Menstruační kalíšek DivaCup

DivaCup® je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu v Kanadě (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvních silikonových kalíšků na trhu, v prodeji je od roku 2003. Vyrábí se pouze v jedné barevné variantě.

Kalíšek DivaCup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Ve srovnání s ostatními kalíšky patří k těm měkčím. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace. DivaCup je dodáván společně s originálním bavlněným sáčkem.

DivaCup se vyrábí ve třech různých velikostech:

DivaCup model 0 ("XS velikost") je doporučena dívkám, které jsou mladší 19 let či ženám, které potřebují malou velikost kalíšku.  Má průměr 38 mm a délku 55 mm.

DivaCup model 1 (menší) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let. Má průměr 41 mm a délku 57 mm.

DivaCup model 2 (větší) je doporučena ženám, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po třicítce. Má průměr 45 mm a délku 57 mm.

DivaCup je zakončen 10-13 mm dlouhou dutou stopkou, za kterou lze kalíšek vytáhnout. Stopku si můžete zastřihnout na vám vyhovující délku. Objem kalíšku je 17-30 ml.

Menstruační kalíšek DivaCup

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

Moje nadšení pro zdravou a příjemnou variantu menstruační hygieny začalo ještě v době, kdy jsem byla mladá dívka. Každý měsíc jsem musela přetrpět svou periodu s nehygienickými a nepohodlnými jednorázovými tampóny a vložkami. Když jsem vyrostla a začala zkoumat alternativní produkty pro hygienu při menstruaci, byla jsem jimi nadšená a stalo se to mou vášní. V den, kdy jsem objevila menstruační kalíšky, se můj sen o dokonalé menstruační pomůcce proměnil ve skutečnost.
Po deset let jsem propagovala i prodávala menstruační kalíšky po celém světě. V roce 2001 jsem začala experimentovat s vlastními návrhy a nápady. Po letech zkušeností a výzkumu jsme navrhli DivaCup, opakovaně použitelný menstruační kalíšek, díky kterému může být žena v pohodlí i během menstruace. Probudím se každý den a jsem šťastná, že se mohu podělit o vše kolem kalíšků DivaCup s mladými ženami, a i s těmi trochu staršími, které nejenom hledají lepší hygienický produkt, ale i nový vztah s jejich menstruačním cyklem!
Francine Chambers, předsedkyně a spoluzakladatelka Diva International Inc.

Certifikace ISO 13485:2003 a atest americké FDA a australské TGA zajišťuje, že se DivaCup vyrábí a je vyzkoušen a ověřen v rámci mezinárodních norem, jde o pečeť standardních kvalit pro zdravotnické prostředky. Každý DivaCup je vyroben ze stejného silikonového materiálu a neobsahuje: latex, plast, akryl, BPA, elastomery a polyethyleny, je bez barviv. Bylo prokázáno, že silikonové produkty jsou biokompatibilní (přijímané lidským tělem bez nežádoucích účinků), trvanlivé, flexibilní a snadno sterilizovatelné.

Menstruační kalíšek DivaCup - kalíšek z Kanady

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? DivaCup v eshopu Maluna.cz

Kalíšek DivaCup vám pošleme společně se sáčkem z bavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Prosím, zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Nejlepší menstruační kalíšky roku 2024

Hledáte ten pravý menstruační kalíšek? S výběrem by vám mohl pomoct aktuální žebříček nejlepších kalíšků sestavený americkým portálem Reviewed, který menstruační kalíšky podrobil laboratorním testům a nechal ženy, aby je důkladně vyzkoušely. Přečtěte si, které kalíšky u testerek bodovaly a proč.

Jak do vody s menstruací?

Mít menstruaci, když je čas letních radostí u vody, není zrovna něco, o čem by ženy a dívky snily. Naštěstí v dnešní době se nabízí spousta šikovných hygienických pomůcek, s kterými se dá zvládnout i dovolená u moře či lekce plavání "ve špatném termínu". Seznamte se s výhodami bio tamponů, menstruačních kalíšků a menstruačních plavek.

Menstruační kalíšek a kvasinková infekce

Kvasinka Candida albicans se v pochvě vyskytuje bez jakýchkoli příznaků až u třetiny žen, ovšem v případě přemnožení umí potrápit nejednu ženu. Tématem, kterému jsme se na našich stránkách ještě nevěnovali podrobněji, je používání menstruačního kalíšku během kvasinkové infekce a po jejím prodělání. Je možné používat stejný kalíšek nebo je potřeba zakoupit kalíšek nový? Přečtěte si, jak se k danému tématu vyjádřili výrobci menstruačních kalíšků.