Naše a hlavně vaše zkušenosti

Osobní zkušenosti žen s menstruačními pomůckami, kosmetikou, antikoncepcí ... Můžete zde najít odpovědi na otázky, které si samy pokládáte či inspiraci pro vyzkoušení nových věcí.

Všechny obecné informace na těchto stránkách vychází z osobních zkušeností žen, které se o Kalíšek.cz starají. Intenzivně se věnujeme také tomu, abychom sesbíraly zkušenosti dalších žen a uveřejnily je tady na stránkách. Mezi zkušenostmi neděláme rozdíly - ty, které nám pošlete, zveřejníme (s výjimkou vulgárních a jinak nevhodných zkušeností). Najdete tu proto i zkušenosti žen, kterým menstruační kalíšek nevyhovuje.

Všechny naše zkušenosti jsme rozdělily do několika kategorií:

Budeme velmi rády, pokud nám zašlete i vaše zkušenosti! Mohou být inspirací či pomocí pro jiné ženy při výběru kalíšků, vložek ... či potížích s protékáním apod.

Některé z vás nám poslaly opravdu dlouhou zkušenost. Takové zkušenosti jsme nezařadily do výše uvedených kategorií, ale daly jsme je do samostatných článků do blogu.

Naše i vaše zkušenosti s kalíšky a menstruací

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

S kalíškem můžu …

Do roku 2005 jsem používala při menstruaci vložky a někdy tampony … a menstruace pro mě znamenala problém. Několik dnů, kdy jsem nemohla dělat některé z věcí, které jsem při jiných dnech – těch „normálních“ – ráda dělala. Pak mi kamarádka ukázala menstruační kalíšek … a všechno se změnilo!