Chytrý kalíšek si pomocí apky řekne o vyprázdnění a naučí vás znát svou menstruaci

Je tohle budoucnost menstruace? Chytrý mobil určitě vlastníte a možná i chytré hodinky - brzo budete moct mít i chytrý menstruační kalíšek s biosenzorem. Jeho součástí je aplikátor pro snadné zavedení, UV čisticí kelímek a apka do mobilu, která vám zahlásí nejen potřebu kalíšek vylít, ale také sleduje objem menstruačního krvácení, jeho délku a pravidelnost. "Svému tělu můžete porozumět jako nikdy předtím," říká zakladatelka biotechnologického startupu Emm, který s chytrým kalíškem přichází.

Chytrý kalíšek futuristického tvaru pojme tolik krve jako čtyři tampony, dle výrobce poskytuje až 12 hodin nepřetržité ochrany a je dodáván se speciálním, opakovaně použitelným aplikátorem pro intuitivní zavedení. Pouzdro na kalíšek funguje jako nabíječka a zároveň malý přenosný UV sterilizátor. Takže chytrý kalíšek očistíte i tam, kde není umyvadlo s tekoucí vodou. Tuhle malou revoluci slibuje biotechnologický startup Emm, jejich kalíšek se vší chytrou výbavičkou má být k dispozici v roce 2023 a na stránkách emm.co se můžete postavit do fronty jeho budoucích uživatelek, tedy zapsat se na waitlist.

www.emm.co
www.emm.co

Kalíšek je vyrobený z měkkého lékařského silikonu, vydržet by měl 3 roky - a díky jeho používání nevytvoříte odpad v podobě 1000 tamponů.

"Sledujte své menstruační zdraví, aniž byste hnuli prstem"

Kalíšek Emm má "chytrý" biosenzor, který se propojí s aplikací v telefonu a automaticky aktualizuje informace o menstruačním průtoku, o síle krvácení, délce cyklu a jeho pravidelnosti. To je pokrok oproti jiným aplikacím pro sledování menstruace, kde je potřeba vstupní data zadávat ručně.

Údaje, které Emm zaznamenává a shromažďuje (samozřejmě jen pro vás, údaje nejsou nikomu poskytovány), přináší příležitost více své menstruaci více rozumět, mít představu o jejím standardním průběhu i o změnách a odchylkách, které mohou naznačovat nějaký zdravotní problém. Rozhodně budete mít "tvrdá data" ohledně množství odcházející krve, což se může hodit při diskusích s vaším gynekologem.

„Víme, že technologie inteligentních senzorů použitá v našem kalíšku bude ženám užitečná. Mohlo by to také změnit způsob, jakým se reprodukční zdraví zkoumá a obecně zlepšit porozumění v oblasti gynekologického zdraví," říká zakladatelka startupu Jenny Button.

Jste připravena na novou generaci menstruačních pomůcek? :-)

Zdroj: metro.co.uk, emm.co

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační plavky a koupání během menstruace

Ačkoliv jsou menstruační plavky na českém trhu již čtvrtým rokem, stále budí mnoho emocí. Ženy nevěří, že by mohly fungovat, a také se znovu rozhořely diskuze na téma, zda je bezpečné se při menstruaci koupat. Mýtus o infekci při koupání během menstruace je totiž v Čechách pevně zakořeněný. Takže, jak to tedy je?

Děti a menstruace

Když s dětmi mluvíte o menstruaci odmala, nebude to pro ně tabu ani žádné "fuj". A nezáleží na tom, zda máte chlapečka, nebo holčičku. Když totiž klukům vštípíte, že menstruace je "ženská záležitost", která je nemá zajímat, v dospělosti se k partnerce otočí zády, ať si ty ženské věci vyřeší sama, protože přesně k tomu byli vedeni... Přečtěte si, kdy a jak mluvit s dětmi o menstruaci.

"Kdy už bude menstruace neutrální slovo jako třeba rohlík?" ptá se Ivana Kolcunová a zve na představení

"Jedna věc mě nepřestává udivovat. Že menstruace je v dnešní době pořád ještě tabu," říká Ivana Kolcunová, vzdušná akrobatka a spoluautorka multižánrové inscenace obnaŽENA, která jedinečným způsobem představuje proměny ženy během menstruačního cyklu. Přečtěte si, jak Ivana zvládá náročné umění ve všech fázích svého cyklu, a přijďte se 6. června podívat na představení do bránického divadla Bravo!