila, což bylo obtěžující. Tak jsem si pořídila nový kalíšek Yuuki ve variantě soft.

První příjemnou změnou byl u Yuuki skutečně měkoučký materiál. Kalíšek se snadno složí pro zavedení - totiž udržet jednou rukou složené cosi, co se samo intenzivně snaží vrátit do původního stavu, a ještě se při tom pokoušet zavést to byla s LadyCupem občas fuška.

Stejně tak vyjímání je u Yuuki tisíckrát jednodušší - kalíšek má na spodku a na stopce vystouplé proužky, takže ho člověk snadno čapne a vytáhne. LadyCup má pár vystouplých teček, což mně osobně moc nepomohlo a stávalo se mi, že jsem s kalíškem sváděla mnohaminutové souboje o to, zda zůstane uvnitř nebo se odhodlá vydat ven. Vzhledem k tomu, že metoda 'strčit prst a uvolnit podtlak' u mě bohužel nikdy nefungovala, se mi také vícekrát stalo, že jsem kalíšek vytáhla tak prudce, respektive on spíš ze mě vyskočil tak prudce, že buď obsah vyšplouchnul všude okolo, nebo kalíšek žbluňknul do záchoda, nebo pokud možno obojí.

Další výhodou Yuuki jsou o malounko větší dírky po obvodu, kterých je méně než u LadyCupu. Dírky u LadyCupu nešly jen vymýt vodou, používala jsem vlhčené ubrousky v kombinaci s lehkým násilím, občas jsem musela dírky pro důkladné vyčištění prošťouchávat špendlíkem. Yuuki stačí bez obtíží propláchnout vodou.

Co se týče rozvinutí kalíšku po zavedení - Yuuki je naprosto bez problémů, pokud mám pochybnosti, obkroužím ho prstem, vždy se rozvine. S LadyCup se mi párkrát stalo, že se za žádnou cenu nechtěl rozvinout - rozvinul se třeba až na třetí pokus. Absolutně nechápu proč, možná byla chyba v mých příliš stažených svalech a ne v kalíšku, ale pro úplnost to taky uvádím. Většinou se všude píše, že ženy se silnými svaly pánevního dna by měly mít spíš tužší kalíšek, ale mně osobně to vyhovuje naopak. Yuuki soft vůbec necítím, ale ani neprotéká.

Tedy kalíšek Yuuki naprosto doporučuji. A taktéž doporučuji sterilizační kelímek do mikrovlnky, naprosto revoluční věc, která člověka uchrání od vyvařování na sporáku!

Anička

Menstruační kalíšek Yuuki varianta Soft

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.