Recenze: menstruační kalhotky Bodylok, Perties, Bubugau a Jessa (DM)

Recenzentka Tereza má slabost pro objevování a zkoušení nových značek menstruačních kalhotek. Díky tomu si můžete přečíst o jejích uživatelských zkušenostech se značkami Bodylok, Bubugau, Perties a Jessa. Poslední jmenované jste možná zahlédly v "déemku". Jak Tereze sedly velikosti, jaký dojem na ni udělal materiál jednotlivých kalhotek - a hlavně, jak obstály co do savosti? Vše se dočtete v téhle recenzi.

Jsem od přírody zvědavá, takže i když mám svoji oblíbenou značku menstruačních kalhotek, tak když se objeví nějaká nová či zajímavá značka, zpravidla neodolám a vyzkouším ji. Většinou čtu někde doporučení nebo na mě vyskočí reklama.

Menstruační kalhotky Bodylok, Perties, Bubugau a Jessa (DM)
Menstruační kalhotky Bodylok, Perties, Bubugau a Jessa (DM)

Menstruační kalhotky Bodylok

Kalhotky Bodylok na mě vyskočily v nějaké reklamě. V době, kdy jsem si je objednala (5/2021), neměli tolik modelů a růžové kalhotky s krajkou Pink Bamboo mě hned zaujaly a líbilo se mi i složení. Podle velikostní tabulky výrobce mi vyšla velikost L, tedy větší, než nosím obvykle. Kalhotky přišly opravdu rychle, avšak přestože na krabičce byla uvedená velikost L, na kalhotkách samotných XL. Naštěstí se jednalo jen o chybu při balení a kalhotky jsme vyměnili za původně objednané L. Velikost L mi sedí dobře, velikostní tabulka tedy odpovídá. Kalhotky jsou vyrobené z bavlny s elastanem, dotyková vrstva je pak bambus. Savá vrstva je v „normální“ délce, není prodloužená vepředu ani vzadu. Kalhotky jsou vyrobeny v Číně. Zakoupeny za 479 Kč, aktuálně na webu stojí 420 Kč.

Výrobce uvádí, že kalhotky jsou na střední menstruaci. Po opakovaném vyzkoušení bych řekla, že jsou spíše na slabší menstruaci, nemají úplně velkou kapacitu – moji středně silnou menstruaci zvládnou jen 3 až 4 hodiny. (Tomu odpovídá i nyní uváděná kapacita 16-18 ml). Nicméně jsou příjemné a pohodlné a vypadají jako běžné kalhotky. Ráda je tedy nosím ve chvíli, kdy očekávám příchod menstruace, nebo naopak na poslední dny se slabým krvácením.

Menstruační kalhotky Bubugau

Na kalhotky Bubugau jsem viděla spoustu dotazů a jen málo zkušeností, vybrala jsem si tedy noční merino, které mě zaujaly podobným složením, jako moje oblíbené Modibodi – tělo z bambusu a dotyková vrstva z merina. Podle tabulky mi opět vyšla vel. L. V tomto případě mám velikost s otazníkem – kalhotky jako takové sedí přes boky dobře, ale gumičky kolem nohou jsou volnější a netěsní tak, jak by měly - na zadečku odstávají. Horní okraj není klasická gumička, je to takový ten vyšší pružnější pás, na můj typ postavy tedy bohužel úplně nedrží a roluje (mám úzké boky a širší pas, tedy malý rozdíl mezi pasem a boky). Savá vrstva je tlustší i na omak, je prodloužená vzadu, ale za mě poněkud nešťastně končí pár centimetrů pod všitím do pasového lemu, což je mi poněkud nepohodlné a škrábe mě to v bedrech. Česká výroba, cena tohoto modelu 869 Kč.

