Menstruační kalíšek DivaCup

DivaCup® je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu v Kanadě (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvních silikonových kalíšků na trhu, v prodeji je od roku 2003. Vyrábí se pouze v jedné barevné variantě.

Kalíšek DivaCup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Ve srovnání s ostatními kalíšky patří k těm měkčím. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace. DivaCup je dodáván společně s originálním bavlněným sáčkem.

DivaCup se vyrábí ve třech různých velikostech:

DivaCup model 0 ("XS velikost") je doporučena dívkám, které jsou mladší 19 let či ženám, které potřebují malou velikost kalíšku.  Má průměr 38 mm a délku 55 mm.

DivaCup model 1 (menší) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let. Má průměr 41 mm a délku 57 mm.

DivaCup model 2 (větší) je doporučena ženám, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po třicítce. Má průměr 45 mm a délku 57 mm.

DivaCup je zakončen 10-13 mm dlouhou dutou stopkou, za kterou lze kalíšek vytáhnout. Stopku si můžete zastřihnout na vám vyhovující délku. Objem kalíšku je 17-30 ml.

Menstruační kalíšek DivaCup

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

Moje nadšení pro zdravou a příjemnou variantu menstruační hygieny začalo ještě v době, kdy jsem byla mladá dívka. Každý měsíc jsem musela přetrpět svou periodu s nehygienickými a nepohodlnými jednorázovými tampóny a vložkami. Když jsem vyrostla a začala zkoumat alternativní produkty pro hygienu při menstruaci, byla jsem jimi nadšená a stalo se to mou vášní. V den, kdy jsem objevila menstruační kalíšky, se můj sen o dokonalé menstruační pomůcce proměnil ve skutečnost.
Po deset let jsem propagovala i prodávala menstruační kalíšky po celém světě. V roce 2001 jsem začala experimentovat s vlastními návrhy a nápady. Po letech zkušeností a výzkumu jsme navrhli DivaCup, opakovaně použitelný menstruační kalíšek, díky kterému může být žena v pohodlí i během menstruace. Probudím se každý den a jsem šťastná, že se mohu podělit o vše kolem kalíšků DivaCup s mladými ženami, a i s těmi trochu staršími, které nejenom hledají lepší hygienický produkt, ale i nový vztah s jejich menstruačním cyklem!
Francine Chambers, předsedkyně a spoluzakladatelka Diva International Inc.

Certifikace ISO 13485:2003 a atest americké FDA a australské TGA zajišťuje, že se DivaCup vyrábí a je vyzkoušen a ověřen v rámci mezinárodních norem, jde o pečeť standardních kvalit pro zdravotnické prostředky. Každý DivaCup je vyroben ze stejného silikonového materiálu a neobsahuje: latex, plast, akryl, BPA, elastomery a polyethyleny, je bez barviv. Bylo prokázáno, že silikonové produkty jsou biokompatibilní (přijímané lidským tělem bez nežádoucích účinků), trvanlivé, flexibilní a snadno sterilizovatelné.

Menstruační kalíšek DivaCup - kalíšek z Kanady

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? DivaCup v eshopu Maluna.cz

Kalíšek DivaCup vám pošleme společně se sáčkem z bavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Prosím, zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek s aplikátorem. Pro mnohé Američanky je to game changer

Všechny výhody menstruačního kalíšku a žádné nervy se zaváděním. Kalíšek díky aplikátoru zavedete známým způsobem jako tampon s aplikátorem. - S tím přichází značka Sunny v USA, a vzhledem k tamponové krizi v amerických regálech s dámskou hygienou, má dobré předpoklady uspět. Jak aplikátor vypadá a jak funguje? Přečtěte si článek.

5+1 tip pro snadnější zavádění menstruačního kalíšku

Je mnoho žen, které svůj menstruační kalíšek zavedou „na první dobrou“. Ovšem stejně tak je i mnoho žen, kterým to zpočátku nejde. Nezoufejte a nevzdávejte to! Učíte se používat novou pomůcku a chce to praxi. Nebo možná jen neznáte ty správné „triky a fígle“. V tomto článku si některé z nich představíme. Věříme, že po jeho přečtení, bude pro vás zavádění kalíšku o mnoho snadnější!

Ziggy Cup™ 2. Druhá generace kalíšku, který se hodí i na sex. Nově ve dvou velikostech

Znáte Ziggy Cup™? Tenhle revoluční menstruační kalíšek od značky Intimina udivuje už tvarem připomínajícím antikoncepční pesar (diafragmu). Právě proto, že se umisťuje těsně pod děložní čípek, umožňuje milování během menstruace. Nová, vylepšená generace kalíšku Ziggy Cup™ 2 přichází ve dvou velikostech, lépe se vyndává a měla by sedět i ženám s nižším čípkem.