Praktické rady jak vybrat, očistit a používat energetické vejce

Ženskými klenoty, které slouží pro každodenní ochranu dělohy, jsou energetická vajíčka z různých minerálů. V minulých článcích jsme si povídali o kamenech i energetických vajíčkách více obecně, v tomto článku už najdete praktické rady "jak na to".

Energetická, nebo také vaginální, vajíčka (ve světě známá jako Yoni Egg) jsou jedním z tajemství čínského královského paláce. Jedná se o krásné polodrahokamy vybroušené a vyleštěné do tvaru vajíčka, které se nosí uvnitř ženského lůna. Odhady jsou takové, že ženy takto používají kamenná vajíčka po více než 5000 let! V tomto článku odhalíme praktické rady jak energetická vajíčka používat.

Který kámen je ten správný ?

Energetické vajíčko je velmi osobní věc a často si takové vajíčko ženu přitáhne - zafunguje intuice a vy si vyberete přesně to správné vajíčko - takové, které je pro vás v dané životní situaci nejlepší. Pokud hned nevíte, dopřejte si čas. Můžete využít následující postup:

  • Posaďte se do svého oblíbeného křesla nebo si lehněte do postele. Myslete na své lůno, položte si ruce na podbřišek, dýchejte do něj (bude se nadzvedávat bříško, ne prsa).
  • Dělejte vše z láskou a pochopením k sobě samé a ke všemu, co jste skrze své lůno zažila. Pomyslete na energetická vajíčka a možná právě v ten moment přijde odpověď, které zvolit.

Pokud odpověď nepřichází, nebo pokud je pro vás tento postup prostě moc ezoterický, podívejte se na barvy vajíček nebo si přečtěte vlastnosti kamenů a vyberte si podle toho co se vám líbí.

Existuje více velikostí vajíček

Většině žen začátečnic vyhovují vajíčka o velikosti 45 x 35 mm. Můžete zvolit i menší velikost, pokud máte z velkého vajíčka obavy. Nezapomeňte ale, že čím menší je vajíčko, tím větší obratnost co se týká práce se svaly pánevního dna musí být, aby ho žena uvnitř cítila a dokázala s ním pracovat.

Každá žena má jiné životní zkušenosti a pro každou bude v určitou část života vhodný jiný kámen. Důležité je, aby se kámen ženě líbil a používala ho s láskou a nadšením. Samozřejmě je možné mít více kamenů a používat je podle momentální nálady.

Možná, když se jen zadíváš na energetická vajíčka, intuitivně si tě hned některé přivolá k sobě.

Čištění vajíčka

Před prvním použitím je potřeba energetické vajíčko očistit. Některé ženy vkládají vajíčko do vařící vody - je potřeba to udělat opatrně, nenechat ho v hrnci poskakovat, protože by mohlo prasknout. Z mých zkušeností se ale jedná o dost invazivní způsob očisty, a tak já osobně ke svým vajíčkům přistupuji s větší úctou a něhou. Nejraději mám očistu v přírodě - nechávám kameny přes noc v horském potůčku (to samozřejmě vyžaduje speciální místo a sama se k tomu dostanu 1-2 za rok). Můžete také cítit, že vašemu kameni by prospěl pobyt v zemi nebo v mrazu. Pokud to tak cítíte, udělejte to. Variantou běžné očisty je pro mě miska s čistou vodou na měsíčním světle. Některým kamenům ale naopak dělají dobře sluneční paprsky, jejichž energii si pak uchovají pro vaše lůno.

Pokud vajíčko potřebuji očistit ne energeticky, ale spíše sterilizovat, používám gel na intimní hygienu nebo antibakteriální čisticí sprej. Můžete také vajíčko na několik hodin (i dnů) ponořit do roztoku mořské soli a pak ho pořádně opláchnout tekoucí vodou.

Důležité je očistit vejce po každém použití. Nejde jen o to ho omýt z hygienických důvodů. Vejce do sebe vstřebává energii z našeho lůna, očišťuje ho od nepříjemných věcí. Pokud se toho v lůně nahromadilo mnoho špatného, může vejce změnit barvu či dokonce popraskat. V takovém případě již není možné ho dále používat a můžete ho - i se svými bolestmi, které vstřebalo - symbolicky pohřbít. Vyberte nějaké hezké místo a vraťte kámen zemi nebo vodě.

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To, co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci.

Cvičení a meditativní očista dělohy

Energetická vajíčka mohou vstřebávat negativní energie z lůna, které jsme si tam nevědomky uložily a tak nám pomáhají lůno čistit. Mohou nám pomoci od chronických zánětů a předejít závažným onemocněním ženských orgánů. Platí ale, že vajíčko používáme, když jsme zdravé - ne při akutním zánětu. A ne v případě, že jsme těhotné.

  • Cvičení provádíme vždy v místě, kde se cítíme bezpečně a víme, že nás nikdo nebude rušit. Pokud máte ráda hudbu, vyberte si klidné skladby, můžete ale cvičit i v úplném tichu.
  • Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Nalaďte se pomocí dechu na sebe a na své lůno - můžete si jednu ruku položit na srdce a druhou na podbřišek a zhluboka dýchat do bříška (zvedá se bříško). Představujte si, jak vzduch proudí až do vašeho lůna a do srdce.
  • Když jste dostatečně klidná a cítíte se připravená na práci s vajíčkem, položte si vajíčko na podbřišek nebo si ho zaveďte přímo do pochvy. Stále zhluboka dýchejte a buďte uvolněná.
  • Představujte si, že dýcháte směrem z vašeho lůna do vejce. Odevzdávejte svému vajíčku všechny vzpomínky, které již nechcete v lůně schovávat, všechny vaše ženské bolesti.
  • Sama ucítíte, že cvičení již můžete nebo chcete ukončit. Ještě nějakou dobu ležte a zklidněte svůj dech, poté vyjměte vajíčko a odpočiňte si. Až budete sama fit, postarejte se také o své vajíčko (použijte některou očistu, kterou jsem zmínila výše).

