Jak se Kalíšek.cz proměnil v teepee

Tohle není článek o tom, jak se z blogu stal stan. :) Je to o mé skoro dovolené, během níž došlo ke kompletní změně designu tohoto blogu. Je to tak trochu o blogu, tak trochu o mně a taky trochu o mateřství.

Jak jsem připravovala změnu

Už poměrně dlouho mi nevyhovoval design tohoto blogu a hlavně administrační systém - tedy to, v čem pro vás články připravujeme. Přes horu práce jsem posouvala rozhodnutí to změnit, protože mi bylo jasné, že na lusknutí prstů to nebude. Nakonec jsem na začátku roku 2020 našla skvělého programátora, Jana Polzera, se kterým jsem neměla obavy se do celkem velkých změn pustit. Díky corona akci a mým kolegyním na OČR se celá akce protáhla až do léta a jak už to s mými internetovými projekty bývá, závěr byl opět celkem nestandardní (o tom ostatním si můžete přečíst v článku O nás).

Dovolená v teepee

Teď na chvilku odbočíme do roku 2017. V zimě jsem objevila koňský tábor a řekla jsem si, že by bylo fajn na něj poslat moji šestiletou dceru. Protože jsme zrovna byli na horách kousek od místa, kde se tábor koná, rozhodla jsem se tam zajet a omrknout toho týpka, co to pořádá. Po delším pátrání jsme s dcerou našly jeho ranč a zastihly ho s koňmi v zablácené venkovní ohradě (byl únor). Na pohled sympaťák mi sdělil, že předškolní dítě na tábor nevezme, ale že pořádá i dovolenou v teepee, kam můžeme přijet obě. Po ujištění, že program je opravdu úplně volný a nebudu nucena do žádných ryze táborových aktivit, jsem svolila a přihlásily jsme se.

Ilona Bittnerová doslova na koni :)
Tak tohle dělám, když neprodávám kalíšky a nesedím u počítače. :)

A tak jsem konečně, čtvrt století vzdálená od svého snu, začala jezdit na koni. Trochu se to zkomplikovalo narozením mého dalšího potomka, ale díky tomu, že má skvělého tátu, to nebyla komplikace fatální. Letos jsme už po čtvrté vyrazili na koňský tábor aneb dovolenou v teepee.

Čas blogu se blíží... a blíží

Přibližně od dubna jsem měla pocit, že už to bude. Že už Kalíšek.cz příští týden přepnu na nový systém. První týden v červenci už jsem byla hodně naštvaná a frustrovaná a rozhodla jsem se, že ačkoliv všechno rozhodně není hotové ani dokonalé, tak to přepneme. Jenže ani to, co jsem chtěla dodělat, jsem ten týden nestihla a odjeli jsme na koňský tábor. Bylo jasné, že pro rok a půl starého Zorana je to místo jako dělané. Corona restrikce zas způsobily, že jsem vzdala naši každoroční cestu na Balkán. A tak se stalo, že jsem se rozhodla na táboře zůstat o něco déle než jiné roky.

Nejsem v pozici, a ani nechci být, že bych si mohla od práce na nějakou dlouhou dobu odpočinout. Proto jsem po večerech nebo při odpoledním Zoranově spaní zapínala pod ochranou plachty našeho teepee noťas a doťukávala, co bylo potřeba. Zatímco Zoran drandil na malém traktoru po mostě přes řeku, volala jsem s programátorem a domlouvali jsme, jak a kdy to přepneme. A jedno odpoledne jsem si pak vyhradila opravdu jen pro sebe a blog, zasedla ve stínu teepee ke klávesnici a s panem Polzerem jsme to společnými silami vypnuli a zapnuli v novém. Dopadlo to dobře! Neobjevil se žádný velký zádrhel a url fungují, jak mají. Další bod pro mě!

Ilona Bittnerová a její "dovolená" v teepee
Takhle vypadám těsně po tom, co jsme Kalíšek.cz konečně přepnuli na novou verzi.

