Anionové vložky z bio bavlny

Spojení bio bavlny a turmalínového jádra – duo, na které jsme dlouhou dobu čekali. A právě vložky Gentle Day® z Litvy tyto dvě věci v sobě propojují. Čím se tyto anionové vložky od běžných vložek odlišují?

Všechny vložky jsou označeny zdravotním certifikátem Made for Health, který se používá jako symbol chemicky a zdravotně nezávadných textilních produktů v oblasti zdravotní péče. Chemickou neškodnost potvrzuje soulad s nařízením REACH a biologickou nezávadnost zas mikrobiologická kontrola a testy biokompatibility, které byly Gentle Day® provedeny na finálním produktu.

Certifikace anionových vložek Gentle Day

Vložky mají také označení Oeko-Tex® 100 (No 2011LK0006). To znamená, že příslušný produkt úspěšně prošel testy na více než 100 parametrů souvisejících se zdravím člověka, které provádějí nezávislé testovací instituce sdružení OEKO-TEX®. Produkty s tímto označením splňují nejvyšší požadavky na zdraví člověka a životní prostředí.

Vložky Gentle Day® jsou ale šetrné nejenom k nám, ale i k přírodě. Norma ISO 14001:2004 se zaměřuje na systémy řízení životního prostředí, jejichž prostřednictvím se zajišťuje efektivní výrobní proces, zdokonalená přeprava, efektivnější využívání přírodních zdrojů a hospodaření s odpadem a minimalizace činností negativně ovlivňujících životní prostředí, t. j. znečišťujících vzduch, vodu a půdu.

Aniony (či anionty)

O pozitivních účincích anionových vložek jsme již psali (Pozitivní účinky turmalínu v anionových vložkách). Ale krátké opakování nikdy neuškodí.

Ionty můžeme rozdělit na kladné – kationty a záporné – anionty, které jsou považované za zdraví prospěšné. Vložky Gentle Day® obsahují turmalínový pásek, který dokáže vlivem zvlhčení produkovat anionty a malé množství infračerveného světla (Far-IR), které se například používá při světelné terapii.

Zajímavost: Vědci zjistili, že naše zdraví je přímo ovlivněno množstvím aniontů ve vzduchu.

Anionty se nachází ve volné přírodě, například v lesích, ale jejich největší koncentrace je v blízkosti moře. Jsou schopné ze vzduchu přitahovat různé mikročástice a také dokážou ničit viry, eliminují počet bakterií, odstraňují prach a zápach. Pokud je tělo vystaveno nedostatku aniontů, mění se jeho chemické složení a tyto změny mohou vést k fyzické únavě a dokonce až k depresím či úzkostem. Pokud naopak máme aniontů dostatek jsme více odolní, vitální a celkově více zdravější. Zvýšit koncentraci aniontů můžeme právě díky vložkám Gentle Day® (tedy nejlépe zkombinovat anionovou vložku s pobytem v horském lese a trvalé zdraví máme zaručené :)).

Anionty pronikají do vnitřních pohlavních orgánů, kde se skrze sliznici vstřebávají do krevního oběhového systému, zvyšují okysličení krve, čímž urychlují proces regenerace vnitřních pohlavních orgánů. Zvýšenou sekrecí se organizmus rychleji a účinněji zbavuje toxických a cizorodých látek. Tím získává vyšší regenerační schopnost a odolnost vůči externím vlivům. Zároveň tento proces zvyšuje imunitu vůči choroboplodným zárodkům.

Anionové vložky Gentle Day vám doporučujeme používat:

 • Na každodenní nošení
 • Při výtocích během vaginální mykózy a jiných infekcí
 • Pokud jste náchylná k infekcím močových cest
 • Při inkontinenci
 • Při menstruaci
 • Při problémech s hemeroidech
 • V období po porodu
 • Po pobytu v bazénu
 • Při aktivním sexuálním životě
 • Po gynekologických zákrocích

Používání během těhotenství se nedoporučuje.

Už jsme si uvedli, že uvnitř vložek se nachází turmalínové jádro - proužek, který produkuje anionty, ale co dál? Vložky Gentle Day® jsou mnohonásobně savější než klasické vložky, a to díky své absorpční vrstvě: kukuřičnému polymeru. Veškerá tekutina zůstane vsáknuta právě v této vrstvě, což znamená, že se nedostane do těch nižších vrstev. Noční vložky Gentle Day® dokonce absorbují 3–4x více tekutiny oproti běžným nočním vložkám.