Celé cvičení můžeme provádět nejenom v leže, ale i v sedě - jak je vám to pohodlné.

"Kámen či opracované energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi," říká Zita Žurková, průvodkyně ženských kruhů.

Jak vejce nejlépe zavést do pochvy a jak ho po cvičení vyndat

Vajíčko zavádíme do pochvy užší částí směrem dovnitř. Snadněji ho lze potom vyndat. Při zavádění je potřeba být co nejvíce uvolněná. Může pomoci tanec nebo hlazení, někomu zase udělá dobře od srdce se zasmát. Dělejte to, co vás baví. Pokud jste zvyklá používat lubrikační gel, klidně ho použijte.

Vajíčko se dobře zavádí ve stejných pozicích jako třeba menstruační kalíšek nebo tampon - v podřepu nebo v leže se široce roztaženýma nohama. Pokud máte mnoho obav, je lepší přiložit vajíčko pouze na podbřišek zvenku a netrápit se se zavedením dovnitř. Až přijde ten správný čas, určitě to hravě zvládnete.

V pozici v podřepu vajíčko také nejsnáze vyndáme. Někdy stačí jen si do podřepu sednout a vajíčko samo vyklouzne, někdy bude potřeba trochu zatlačit. V každém případě je potřeba být uvolněná. Pokud vajíčko nechce ven a už přichází nervozita, nechte ho ještě uvnitř a jděte dělat věci, které jste měla v plánu. Pokud vajíčko bude uvnitř 24 hodin nebo i o něco déle, nic se neděje. Některé ženy si nechávají vajíčko zavedené běžně celý den. Případně se můžete podívat na instruktážní video Když kalíšek nejde vyndat, princip je stejný - uvolněte se a vejce v klidu vyndáte.

Spojení drahého kamene ve tvaru vejce a jemného ženského cvičení je ideální kombinací pro léčivý efekt v děloze a pochvě.

Posilování svalů pánevního dna

V naší pánvi je velká skupina svalů, která podporuje všechny naše vnitřní orgány. Ve východních praktikách jako je jóga, tai-chi, nebo břišní tanec, je kladen velký důraz na cvičení pánevního dna. Říká se, že životní síla může uniknout přes pánevní dno a být ztracena, pokud jsou svaly v pánvi slabé. Ale právě tato síla je nezbytná pro udržení vysoké úrovně energie - a tedy dobré nálady a zdraví.

V moderním světě mnoho z nás sedí dlouhé hodiny na jednom místě a jen málokterá žena se aktivně zabývá svými svaly pánevního dna. To vede k problémům s plodností, k bolestivým menstruacím, ztrátě citlivosti a další problémům, které se moderní medicína často snaží vyléčit bez valných úspěchů. Přitom viníkem může být "jen" nedostatek volně proudící krve v této oblasti těla.

Mnoho žen v naší kultuře má problémy s prožíváním orgasmu. Hlavním důvodem je odpojení od těla a zejména od "tam dole". V důsledku traumatu, negativních emocí uložených v tkáni, dospívání v kulturním prostředí odsuzujícím sexualitu...jsou lůna mnohých žen znecitlivělé a suché. Když ale cvičíte s vaginálním vajíčkem, zapojujete svaly pánevního dna. Váš mozek začíná vytvářet nové neuronové vazby, které souvisejí s těmito oblastmi těla. Nové nervové zakončení se tvoří přímo v tkáni, což zase zvyšuje citlivost (zeptejte se svého trenéra v posilovně a on vám řekne, že čím více trénujete sval, tím více nervových zakončení se vyvíjí). A hádejte, co to znamená pro vaši smyslnost a sexuální život?

Zdroj: Maitreyi D. Piontek: Ženské klenoty a vlastní zkušenosti.
Upozornění: Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Léčivé kameny - klenoty, které uzdravují

Polodrahokamy jsou překrásné kameny, které bývají součástí šperků, ale mnoho lidí věří také na jejich léčivé účinky. Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Tou lze sice jen těžko plně nahradit současnou medicínu, ale komu jsou kameny sympatické a věří v jejich sílu, může mu osobní kámen pomoci. Nejlepší je, pokud je kámen v kontaktu s naším tělem.

VYUČOVÁNÍ BÍLÉ TYGŘICE: Sexuální tajemství taoistické mistryně

Tato kniha pro nás Evropany předkládá jiný způsob nazírání na sexualitu a seznamuje nás s technikami, které se více než 3000 let předávaly pouze ústně. Tradice Bílé tygřice, se kterou nás tato kniha seznamuje, vznikla v roce 1748. Tehdy ovšem nevznikla nově, pouze navázala a vyvinula se ze starších linií, které se jmenovaly jinak.

Zajímavosti o drahých kamenech

Po staletí fascinovaly člověka krystaly. Tyto zvláštní kameny byly ceněny pro svou krásu, zdobily královské osobnosti, bohaté občany. Uctívány jsou pro své duchovní a uzdravující síly dodneška. Tímto článkem začíná náš třídílný seriál...

Kniha, která vás povede životem

Hluboké příběhy plné skrytých tajemství. Dětské pohádky se špatnými konci. Dávné mýty se spirituálním nábojem. To vše najdete v knize Ženy, které běhaly s vlky od Clarissy Pinkola Estés. Je to kniha pro ženy, které chtějí přemýšlet nad zákoutími ženské duše – a možná i pro některé muže, kteří by se chtěli pustit do tohoto světa plného nástrah.