Máma, mimino a koně

A teď ještě to o mateřství. Lidi se mě na to často ptají, jak zvládnu to a to, a ačkoliv mně to přijde jako normální, věnuji tomu kus místa v tomto článku. Byla jsem se Zoranem v teepee loni, když byl ležák, na týden. Letos jsme nakonec zůstali 4 týdny a poslední byl dovolená se vším všudy, protože mi dcera vylila na noťas sladkou limonádu... Mít mimino na táboře v teepee je úplná pohoda. Kam ho dáte, tam ho najdete. V noci spal se mnou na dřevěné podlážce na zemi v teepee, a když byla moc zima, rozdělali jsme oheň. Protože mu tehdy bylo 5 měsíců, všechnu potravu ještě zastalo kojení.

Letos jsme byli na jaře hodně sami, protože corona... Zoran se hodně zajímá o techniku - traktory, zásuvky, montování všeho druhu. Řekla jsem si tedy, že je nutné ho socializovat a vést ho k lásce k přírodě. K tomu koňský tábor posloužil skvěle. Každý týden noví lidé, psi a koně každý den, řeka, stromy, slunce, déšť... Pro batole ideál. Já jsem byla taky šťastná, s dětmi a díky partnerovi a babičce na 2 týdny i s časem pro sebe a koně. Věrná svému heslu „šťastná matka → šťastné dítě“, jsem pobyt prodlužovala a prodlužovala. 

Na koňském táboře
V ceně je relax, zábava i osobní rozvoj! :)

Samozřejmě to pro mě byla i trochu výzva. Mám ráda čisté děti. :) Při dešti nás zachránil igelitový overal, pravidelně jsme prali a sluníčko vysvitlo vždycky tak akorát, abychom během chladných dnů a deště nepropadli trudnomyslnosti.

Co jsem si vzala z našeho obchodu a nešlo by to bez toho?
  • Měsíčková mast - je výborná na štípance, pomohla, když jsem si pořezala nohu, i když jsme se trochu připekli.
  • Mýdlo Erdé - vůbec si nedovedu představit táboření se sprcháčem. V řece jen studená voda, ve sprchách většinou taky. Smývali jste někdy sprcháč ledovou vodou? :)

Všechno ostatní kromě zubní pasty bychom už mít nemuseli a skoro jsme nepoužívali. Všichni se dobře opalujeme, takže opalovák jsme vytáhli asi 2x na uši. Tělové mléko bylo fajn, protože jsme někdy byli suchoučcí až šupinatí, ale to bychom zvládli i s měsíčkovou mastí. Gel na obličej a arganový krém od Nobilis byl takový můj malý luxus, který jsem občas večer stihla. Stejně tak šampon. A úplně se bojím zmínit menstruační potřeby... já už bych opravdu ráda menstruovala, nezáviďte mi, prosím, ale pořád kojím a pořád nic. :)

Kdybych to měla nějak shrnout, tak mám radost z toho, že jsem hodně času strávila se svým synem u činností, které bychom jinde nedělali. Pobyt v přírodě byl zároveň parádně uzemňující, člověk si mnohem snadněji uvědomí, co pro něj je a není v životě důležité. A jsem na sebe pyšná, že jsem zvládla udělat i dost práce a konečně mám blog v novém kabátku!

Ilona Bittnerová na koňském táboře
Příští rok jedeme zase...to jsem zvědavá, co za práci si opět vymyslím. :)

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ilona Bittnerová: „šťastná matka → šťastné dítě“

Na dnešní rozhovor jsem se od začátku velmi těšila. Popravdě nebýt této ženy, nemohl by vzniknout žádný předchozí rozhovor, neboť by nebyl ani samotný web Kalíšek.cz. Řeč je o Iloně Bittnerové, majitelce blogu Kalíšek.cz, která pro české ženy objevila menstruační kalíšky a dala vzniknout i samotnému pojmenování "menstruační kalíšek" (o tom vám jistě ráda poví v rozhovoru). Kromě toho, že se věnuje „menstruační osvětě“ a ukazuje, jak může být menstruace příjemnější a pohodovější záležitost, věnuje se také mnoha jiným činnostem a aktivitám.

Kalíšek.cz - web pro dívky a ženy

Hledáte informace o možnostech hygieny při menstruaci? Zajímá vás co je to dámský kondom nebo jak vlastně vypadá panenská blána? Máte silnou menstruaci a nevíte co s tím? Pak jste na správných stránkách! Tvoříme je pro vás od roku 2006!