Chytrý kalíšek si pomocí apky řekne o vyprázdnění a naučí vás znát svou menstruaci

Je tohle budoucnost menstruace? Chytrý mobil určitě vlastníte a možná i chytré hodinky - brzo budete moct mít i chytrý menstruační kalíšek s biosenzorem. Jeho součástí je aplikátor pro snadné zavedení, UV čisticí kelímek a apka do mobilu, která vám zahlásí nejen potřebu kalíšek vylít, ale také sleduje objem menstruačního krvácení, jeho délku a pravidelnost. "Svému tělu můžete porozumět jako nikdy předtím," říká zakladatelka biotechnologického startupu Emm, který s chytrým kalíškem přichází.

Chytrý kalíšek futuristického tvaru pojme tolik krve jako čtyři tampony, dle výrobce poskytuje až 12 hodin nepřetržité ochrany a je dodáván se speciálním, opakovaně použitelným aplikátorem pro intuitivní zavedení. Pouzdro na kalíšek funguje jako nabíječka a zároveň malý přenosný UV sterilizátor. Takže chytrý kalíšek očistíte i tam, kde není umyvadlo s tekoucí vodou. Tuhle malou revoluci slibuje biotechnologický startup Emm, jejich kalíšek se vší chytrou výbavičkou má být k dispozici v roce 2023 a na stránkách emm.co se můžete postavit do fronty jeho budoucích uživatelek, tedy zapsat se na waitlist.

www.emm.co
www.emm.co

Kalíšek je vyrobený z měkkého lékařského silikonu, vydržet by měl 3 roky - a díky jeho používání nevytvoříte odpad v podobě 1000 tamponů.

"Sledujte své menstruační zdraví, aniž byste hnuli prstem"

Kalíšek Emm má "chytrý" biosenzor, který se propojí s aplikací v telefonu a automaticky aktualizuje informace o menstruačním průtoku, o síle krvácení, délce cyklu a jeho pravidelnosti. To je pokrok oproti jiným aplikacím pro sledování menstruace, kde je potřeba vstupní data zadávat ručně.

Údaje, které Emm zaznamenává a shromažďuje (samozřejmě jen pro vás, údaje nejsou nikomu poskytovány), přináší příležitost více své menstruaci více rozumět, mít představu o jejím standardním průběhu i o změnách a odchylkách, které mohou naznačovat nějaký zdravotní problém. Rozhodně budete mít "tvrdá data" ohledně množství odcházející krve, což se může hodit při diskusích s vaším gynekologem.

„Víme, že technologie inteligentních senzorů použitá v našem kalíšku bude ženám užitečná. Mohlo by to také změnit způsob, jakým se reprodukční zdraví zkoumá a obecně zlepšit porozumění v oblasti gynekologického zdraví," říká zakladatelka startupu Jenny Button.

Jste připravena na novou generaci menstruačních pomůcek? :-)

Zdroj: metro.co.uk, emm.co

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Karolína Svobodová o pánevním dnu, pestrosti pohybu a "pekáči buchet" na břiše

"Pekáč buchet nechte raději do trouby," říká fyzioterapeutka se zaměřením na gynekologii a porodnictví o přetěžování břicha nevhodným cvičením. S Karolínou Svobodovou jsme se bavili nejen o návratu do formy po porodu a zkoušce, kterým je pro pánevní dno těhotenství, ale také o vaginální bylinné napářce a bolestivé menstruaci. "Pokud má žena bolestivou menstruaci, měla by se zamyslet nad menstruačními pomůckami," říká fyzioterapeutka.

Menstruační pomůcky v čase: od smotků papyru po kalíšky z lékařského silikonu

Pokrok nezastavíš. Alespoň na poli menstruační hygieny se pokrok nezastavil ani v 21. století. Nejednu ženu překvapí, co vše se dnes nabízí slečnám v rozpuku. Některé maminky náctiletým dcerám nevěří, že jejich spolužačky nosí cosi jménem menstruační kalhotky. A babičky věru neví, co si myslet o comebacku látkových vložek. Je to návrat zpátky na stromy? Přečtěte si, jaká menstruační hygiena je dnes nejvíc v kurzu.

Gynekoložka Kateřina Kneiblová: Volná menstruace mě baví, ženám ji doporučuji

Ženy, které chodí na gynekologii k doktorce Katce Kneiblové, od ní slýchají doporučení praktikovat volnou menstruaci. Proti menstruačním bolestem se jí to osvědčilo a jejím pacientkám také. Kromě toho to může být i pěkná soukromá zábava a výzva. Svou osobní zkušenost s volnou menstruací Katka půvabně popisuje v tomto článku.

Kousnul mě žralok. Sedla jsem si na sekyru. Co o nás říkají menstruační eufemismy?

Navštívila vás teta z Červené Lhoty? Pro menstruaci existuje nespočet eufemistických pojmenování. Červený kód, rezavé trubky, měsíční zúčtování... Které používáte (a proč) a které vás naopak uráží? Víte, jak menstruaci slangově říkají v jiných zemích? A co o nás a o světě, ve kterém žijeme, používání těchto výrazů vlastně vypovídá?

Gynopsychosomatika: Gynekoložka Katka Kneiblová hledá s ženami léčbu "na míru"

O svém projektu Gynopsychosomatika jako prostoru, kde se dají gynekologické problémy řešit nad rámec rychlé prohlídky v ordinaci, nám povídala gynekoložka Kateřina Kneiblová. Ženám na konzultacích pomáhá hlouběji pochopit tu kterou gynekologickou diagnózu a poradit se o alternativních možnostech léčby. Řeč byla i o endometrióze, vlivu neřešených stresů na naše zdraví či praktikování volné menstruace, které mnohým Katčiným pacientkám ulevilo od menstruačních bolestí.