Menstruační kalíšek LilCup

Menstruační kalíšek značky LilCup je vyráběn v Číně z lékařského silikonu. Vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Z vnějšku jsou na spodní části kalíšku rýhy, které usnadňují uchopení. Dírky na kalíšku jsou umístěné hodně vysoko pro větší objem kalíšku.

Kalíšek LilCup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Velikost 1 (menší) je určena pro ženy před porodem nebo do 30 let, ženy jenž mají pevné až středně pevné vaginální svaly. Kalíšek má průměr 43 mm a délku 50 mm plus 22 mm stopka. Objem kalíšku je 24 ml.

Velikost 2 (větší) je určena pro ženy po porodu nebo nad 30 let, ženy jenž mají středně pevné až povolené vaginální svaly. Kalíšek má průměr 46 mm a délku 56 mm plus 22mm stopka. Objem kalíšku je 30 ml.

Rozměry a objem kalíšku vychází z našeho měření a může se lišit od toho, co uvádí výrobce. Pro srovnání s jinými značkami se podívejte do přehledu různých značek menstruačních kalíšků.

Kalíšek Lilcup
 Na výběr jsou kromě čiré varianty také barevná provedení – fialová a růžová.

Pod názvem LilCup se původně v Čechách prodával jiný kalíšek a to do roku 2017. Zkušenosti, které najdete na internetu, tedy mohou být zavádějící - pokud jsou staršího data, netýkají se současného kalíšku LilCup.

Menstruační kalíšek LilCup

Pokud máte menstruační kalíšek GynCup nebo Luno a připadá vám podobný, je to možné. Pro srovnání přikládáme foto těchto tří značek.

Menstruační kalíšek GynCup, Lilcup a Luno

Tyto kalíšky v našem e-shopu neprodáváme.

Doplnění: V roce 2019 se pod značkou LilCup začaly prodávat další tvary menstruačních kalíšků. Neměli jsme možnost tyto značky přeměřit a z webových stránek není jasné, v jaké zemi jsou kalíšky vyrobeny. Proto další informace již neuvádíme.
Pokud nám budete psát o radu s výběrem a máte zkušenost s některým novějším kalíškem LilCup, uveďte v e-mailu rozměry tohoto kalíšku, abychom mohli kalíšky porovnat a co nejlépe poradit.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Čínské kalíšky

Stejně jako mnoho jiných výrobků, se v Číně vyrábí i menstruační kalíšky. Existují značky z Číny a existují také dovozci čínských kalíšků, kteří dali těmto kalíškům vlastní názvy. Někteří výrobci si nechávají kalíšky v Číně vyrobit. Jak se v tom vyznat?

Informace o materiálu a výrobě kalíšků Me Luna

Některé ženy se ptají, zda jsou kalíšky vyrobené z TPE - Me Luna, Masmi či Silky Cup - zdravotně nezávadné stejně jako kalíšky vyrobené z lékařského silikonu. Proto bychom vám rádi poskytli komplexní informace o materiálu, který je pro výrobu kalíšků Me Luna používán.

Jak kalíšek používat

Jako s každou pomůckou, i s menstruačním kalíškem je nutné naučit se zacházet. Úspěch nemusí přijít hned napoprvé, ale je spousta možností co vyzkoušet, aby kalíšek začal správně fungovat.