VYUČOVÁNÍ BÍLÉ TYGŘICE: Sexuální tajemství taoistické mistryně

Tato kniha pro nás Evropany předkládá jiný způsob nazírání na sexualitu a seznamuje nás s technikami, které se více než 3000 let předávaly pouze ústně. Tradice Bílé tygřice, se kterou nás tato kniha seznamuje, vznikla v roce 1748. Tehdy ovšem nevznikla nově, pouze navázala a vyvinula se ze starších linií, které se jmenovaly jinak.

Učení se předávaly a kultivovaly uvnitř tajných společností, které vyznávaly ženskou a sexuální ideologii. Zajímavostí a možná i překvapením pro některé může být fakt, že autorem knihy je muž. Tyto techniky začal studovat v roce 1986 na Tchaj-wanu pod vedením jedné z mála žijících učitelek Bílých tygřic.

VYUČOVÁNÍ BÍLÉ TYGŘICE: Sexuální tajemství taoistické mistryně

Učení Bílých tygřic

Toto učení má tři části, přičemž každá část trvá tři roky - tedy dohromady 9 let. Všechny tři periody zahrnují cvičení fyzická i duševní a obsahují také meditační techniky. Autor knihy Hsi Lai ovšem dostal povolení psát pouze o první části. Další informace a cvičení jsou určené pouze pro zasvěcené ženy, které dokončily první cyklus učení.

Jak jsem již uvedla, kniha je souborem mnoha cvičení (mne osobně hodně zaujaly cvičení na prsa, po kterých se prsa zpevňují a zvětšují.) Bílá tygřice se všem těmto cvičením věnuje. Provádí sexuální i duchovní cvičení, aby si zachovala krásu a mladistvý vzhled, realizovala svůj ženský potenciál a dosáhla nesmrtelnosti. Tradovalo se, že i velmi staré Bílé tygřice vypadaly stále velmi mladě. Záleží pochopitelně na tom, kdy se žena těmto cvičením začne věnovat - proto začněme co nejdříve. :)

Jedno staré taoistické rčení říká: „Nikdo nemůže oklamat stáří a smrt, ale smrt lze oddálit a život prodloužit.“

Jak hned v úvodu knihy paní Lin, hlava Bílých tygřic, zmiňuje – nejde o to, aby se každá žena stala Bílou tygřicí, ale o to, aby si ženy uvědomily, jaký potenciál se v nich nachází.

Bílá tygřice provádí sexuální i duchovní cvičení, aby si zachovala krásu a mladistvý vzhled, realizovala svůj ženský potenciál a dosáhla nesmrtelnosti.

Nejjasněji tuto tradici popisuje následující text z knihy:

„Sexuální energie je příčinou lidského narození.
Nedostatek sexuální energie je příčinou smrti.

V sexuální energii je tajemství zdraví i nesmrtelnosti.

U mužů spočívá toto tajemství v udržování sexuální energie.
U žen spočívá toto tajemství v jejím vývoji a aktivitě.
Lao’c: „Tajemná žena je nevyčerpatelná.“

Způsob, jakým dosáhl nesmrtelnosti Žlutý císař, nelze srovnávat se způsobem,
jakým dosáhla nesmrtelnosti Západní královská matka.
Každý má svou vlastní cestu, každý potřebuje esenci druhého, aby se stal celým člověkem.
Muž energii zadržuje, žena ji absorbuje.

Nebe (muž) tvoří, Země (žena) přijímá.
Muž je aktivní a proto hledá klid.
Žena je klidná a proto hledá aktivitu.

Oba musí získat esenci druhého, aby byli celými lidmi.
Jin absorbuje jang, jang absorbuje jin – toto tajemství je tak jednoduché, že je přehlíženo.
Všechno v přírodě se musí spojit se svým opakem,
aby došlo k růstu a dosažení potenciálu.

Jako nemůže strom existovat bez slunce a vody,
člověk nemůže existovat bez sexuální energie.
Nesmrtelnosti lze dosáhnout pouze ukázněným užíváním sexuální energie.“

Více už z knihy a „tajných učení“ neprozradím, ale doporučím její přečtení!

Veronika Lančaričová
Autorka článku

Veronika je blogerka, která píše pro různé internetové portály a tématu menstruace se věnuje v rozhovorech a článcích v časopisech. Jejími tématy je nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, například ženské archetypy. Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen. Píše o tom na svých stránkách Bohozena.cz. Rovněž vede kurzy, rituály a semináře pro ženy.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kniha, která vás povede životem

Hluboké příběhy plné skrytých tajemství. Dětské pohádky se špatnými konci. Dávné mýty se spirituálním nábojem. To vše najdete v knize Ženy, které běhaly s vlky od Clarissy Pinkola Estés. Je to kniha pro ženy, které chtějí přemýšlet nad zákoutími ženské duše – a možná i pro některé muže, kteří by se chtěli pustit do tohoto světa plného nástrah.

Zuzka Lhotová: "Předsudky nechte doma!"

Zuzana Lhotová je žena, jejíž život rozhodně nelze považovat za všední. Při studiu sociální antropologie na vysoké škole se rozhodla napsat originální diplomovou práci ze zahraničí a odjela do Tanzanie za malíři stylu tingatinga. Nadchla se tam pro barevné africké látky plné originálních vzorů a začala z nich navrhovat šaty. V Čechách už uspořádala řadu módních přehlídek a její značka Chizika je oblíbená nejenom mezi mladými ženami. V současné době se rozhodla odjet do Indonésie, kde bude studovat tradiční batiku a design.