Recenze - menstruační kalhotky Meracus Comfort

Mám doma už pár týdnů balíček s růžovými mašličkami. Miluju balíčky, ale tenhle pozoruji se smíšenými pocity. V balíčku jsou totiž menstruační kalhotky od české firmy Meracus, protože mi přijde fajn zkoušet nejdřív české výrobce...

Můžou být menstruační kalhotky plnohodnotnou menstruační pomůckou?

Fenomén dnešní doby, kalhotky, které můžete nosit při menstruaci celý den bez nehody. Běžně nepoužívám žádné menstruační pomůcky, neb praktikuju volnou menstruaci, ale ukázalo se, že ve cvalu na koni první den menstruace není volná menstruace až zase tak bezpečný způsob. Nechtěla jsem se vracet ke kalíšku a přiznám se, byla jsem skeptická, ale i zvědavá na menstruační kalhotky. Kdyby fungovaly, bylo by to super řešení.

A tak jsem čtyři týdny čekala až přijde jejich chvíle. Konečně je to tu a já rozbaluju balíček a kromě krásných pentliček (které si hned zarezervovala moje dcera :o) mám upřímnou radost z ekologického balení, nikde žádný plast - hurá, konečně někdo myslí na přírodu doopravdy.

Vytáhnu růžové kalhotky a zkoumáme materiál. Hmmmm, vzhledem k citlivé pokožce, velké pravděpodobnosti zvýšeného pohybu, tření a pocení jsem zvolila bavlnu a na dotek teda paráda. Zkoumám dílenské zpracování a můj věčný vnitřní kritik šití zcela nečekaně mlčí....stehy jsou rovné, jeden jako druhý, všude vše sedí, nikde žádné nitky, opravdu čistá práce. No, klobouk dolů a body nahoru za poctivou krejčovinu českých žen.

Nejvíc mě zajímá to savé jádro. Prohmatávám, zkoumám...skoro nevydává žádný zvuk - šustí jen neznatelně a je extrémně tenké. No, to jsme zvědavá, jak tohle pojme mé krvácení, které přichází ve vlnách.

Testované menstruační kalhotky jsou růžové Meracus Comfort.

Jedinou malou chybnou na dnešním dni je, že nejdu na koně. A tak je budu testovat v normálním denním provozu, což je vlastně výhoda. Běžně mám velikost 38, tak jsme zvolila velikost M a sedí úplně přesně. Gumičky těsně přiléhají, ale neškrtí.

Mám pocit, jako bych měla na sobě normální kalhotky. Dokonce i intimku cítím víc než tyhle kalhotky. Zvláštní pocit.
Během pár minut zapomínám, že je mám sobě.

Den probíhá úplně normálně a já ani nevnímám, že mám na sobě něco speciálního. Žádné omezení pohybu, škrcení nebo šustění. Přichází signál od těla, že je třeba upustit krev. Normálně bych šla na toaletu, ale já přece dneska zkouším své první menstruační kalhotky! Uvolnila jsme se a doslova to “pustila do kalhot(ek)”. Bylo toho hodně, bylo to najednou a přesto vše zůstalo tam kde mělo, v savém jádru kalhotek.

Žádný pocit mokra ani vlhka jako u vložek a to až do večera. To bylo pro mě překvapivé zjištění, že opravdu můžu opakovaně krvácet do kalhotek a stále mít pocit sucha. Absolutně jsem zapomněla, že mám na sobě použité menstruační kalhotky.

Večer jsem je v koupelně vypláchla studenou vodou, šlo to snadno a do rána byly suché. Takže za mě ano, dokážu si představit menstruační kalhotky jako nejpohodlnější menstruační pomůcku.

Úplně upřímně, jsem fakt příjemně překvapená, nečekala jsem, že to bude tak fajn pocit. :o)

Zuzka Svěcená
Autorka článku

Autorka Moudré báby, hledající cesty k podstatě ženství, vztahů, života. Ráda tvoří osobní aromaterapii na míru, propagátorka volné menstruace, pořadatel letního tábora Rudý stan.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Volná menstruace - "bezvložková metoda"

Vždy jsem si lámala hlavu nad tím, jak menstruaci řešily ženy dříve. Ale poté, co jsem sama objevila volnou (svobodnou) menstruaci, jsem stále více a více přesvědčena, že mnoho žen v minulosti vůbec nemuselo hygienické potřeby řešit!