Menstruační kalíšek Mooncup a Yuuki

Zkušenosti a porovnání kalíšků Mooncup a Yuuki.

Je mi 28 let a již 6 let jsem naprosto spokojenou uživatelkou kalíšku Mooncup (vel. B). Kalíšek mě nikdy nezradil (tedy pokud byl správně zavedený) a používám ho opravdu po celou menstruaci, a to od rána do večera. Na noc kalíšek vyndávám. Bohužel jsem si svůj původní Mooncup vlastní vinou poškodila (kvůli příliš urputné snaze vyčistit dírky pod okrajem pomocí špendlíku jsem si kalíšek natrhla). Když jsem si chtěla objednat kalíšek nový, překvapilo mě, kolik se jich od dob mého prvního nákupu na trhu objevilo. V roce 2008 jsem si mohla vybrat pouze mezi Mooncupem a Ladycupem a po přečtení hodnocení jsem se celkem snadno rozhodla pro Mooncup (a neudělala jsem chybu). Ovšem nyní jsem s výběrem značky dost váhala a nějaký čas strávila čtením různých porovnání. Nakonec jsem se rozhodla pro český výrobek Yuuki menší velikosti a tužší konzistence (Classic).

Menstruační kalíšek Mooncup a Yuuki

Pokud bych měla oba kalíšky porovnat, tak co do funkce jsou oba skvělé. Mooncup má větší a silnější okraj, který vzbuzuje spolehlivější dojem. Spodek kalíšku je naopak o dost měkčí než Yuuki, což při mělčím zavedení působí pohodlněji. Kalíšek Yuuki je celkově tužší, ale pokud se zavede správně (spodek se nedotýká poševního vchodu), v podstatě nepoznám rozdíl. Horní okraj je naopak u Yuuki menší. Oba kalíšky mají drážky, které usnadňují vyjmutí. Kalíšek bez drážek bych si nepořídila. U Mooncupu mi vadilo každodenní čištění pomocí špendlíku (na což můj kalíšek nakonec i doplatil). Tento problém díky větším dírkám u Yuuki naprosto zmizel. Yuuki se čistí bez problémů pouhým propláchnutím horkou vodou. Pokud tedy váháte mezi Mooncupem a Yuuki, nebojte se ani jednoho. Oba jsou fajn a zcela spolehlivě plní funkci. Mě osobně potěšil Yuuki více svojí cenou a snadnější údržbou. Ať už si vyberete kterýkoliv, neuděláte chybu.

Lenka, 28 let, zkušenost s Mooncup B a Yuuki 1 Classic

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba a samozřejmě i sám výrobek je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala řadu významných ocenění a certifikátů.

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.