Recenze: jednodílné menstruační plavky Modibodi

Léto ještě nekončí a tak vám s velkým potěšením přinášíme recenzi na menstruační plavky. Sepsala ji blogerka a koučka Tereza Schindlerová, autorka blogu Cestuj za babku. Jak se jednodílné menstruační plavky Modibodi osvědčily spontánní cestovatelce?


Pojem menstruační kalhotky už nejspíš znáte, ale slyšeli jste o menstruačních plavkách? Vyzkoušela jsem pro vás jednodílné menstruační plavky značky Modibodi.

Menstruační plavky Modibodi
Jednodílné menstruační plavky Modibodi

Menstruační plavky navenek vypadají jako každé jiné plavky. Při jejich nošení jsem se v nich cítila jako v klasických plavkách. Jediný rozdíl byl v zóně mezi nohama. Tam totiž plavky mají tlustší vrstvu jako u menstruačních kalhotek. Pokud menstruační kalhotky už nosíte, nebude to pro vás nic nového. A možná také oceníte, že se v rozkroku nezarývají jako některé klasické plavky.

Tím se dostávám k tomu, jak takové menstruační plavky fungují. Stejně jako menstruační kalhotky. Minimálně z pohledu jejich uživatelky. Tekutina (třeba i při inkontinenci) se vsakuje do speciální vrstvy. Plavky jsem zkoušela při slabší menstruaci a doporučila bych je nejvíc právě k tomuto účelu. V posledních dnech menstruace mi totiž přijde zbytečné nosit kalíšek, ale stále to ještě není beze stop.

V potaz bych ale krom síly menstruace vzala také vodu, do které během ní lezete. Já osobně beru moře jako nejlepší možnost, tam se infekce nebojím. Ale to už je na vašem zvážení.

Menstruační plavky Modibodi nosím i mimo menstruaci. Jsou dobrou alternativou k mým dvoudílným plavkám. Nicméně mi přijde praktické mít spodní díl dvoudílných menstruačních plavek a ten kombinovat s různými vršky.

tereza_schindlerova
Tereza Schindlerová
Agile Coach (Scrumlady.cz), koučka, lektorka aplikované improvizace a cestovatelka (Cestujzababku.cz)

Ráda zkouším novinky, zejména ty, které ulehčují cestování. S manželem jezdíme na tzv. spontánní víkendy bez mobilu, každý s sebou max. tři věci, a tam, co člověk ve frontě na jízdenky na vlak před námi. Teď cestujeme už ve třech s naším malým synem - a stále hodně. O našich cestách píšu na svém blogu Cestujzababku.cz (včetně například článku pro ženy - Dáma na cestách: 10 cestovatelských tipů pro ženy). Pracuji jako Agile Coach v IT. Ve zkratce, pomáhám lidem fungovat v samoorganizujícím se týmu tak, aby jejich práce v komplexním prostředí měla efekt.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Tipy: jak používat menstruační plavky

Menstruační plavky jsou v Česku velkou novinkou. Ani na světovém trhu nejsou dlouho, v Austrálii, kde je značka Modibodi doma, je s nadšením testují od roku 2017. Mnohým ženám se nechce věřit, že to vážně funguje. Že to není jen na opalování. Že v tom jde i plavat a koupat se. Pojďme si o menstruačních plavkách říct víc.

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky jsou aktuálně v České republice velmi populární. První se začaly prodávat již v roce 2016 (značka Meracus), ale většího ohlasu se dočkaly až díky masivní kampani další české značky - kalhotek Snuggs. Dnes je již na trhu značek opravdu mnoho. Jak si tedy vybrat tu pravou? A na co se vlastně zaměřit? Jaký je mezi kalhotkami rozdíl?

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.