Kalhotky jsou z příjemného materiálu a díky dlouhé savé vrstvě a tloušťce savé vrstvy jsou na silnější menstruaci nebo na noc. Savost je zřejmě dobrá, mně trochu protekly přes gumičky, ale to je podle mě tím, že mi netěsní. Bohužel po nich sahám jen v nouzi, nevyhovují mi ty gumičky a zakončení savé vrstvy. Lépe budou asi sedět u silnějších stehen. Za mě ještě nevýhoda, že dlouho schnou (asi jedny z nejdéle schnoucích kalhotek, které mám).

Menstruační kalhotky Perties

Značka Perties má poměrně sebejistou a dravou reklamu, takže jsem je prostě musela vyzkoušet. Pyšní se tím, že neprotečou ani na silnou menstruaci. Vybrala jsem si střih Hedi, podle velikostní tabulky vel. L. Tentokrát by asi lépe seděly ve vel. M, i když těžko říct. Nahoře mají velmi tenkou krajkovou gumičku, která kalhotky moc neudrží. Savá vrstva je silnější. Je vyšší vpředu, což oceníte, pokud spíte na břiše 😊 Vzadu je savá vrstva až nahoře. Co ovšem naprosto nechápu, je, proč jsou kalhotky vyrobené z bio bavlny (což je super), ale dotyková vrstva je syntetika a není na omak úplně příjemná. Podle složení je pak také naprostou záhadou, že kalhotky neprotečou, protože ve složení není nic, co by mohlo mít nepropustnost na svědomí. Na dotaz výrobce odpověděl, že je to jejich know-how, které nemůže prozradit. Značka je slovenská, země výroby uvedená není. Cena tohoto modelu 895 Kč.

Venkovní materiál kalhotek je velmi příjemný a kalhotky samy o sobě se mi velmi líbí. Savá vrstva je silnější, kalhotky jsou doporučovány na silnou menstruaci. Bohužel jejich reálnou výdrž se mi vyzkoušet nepodařilo. Kalhotky jsem testovala v nejsilnějších dnech, ale po 4 hodinách jsem je musela vyměnit. Ne že by protekly, to se nestalo. Ale jakmile se savá vrstva více nasákla, přestala to zvládat krajková gumička a kalhotky se začaly sunout dolů. Vzhledem k tomu, že se jedná o bokový střih, je to trochu problém... Nosím je tedy jen na doma, na noc se mi bohužel posouvají, protože se v noci hodně vrtím. Jedny z nejdéle schnoucích kalhotek, co mám.

Menstruační kalhotky Jessa

Novinka v sítích DM, kalhotky značky Jessa, jsou teď „horkou novinkou“ především kvůli ceně  - 299 Kč. Protože jsou v krabičce a není u nich moc informací k velikosti či savosti, velikost jsem prostě riskla. Koupila jsem M, které nosím běžně, a velikost mi sedí. Ale v pase mají kalhotky poměrně pevnou gumu (podobnou jako třeba dvojbalení Dorina kalhotek), takže ta by mohla škrtit. Savá vrstva je trochu vyšší vpředu i vzadu, ale ne nijak výrazně. Materiál je ze 71 % bavlna, kalhotky jsou vyrobené na Ukrajině.

U těchto kalhotek není uvedena žádná savost. Už když jsem kalhotky vybalila, tipovala jsem je spíše na slabší – střední menstruaci. Kalhotky jsou docela tenké a savá vrstva není nijak výrazně tlustší. Naštěstí jsem si kalhotky vzala poprvé doma, jinak by byl malér. Ve slabší den (pro srovnání – během dne jsem byla na návštěvě a vložka mi vydržela 7 až 8 hodin) mi kalhotky protekly po 3 až 4 hodinách (tedy zjistila jsem to po čtyřech hodinách a byly již zvenku mokré v celé ploše). Za mě tedy jenom na opravdu slabé krvácení či špinění.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky jsou aktuálně v České republice velmi populární. První se začaly prodávat již v roce 2016 (značka Meracus), ale většího ohlasu se dočkaly až díky masivní kampani další české značky - kalhotek Snuggs. Dnes je již na trhu značek opravdu mnoho. Jak si tedy vybrat tu pravou? A na co se vlastně zaměřit? Jaký je mezi kalhotkami rozdíl?

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.