Aby vložka držela na kalhotkách, je zespod opatřena lepicím páskem. Konvenční vložky však obsahují lepidlo, které může být škodlivé. I na to výrobci vložek Gentle Day® mysleli. Obsahují lepidlo, které je vyrobeno na potravinářské bázi a které není zdraví škodlivé. (A nemusíte se obávat, že by po odlepení vložky na kalhotkách zbytky tohoto lepidla zůstaly.)

Dotyková vrstva je z bio bavlny a je tak mnohem vhodnější pro ženy, které trpí různými intimními problémy. Opravdu je mezi konvenční bavlnou a tou bio tak velký rozdíl? Ano, je. O rozdílech této bavlny jsme se rozepsaly v článku o bio bavlně. Ač se článek zaměřuje na spodní prádlo, pro jednorázové hygienické pomůcky z bio bavlny to rovněž platí.

Jak často vložky Gentle Day® měnit?

I když jsou tyto vložky savější (což dokazuje i krátké video), je potřeba je pravidelně měnit. Noční vložky vydrží celou noc a u těch denních záleží na síle vaší menstruace, doporučujeme vyměňovat co 4 až 6 hodin. Intimky jako ochrana prádla (a zároveň ochrana vaší jemné pokožky, pokud používáte kalhotky ze syntetických materiálů) zvládnou i delší dobu.

Anionty jsou z jedné vložky uvolňovány po dobu 10–12 hodin.

Denní anionové vložky Gentle Day

Pozitiva anionových vložek Gentle Day®

 • Jsou prvotřídní kvality a vhodné i pro citlivou a alergickou pokožku.
 • Napomáhají obnovování přirozeného pH pokožky.
 • Neobsahují chlór, formaldehyd, aromata, ani žádné jiné škodlivé látky a nemají tak žádné vedlejší účinky na vaše zdraví.
 • Jsou to jediné ekologické a organické vložky s anionovým páskem obsahujícím turmalín, které mají patent (patent č. 200510076755).
 • Spojují výhody Far-IR (infračervené světlo) a anionovou technologii.
 • Mají vynikající antibakteriální a protizánětlivé účinky.
 • Mají velmi dobrou prodyšnost i během horkých dní.
 • Intimku můžete používat delší čas – antibakteriální ochrana dokáže působit až 20 hodin (doporučujeme však vložku vyměňovat častěji).
 • Každá vložka je samostatně zabalená a nachází se ve sterilním a hermeticky uzavřeném balení.
 • Zlepšují vnitřní sekreci.
 • Odstraňují nepříjemné zápachy.
 • Díky své vysoké savosti nespotřebujete tak velké množství vložek, a to ani při silné menstruaci.

Na e-shopu Maluna.cz si můžete vybrat z různých variant vložek Gentle Day®.

 
Veronika Lančaričová
Autorka článku

Veronika je blogerka, která píše pro různé internetové portály a tématu menstruace se věnuje v rozhovorech a článcích v časopisech. Jejími tématy je nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, například ženské archetypy. Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen. Píše o tom na svých stránkách Bohozena.cz. Rovněž vede kurzy, rituály a semináře pro ženy.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Historie dámských vložek

Látkové vložky zažívají opět svůj velký návrat. Je zde ale mnoho lidí, kteří tvrdí, že návrat k látkovým vložkám je krokem zpátečnickým a že tyto vložky jsou dnes dávno překonané. Ale není vložka jako vložka! Na obranu dnešních látkových vložek mohu říci, že oproti svým „předchůdkyním“ se tyto moderní látkové vložky v mnohém změnily a společné už mají pouze to, že jsou „látkové“. Jak ale vlastně vypadaly menstruační vložky dříve a jaký byl jejich vývoj? To se můžete dozvědět v našem článku, věnovaném speciálně historii látkových vložek!

Hygienické pomůcky v šestinedělí

Když přijde chtěné těhotenství, je každá žena plná štěstí a radosti. Dříve či později se ale většinou dostaví různé pochybnosti, obavy a strachy... My se tu podíváme na obavy "co bude těsně po porodu" aneb co se to vlastně bude dít v šestinedělí.

Léto a problémy v intimní oblasti

Celý rok se těšíte na dovolenou a nakonec na ní trávíte svůj čas tím, že řešíte různé zdravotní problémy? Vaše zdraví může ovlivnit vícero faktorů. Pojďme si povědět jak se vyhnout problémům v intimní oblasti.

Pozitivní účinky turmalínu v anionových vložkách

Polodrahokam turmalín je v posledních letech čím dál častěji zmiňován v souvislosti se svými pozitivními účinky na lidské zdraví. Najdete ho i v antibakteriálních vložkách Gift Pads, které pomáhají zlepšit váš komfort v průběhu periody a především při opakujících se vaginálních zánětech. Je tedy na místě dozvědět se o turmalínu více.