Menstruační kalíšek Masmi Organic Care

Na trhu můžeme přivítat nový kalíšek: Masmi! Vyrábí se ve Španělsku z hypoalergenního materiálu TPE. Je dodáván společně s látkovým sáčkem v béžové barvě. A sám kalíšek je růžový! Krásně svítivě růžový. Je opatřený krátkou, avšak pevnou stopkou.

Menstruační kalíšek Masmi se vyrábí ve třech různých velikostech:

Velikost S je pro dívky do 18 let, které nemají pravidelný pohlavní styk a jejichž menstruace je spíše slabší. Má průměr 40 mm a délku 62 mm (měřeno se zakončením), objem kalíšku je 17 ml.

Velikost M je pro ženy do 25 let, které nerodily nebo rodily císařským řezem. Má průměr 43 mm a délku 67 mm (měřeno se zakončením), objem kalíšku je 25 ml.

Velikost L je pro ženy starší 25 let a pro ženy, které již rodily. Má průměr 46 mm a délku 67 mm (měřeno se zakončením), objem kalíšku je 30 ml.

Naše poznámka: toto rozdělení je od výrobce, avšak z našich zkušeností víme, že nemusí platit ve všech případech. Jsou ženy, které i po porodu mají kalíšek menší velikosti a naopak ženy, které mají silnou menstruaci, a proto používají velký kalíšek i pokud je jim méně než 25 let. Při našem poradenství v Kalíšek.cz doporučujeme velikost L ženám nad 30 let a po vaginálním porodu. Jak vybrat správnou velikost?

Kalíšek Masmi Cup má vyšší kapacitu pro shromažďování menstruační krve než běžné tampony. Při prvním vyzkoušení zjistíte, jak často je potřeba kalíšek vyprazdňovat. Doporučujeme co 6 – 8 hodin v závislosti na síle vaší menstruace a velikosti kalíšku.

Menstruační kalíšek Masmi Organic Care

Čím se Masmi Cup od ostatních kalíšků liší?

Menstruační kalíšek Masmi se vyrábí z termoplastického elastomeru, stejně jako menstruační kalíšek Me Luna či Silky Cup (ostatní kalíšky jsou ze silikonu). Jedná se o speciálně vyrobený TPE materiál, jehož výroba je přísně sledována. Tento typ TPE byl schválený pro výrobu lékařských pomůcek a zařízení a není dráždivý při kontaktu se sliznicí. Vyrábí se z něj mimojiné různé zdravotní pomůcky pro nemocnice a pediatrické kliniky. Povrch TPE má oproti některým zpracováním silikonu lepší povrch a je příjemnější na dotek.

V porovnání s ostatními menstruačními kalíšky patří kalíšek Masmi spíše mezi měkkčí kalíšky (který kalíšek je měkký a který pevný?). Vyrábí se ve třech velikostech a díky tomu dokáže pokrýt všechna období života ženy. Nejmenší kalíšek je ideální pro dívky, které ještě neměly pohlavní styk. Největší kalíšek je navržen pro ženy, které již rodily.

Menstruační kalíšek Masmi Organic Care

Menstruační kalíšek Masmi Cup je ekologickým a cenově výhodným řešením!

 • Je vyrobený z materiálu TPE, který se hojně využívá v lékařství
 • Je hypoalergenní
 • Má dlouhou životnost
 • Neobsahuje silikon, latex, BPA a ftaláty
Dopřejte si pohodlí i v období vaší menstruace!

Výhody menstruačního kalíšku Masmi Organic Care

 • Použití menstruačního kalíšku je snadné jako u tamponů
 • Avšak na rozdíl od tamponů kalíšek nezpůsobuje bolesti. Jak to? Tampon totiž do sebe kromě menstruační krve nasává také poševní vlhkost a možná to znáte samy, že s každým dalším tamponem jde zavádění hůře, odírá vás a cítíte bolest v podbřišku. Nic z toho kalíšek nedělá, neboť krev pouze sbírá. Zavádění kalíšku je tedy stejně snadné na začátku menstruace i na konci. Pokud vás kalíšek tlačí a způsobuje nepříjemné pocity, znamená to, že je vybraná velikost na vás moc velká - vyberte si proto kalíšek menší. Může se také stát, že na začátku menstruace budete potřebovat kalíšek větší a na konci menstruace, když její síla slábne, bude stačit a vyhovovat lépe kalíšek menší velikosti.
 • Nemusíte s sebou nosit velké množství náhradních pomůcek pro intimní hygienu.
 • Pokud vyberete správnou velikost kalíšku ani o něm nevíte a necítíte jej.
 • Protože má kalíšek větší objem, nemusíte jej vyprazdňovat tak často.
 • Kalíšek je vhodnou pomůckou na nejrůznější sportovní aktivity.
 • Můžete jej používat také přes noc.
Firma Masmi

Firma Masmi, která menstruační kalíšek vyrábí, se specializuje na výrobu jednorázových menstruačních pomůcek z bio bavlny, poporodních pomůcek a dalších pomůcek denní potřeby. Jejich výrobky mají certifikaci ICEA, GOTS a ISO 9001:2008.
O sobě říkají: „Naší misí je nabídnout všem ženám zdravější, přirozenější a přírodnější volbu pro jejich intimní hygienu.”

Menstruační kalíšek Masmi Organic Care můžete zakoupit v našem e-shopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

S kalíškem můžu …

Do roku 2005 jsem používala při menstruaci vložky a někdy tampony … a menstruace pro mě znamenala problém. Několik dnů, kdy jsem nemohla dělat některé z věcí, které jsem při jiných dnech – těch „normálních“ – ráda dělala. Pak mi kamarádka ukázala menstruační kalíšek … a všechno se změnilo!

Co se hodí ke kalíšku?

Pravdou je, že k menstruačnímu kalíšku nepotřebujete už vůbec nic. Některým ženám ale vyhovuje používat různé sterilizační pomůcky, líbí se jim barevné bavlněné sáčky, jemné mycí gely vhodné pro silikon... Různé tipy, co vám může usnadnit soužití s menstruačním kalíškem, přinášíme v tomto článku.