Moje první... Designérka hřejivého body Moody testovala menstruační kalhotky

Má vlastní projekt, který pomáhá ženám cítit se lépe při menstruaci, ale až doteď sama neměla menstruační kalhotky. Jméno designérky Kateřiny Rydlové si určitě vybavíte v souvislosti s úžasným vynálezem - vyhřívaným bodýčkem zvaným Moody, které pomáhá ženám ulevit od menstruačních bolestí. Jak se Katce osvědčily menstruační kalhotky značky Wuka? "U kalhotek jsem se nejvíc bála pocitu, že mám tam někde 'plínu' - ale takový dojem jsem vůbec neměla," popisuje svou zkušenost.

Moje první.
Ano, mám vlastní projekt pomáhající se cítit lépe při menstruaci a neměla jsem menstruační kalhotky - tak se maličko stydím, ale jsem moc ráda, že jsem jedny dostala k testování. A musím říct, že skvělé.

Měla jsem nohavičkové menstruační kalhotky Wuka, velikost M, ale určitě by mi lépe sedlo S a S taky u spodního prádla nosím, takže velikostně určitě sedí a není čeho se obávat.

Kateřina Rydlová - designérka hřejivého body Moody - testovala menstruační kalhotky

Materiál - krásně jemný, prodyšný, příjemný, pohodlný. Střih mi tedy připomínal spíše pánské trenky, a jelikož nejsem zvyklá nosit ani kraťáskové, ale nejradši mám brazilky nebo taková ta bezešvá tanga z jemného materiálu, která nejsou vlastně nijak cítit a nejsou pod oblečením vidět, tohle byl pro mě maličko nezvyk.

Každopádně jsem je využívala hlavně na spaní. Zejména ty noci, když jsem cítila, že už to ráno přijde, takže jako takovou pojistku. A i na noc, kdy menstruace přišla. Necítila jsem, že bych byla v mokrém nebo něco podobného, a jelikož spím stejně v kraťasech, vzala jsem si k nim jen vršek od pyžama a myslím, že to vypadalo i docela cute, hlavně já se cítila pohodlně.

U kalhotek jsem se nejvíc bála pocitu, že mám tam někde plínu - a takový pocit jsem vůbec neměla.

Testování menstruačních kalhotek WUKA

A co se týče údržby, tak teď je mám, tuším, půl roku, nosím je jednou za menstruaci na noc hned první nebo druhý den. Pak je propláchnu nejdříve v umyvadle a pak je přidávám v pracím sáčku k tmavému prádlu a peru na 40 a dávám předpírku, ale tu dávám u spodního prádla vždy a kratší cyklus a dávám tekutý prací prášek, takový eko, co používám na tmavé prádlo. Za hodinu a půl vypráno a vše v pořádku. Kalhotky vypadají pořád stejně, spíše jsou takové ještě jemnější a to bude tím tencelem, to je opravdu úžasný materiál.

A kam je ještě nosím, vozím, tak je cestování. V létě se mi totiž stalo, že mě cyklus maličko vypekl a já menstruaci dostala mnohem dříve, a jelikož já miluju být třeba 2 dny ve městě a pak 2 dny v nějaké chatě mimo civilizaci a tohle překvápko přišlo právě v momentě, kde byla nejbližší vesnice pár kilometrů, říkala jsem si, jak by se mi hodily. A tak je teď balím s sebou. Kdyžtak je využiji jako spodek k pyžamu a příště mě to tolik nezaskočí.

Takže moc doporučuji! A pokud máte přítele, manžela, budete rozhodně trenkoidně ladit. ☺
🧡
Moc děkuji Maluně za možnost testovat a jsem moc ráda, že mám takovou pomůcku k bodýčku ve sbírce, a určitě si pořídím další ještě v jiném střihu na denní používání.

katka-rydlova
Kateřina Rydlová
Produktová a průmyslová designérka se zaměřením na design help a design medical

Designérka, která se zaměřuje na návrhy zdravotnických pomůcek a přístrojů. Mezi její projekty patří hřejivé bodýčko pro úlevu při menstruaci a emoční světlo Lumen pro těhotné ženy. Sama si prošla hormonální změnou po vysazení antikoncepce a menstruačními bolestmi. To odstartovalo její zaměření na návrhy intimních pomůcek a produktů právě pro ženy. Více o jejích projektech:
www.rydlovadesign.com
https://bodymoody.com/
IG body_moody

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky a plavky WUKA

WUKA. Wake Up Kick Ass - prober se a tomu, co tě při menstruaci omezuje, nakopej ...! Představujeme vám první britskou značku menstruačního nepropustného prádla se silným příběhem, který sahá až do Nepálu. Přáním značky WUKA je co největší dostupnost udržitelných menstruačních pomůcek a snížení uhlíkové stopy, kterou každá z nás zanechává. WUKA vyrábí menstruační kalhotky i menstruační plavky.

Zakladatelka značky menstruačních kalhotek WUKA podporuje dívčí fotbalový tým

O sportu a nevhodných menstruačních pomůckách Ruby Raut ví docela dost. Sama kvůli tomu kdysi přestala sportovat. Zakladatelka britského start-upu WUKA, zaměřeného na udržitelné menstruační prádlo, je původem z Nepálu, kde menstruační krvácení uvrhalo dívky na několik dní do hanby a ponížení. Kromě toho - s odstřižky starých látek místo vložky, které nedržely a vypadávaly, se stejně moc sportovat nedalo. Generace mladých britských fotbalistek je na tom o poznání lépe.

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.